2733
2739
عنوان

ازدواج دهه هشتادیا چرا طرفداری میکنین واقعا؟

| مشاهده متن کامل بحث + 2556 بازدید | 246 پست

به خودشون ربط داره 

حالا سن بالا ازدواج کردن خوبه؟

من الان پشیمونم اگر سن کمتر ازدواج میکردم شادتر بودم. 

الان بچه دار بشم ۴۰ سالگی بچه‌ام میشه ۱۲ ساله! اصلاً‌ حس و حال سرو کله زدن با بچه‌رو نداریم اون سن.

بهتره هرکسی برای زندگی خودش تصمیم بگیره و دخالت نکنیم.

یک مدت مد شده بود میگفتن سن ازدواج رفته بالا فساد زیاد شد توی جامعه خیانت زیاد شد. بذارید ازدواج کنن که حداقل سر زندگیشون باشن با یکی باشن. هرکسی تو هر سنی که ازدواج کنه پخته‌ام نباشه زندگی پخته‌اش میکنه. مگه قدیمیا که سن کم ازدواج میکردن چطور شدن؟ بچه‌های دسته گل تحویل جامعه دادن. ولی دهه ۶۰ و دهه ۷۰ سن بالا داریم ازدواج میکنیم دلمونم خوش کلاس میذاریم سن ازدواج بالا رفته. در صورتی که هرچیزی تو سن و سال خودش قشنگ هست.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

خیلی خوبه هر اتفاقی تو سن مناسبش بیفته

واقعا مخالف ازدواج خانما قبل ۲۲سالگیم 

از این بچه هاییم که تو اینستا پر شده فقط جیغ جیغ میکننو حرفهای مامان بزرگا رو میزنن حااااالم بهم میخوره 😒

والا یه سری بلوغ زودرس دارن.منو تورو باهم میخورن اینا اگه مجرد بمونن واسه یه جامعه خطرناکن خواهر ب ...

یا خدا😐😐😐پس من برای این جامعه خطرناکترینننن بودم🤣🤣🤣

تیکر رسیدن به ارزوهام در روز تولدم❤❤
2728
2738
۴۰ که جوونه هنوز ازدواج قسمت هر وقت پیش بیاددد

عزیزم خب از نظر یکی جوون هست از نظر یکی بی حوصله

من خودم برسم به ۴۰ حوصله بچه داری ندارم

من ۲۰ سالم بود خیلی حال و حوصله بچه کوچیک داشتم الان حوصله ندارم وقت بذارم برای بچه چه برسه بچه خود ادم که همه‌اش جلوی چشمت هست خسته‌ات میکنه.

الان ۲۸ هستم تا ازدواجم کنیم بشم ۳۰. دو سال بعدش بچه بیارم ۴۰ سالگی میشه ۸ سالش 

سن ازدواج دیگران به کسی چه ربطی داره دقیقا؟

خودش و خانوادش میدونن چیکار میکنن

ایناهم مثل کسایی که سن بالاتر ازدواج میکنن ازدواج موفق توشون هست ناموفقم هست

هر دو هم معایب و مزایا زیاد دارن

ادما هم عقل دارن

پروردگارا نگذار دعا کنم که مرا از دشواری ها و خطر های زندگی مصون داری بلکه دعا میکنم در رویارویی با آن ها بی باک و شجاع باشم , نگذار از تو بخواهم درد مرا تسکین دهی بلکه توان چیرگی بر آن را به من ببخش ...پروردگارا تنها تو هستی که میتوانی تلنگری بزنی بر این دل درمانده تا شاید بفهمد از دست دادن تو سخت ترین از دست دادن هاست پروردگارا به من آرامشی ده تا بپذیرم هر آن چه را نمیتوانم تغییر دهم  و شجاعتی ده تا تغییر دهم هر آنچه را میتوانم تغییر دهم و بصیرتی ده تا تفاوت این دو را درک کنم پروردگارا اگر روزی فراموش کردم خدای بزرگی دارم فراموش نکن بنده ی کوچکی داری پروردگارا به جز خودت به کسی واگذارم نکن تویی پروردگار من پس قرار ده بی نیازی را در نفسم , یقین را در دلم , روشنی را  در دیده ام و بصیرت در قلبم پروردگار من بهترینم چقدر در زمین تنهایی و عجب صبری داری که با این همه گناه هنوز هم بنده ات را ناامید نمیکنی پروردگارا خودت میدانی که من به جز تو کسی را ندارم  دستم را رها نکن پروردگارا کمکم کن تا شیعه شایسته علی بن ابی طالب(ع) باشم امیر بی ادعایی که میگریست و در  مسجد کوفه عاشقانه صدایت میرد که : مَوْلاىَ يا مَوْلاىَ اَنْتَ الْغَنِىُّ وَ اَنَا الْفَقيرُ وَ هَلْ يَرْحَمُ الْفَقيرَ اِلا الْغَنِىُّ / مَوْلاىَ يا مَوْلاىَ اَنْتَ الْكَبيرُ وَ اَنَا الصَّغيرُ وَ هَلْ يَرْحَمُ الصَّغيرَ اِلا الْكَبيرُ.
دهه هشتادی ‌ها بیشترشون زیر ۱۸ سال سن دارن و ازدواجشون یعنی کودک‌همسری کودک‌همسری هم توی همه‌‌جای د ...

بله جاهای دیگه ازدواج رسمی نمیکنن ولی سن رابطه ی جنسی رسیده به دوازده سیزده سال 

و از سن خیلی کم دوست پسر دارن امار خود بی بی سی امریکا هم هست این موضوع

من خودم معتقدم زودتر از 25 نباید ازدواج کرد چون خودمو میشناسم 

اما این که شما میگی همه جای جهان جرمه دیگه مقایسه جالبی نیست

پروردگارا نگذار دعا کنم که مرا از دشواری ها و خطر های زندگی مصون داری بلکه دعا میکنم در رویارویی با آن ها بی باک و شجاع باشم , نگذار از تو بخواهم درد مرا تسکین دهی بلکه توان چیرگی بر آن را به من ببخش ...پروردگارا تنها تو هستی که میتوانی تلنگری بزنی بر این دل درمانده تا شاید بفهمد از دست دادن تو سخت ترین از دست دادن هاست پروردگارا به من آرامشی ده تا بپذیرم هر آن چه را نمیتوانم تغییر دهم  و شجاعتی ده تا تغییر دهم هر آنچه را میتوانم تغییر دهم و بصیرتی ده تا تفاوت این دو را درک کنم پروردگارا اگر روزی فراموش کردم خدای بزرگی دارم فراموش نکن بنده ی کوچکی داری پروردگارا به جز خودت به کسی واگذارم نکن تویی پروردگار من پس قرار ده بی نیازی را در نفسم , یقین را در دلم , روشنی را  در دیده ام و بصیرت در قلبم پروردگار من بهترینم چقدر در زمین تنهایی و عجب صبری داری که با این همه گناه هنوز هم بنده ات را ناامید نمیکنی پروردگارا خودت میدانی که من به جز تو کسی را ندارم  دستم را رها نکن پروردگارا کمکم کن تا شیعه شایسته علی بن ابی طالب(ع) باشم امیر بی ادعایی که میگریست و در  مسجد کوفه عاشقانه صدایت میرد که : مَوْلاىَ يا مَوْلاىَ اَنْتَ الْغَنِىُّ وَ اَنَا الْفَقيرُ وَ هَلْ يَرْحَمُ الْفَقيرَ اِلا الْغَنِىُّ / مَوْلاىَ يا مَوْلاىَ اَنْتَ الْكَبيرُ وَ اَنَا الصَّغيرُ وَ هَلْ يَرْحَمُ الصَّغيرَ اِلا الْكَبيرُ.
آها من خودم ۲۳ ام بیشتر دنبال پول و کار وعشق بازی ام

اینام همه موقتی هست 

ادم نیاز داره به یک همزبون

واقعا برای مردا سن بالاتر بره جذاب تر میشن و پخته‌تر رفتار میکنن ولی میرن سراغ دخترای کم سن و سال. 

اما خانم سنش بالا بره انتخاباش سخت‌تر میشه. محدودم میشه توی انتخاب

2706