2737
2734
عنوان

خیلی خستم بیاید ی ذره درددل کنیم ...

768 بازدید | 87 پست

سلام...

نزدیک ۱ ساله ازدواج کردیم ...

قبلش هم ۱.۵ سال عقد بودیم دوران ب شدت سختی بود دوری من و همسرم از هم ...چون همسرم کارش تو تهران بود ما تو شهرستان هستیم از ی طرف بی پولی ...همسرم هیچ حامی نداشت ینی هیچی حتی شادباشی ک خانوادش بهم دادن از جیب شوهرم بود وضع مالی خانواده ی همسرم ب شدت معمولیه و وقتی ب این فک میکنم ک کوچکترین قدمی برنداشتند برامون احساس بی ارزش بودن میکنم ب شدت ...

ب هر جا شوهرم خودش برام طلا خرید حدود۴۵ گرم تو سالایی ک عقد بودیم ینی از ۳۰ دی۹۶ تا ۴ مرداد۹۸...ی بار خرید لباس داشتم ولی لباسامو خیلی خوب خریدیم مقدارش متوسط بود ولی خوب بود ساعت ست نخریدیم ولی  ...لباسامو از بهترین مزون شهر اجاره کردیم ...ی ماشین خوب اجاره کردیم ...ی آرایشگاه عالی رفتم هم واسه حنابندان هم عروسی کلن از عروسیمونو ۱۰ تا عکس دارم فیلمبرداریمون افتضاح بود ب خاطر شرایط مالی باغ اجاره نکردیم بریم توش فیلم بگیریم خانواده ی شوهرم ناراحت از اینکه من چرا نمیرم پیش اونا زندگی کنم پدرم ب خاطر شرایط شوهرم شیربها نگرفت کل جهازمو خودش داد فقط ۱۰ تومن گرف ک اونم طرف ما عروسیمون تو تالار بود۴.۵ از خودش بابت تالار داد ۴ تومن هم تو رهن خونه کمک کرد واسه طرف همسرم تو خونشون همسرم تو عروسیمون پر استرس و فشار بود از قیافش میفهمیدم ...خیلی دلم پره ...این واسه قبل عروسیمون بود...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ابن مردیه که انتخابش کردی با همه ویژگی هاش عزیزم

این ویژگیشم دیدی الان دیگه جای اعتراض نیست

درسته خیلی چیزا باب میلت نبوده ولی اینا سختیای زندگیه..پایدار نیست..میگذره

من کنکوریم..اگه امضامو دیدی یه دعای کوچیک بکن که قبول بشم تو کنکور.. مرسی مهربون❤❤
2728
ابن مردیه که انتخابش کردی با همه ویژگی هاش عزیزم این ویژگیشم دیدی الان دیگه جای اعتراض نیست درسته ...

میدونم گلم با اینکه ازدواج من کاملن سنتی بوده و در اصل پیشنهاد پدرم من عاشق شوهرم هستم طوری ک بعضی وقتها میگم امیدوارم ظرفیت این حجم از عشق منو داشته باشه اما خانوادش تحقیرم کردن با کارهاشون و این منو خیلی ناراحت میکنه

چه خانواده دختر و چه پسر  هیچکدوم وظیفه ای برای حمایت و ساپورت مالی تازه عروس داماد ندارند

اون کاری ام که میکنن اگه دلشون نخواد میتونن نکنن

شما خودتون باید زندگیتونو بسازید

اکثر زوجای دور و بر من حمایت اونچنانی نداشتن... 

ممنون میشم واسه ازدواج خوب برام صلوات بفرستین⁦❤️⁩پروردگارا، همسری مهربان و بچه‌آور و شکرگزار و باغیرت به من عطا کن که اگر به او نیکی کردم شکرگزار باشد، و اگر به او بدی کردم مرا ببخشد، و اگر یاد خدا کردم مرا یاری کند، و اگر خدا را فراموش کردم مرا به یاد خدا بیندازد، و اگر از نزد او خارج شدم (اسرار و اموال و آبروی مرا) حفظ کند، و اگر بر او وارد شدم مرا خوشحال سازد، و اگر او را به کاری امر کردم مرا اطاعت کند، و اگر بر علیه او قسم خوردم (که او کاری را انجام دهد) او (آن کار را انجام داده) و مرا از آن قسم بریء­الذمّه ­کند، و اگر بر او غضب کردم مرا راضی سازد. ای پروردگار صاحب جلال و اکرام، چنین همسری را به من ببخش! پس به درستی که من او را از تو خواسته ‌ام و به من نمی‌رسد مگر آن چیزی که تو منت می‌گذاری و عطا می‌کنی.

خب منم همین شرایط رو داشتم.مادرش هیچگونه کمکی نکرد و من بخاطر شرایط مالی شوهرم از خیلی چیزا گذشتم و عروسی ساده گرفتم

ولی احساس بی ارزش بودن نمیکنم.ارزش شما با این چیزا سنجیده نمیشه.باید پیش همسرت عزیز باشی و بس

2738

حالا بعد از این ک ازدواج کردیم و اومدیم خونه ی خودمون ۱ میلیون دستمون پول داشتیم و شوهرم بیکار بودمونده بودیم باید چیکار کنیم ک بابام بعد ۲-۳ هفته بیکاری گف بیا پیش خودم تو مغازه ی من باهم کار کنیم تو بفروش هرچی فروختی ی مقدارش برا تو مثلن ۶۰۰ فروختی ۱۵۰ براتو 

چه خانواده دختر و چه پسر  هیچکدوم وظیفه ای برای حمایت و ساپورت مالی تازه عروس داماد ندارند اون ...

بر عکس ما هستند دور و بریاتون گویا خودتون تو این شرایط قرار نگرفتید ک اینجوری حرف میزنید تو این زمانه ی سخت ب هر حال حامی شوهرم و من خداست  

میدونم گلم با اینکه ازدواج من کاملن سنتی بوده و در اصل پیشنهاد پدرم من عاشق شوهرم هستم طوری ک بعضی و ...

صبر داشته باش مهربون..خدا خودش جواب صبرتو میده..اگه اذیتت میکنن ارتباطتوباهاشون کم کن...اما بازم بزرگواری کن و با احترام باهاشون رفنار کن..خودشون بلاخره میفهمن 

من کنکوریم..اگه امضامو دیدی یه دعای کوچیک بکن که قبول بشم تو کنکور.. مرسی مهربون❤❤
خب منم همین شرایط رو داشتم.مادرش هیچگونه کمکی نکرد و من بخاطر شرایط مالی شوهرم از خیلی چیزا گذشتم و ...

عزیزم من تو ی خانواده ی خیلی مرفهی نبودم اما وضع بابام خوبه و من تو دوران مجردیم تقریبا هیچ دغدغه ای نداشتم و اینجوری بهم فشار میاد

صبر داشته باش مهربون..خدا خودش جواب صبرتو میده..اگه اذیتت میکنن ارتباطتوباهاشون کم کن...اما بازم بزر ...

لطفن اگه وقت داری ادامه رو هم بخون عزیزم بابام تا ی حدی حمایتمون میکنه ولی منت میذاره واقعیت اینه ...ی سری اخلاقای خانواده ی شوهرمم سر سام آوره

بر عکس ما هستند دور و بریاتون گویا خودتون تو این شرایط قرار نگرفتید ک اینجوری حرف میزنید تو این زمان ...

نه عزیزم من تو این شرایط قرار نگرفتم

ولی میگم شما به این شرایط واقف بودی و با شوهرت ازدواج کردی

توقع داشتن از خانواده ش و فکر کردن بهش فقط اعصابتو به هم میریزه و هیچ چیزو حل نمیکنه چون وقتی نخوان کاری کنن نمیکنن! 

اینارو نگفتم که جبهه بگیرم فقط گفتم که الکی فکر خودت بهم نریزه❤️

ممنون میشم واسه ازدواج خوب برام صلوات بفرستین⁦❤️⁩پروردگارا، همسری مهربان و بچه‌آور و شکرگزار و باغیرت به من عطا کن که اگر به او نیکی کردم شکرگزار باشد، و اگر به او بدی کردم مرا ببخشد، و اگر یاد خدا کردم مرا یاری کند، و اگر خدا را فراموش کردم مرا به یاد خدا بیندازد، و اگر از نزد او خارج شدم (اسرار و اموال و آبروی مرا) حفظ کند، و اگر بر او وارد شدم مرا خوشحال سازد، و اگر او را به کاری امر کردم مرا اطاعت کند، و اگر بر علیه او قسم خوردم (که او کاری را انجام دهد) او (آن کار را انجام داده) و مرا از آن قسم بریء­الذمّه ­کند، و اگر بر او غضب کردم مرا راضی سازد. ای پروردگار صاحب جلال و اکرام، چنین همسری را به من ببخش! پس به درستی که من او را از تو خواسته ‌ام و به من نمی‌رسد مگر آن چیزی که تو منت می‌گذاری و عطا می‌کنی.
عزیزم من تو ی خانواده ی خیلی مرفهی نبودم اما وضع بابام خوبه و من تو دوران مجردیم تقریبا هیچ دغدغه ای ...

خب منم همینجور

وقتی مجبور شدم با خیلی از کم و کاستی های زندگیم بسازم متوجه شدم بابام چقدر امکانات برای رفاهمون تهیه کرده و من قدردان نبودم.

این زندگیمونخ که خودمون انتخابش کردیم.باید الان بسازیمش.وقت این نیس که بشینی بگی بی ارزشم کردند.اونا انتخابت کردند که با پسرشون خوشبخت بشی.

حالا موقع پرواز کردنته

2706