2733
2734
عنوان

تفاوت آدم دانشگاه رفته با آدم توی خونه که فقط توی جامعه عادی گشته

| مشاهده متن کامل بحث + 646 بازدید | 44 پست

سلام دوست عزیز 

در مورد پرسش اول مسلما هیچ کس نمیتونه با قطعیت نظر بده چون مثال نقض پیدا میشه 

اما اون کسی که حتی از لحاظ درسی ضعیف باشه همین که مرتبط بره دانشگاه و برگرده خیلی چیزا یاد میگیره   حداقلش چند کلمه جدید

از نوع برخورد با ادمها   کشب تجربه میکنه و....

اما در مورد پرسش های بعدی 

باید در ابتدا شوق به مطالعه رو در وجودشون زنده کنید یا به وجود بیارید تا خود به خود به سمت مطالعه سوق پیدا کنه 

میتونید پای حرفشون بنشینید تا متوجه دلیل عدم مطالعه شون بشید 

و بعد سعی کنید با احترام اون دلایلی که دارنرو کم رنگ کنید تا به مرز از بین رفتن برسن  اون وقت شوهر شما خودشون علاقه مند میشن 

در قدم های بعد میتونید موضوعاتی که ایشون دوست دارن رو در موزدش کتاب بخونید یا یه مطلب مفید از جایی بخونید و بعد سر فرصت برای همسرتون بازگو کنید چون به اون موضوع علاقه دارن با اشتیاق به صحبت شما گوش میدن و ممکنه بپرسن از کجا اینو فهمیدی و شما در جواب بگید در فلان کتاب 

یا اگه هم نپرسیدن میتونید خودتون بهشون بگید میدونی اینو از کجا خوندم از تو فلان مقاله و.....

من دختری هستم که به شوق معلمی مدرسه رو گذروندم...الان منتظر نتایجم ...خواهش میکنم برام دعا کنید که به خواست قلبیم برسم    ممنونم عزیزان  

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بنظر من دانشگاه رفتن شخصیت نمیاره ولی خیلی کمک کننده هست!

تو دانشگاه ادم فرد موفق و با سواد و دنیا دیده زیاد میبینه و خیلی چیزا رو از اونا تو حرف زدناشون یاد میگیره!

اما کسی که دانشگاه نمیره شاید این فرصتو نداشته باشه که حداقل هفته ای سه ساعت با یک پروفسور یا دکتر صحبت کنه و خودش محبوره با مطالعه زیاد این دانشگاه نرفتنه رو جبران کنه!

اونی هم که دانشگاه نمیره و مطالعه نمیکنه و بعد از مدرسش هرگز تلاشی نکرده چیزجدیدی یاد بگیره و تا بحث میشه میگه دانشگاه شعور نمیاره، که هیچی!

الهی سوسک شین که موهاتونو چتری کوتاه میکنید بهتون میاد،من یه بار چتری کوتاه کردم شبیه اسب های کالسکه شدم  
2731

سواد و دانایی متفاوتن     

استارتر عزیز منظورشون این نیست ک کسی که دانشگاه رفته بهتر از اونیه که دانشگاه نرفته   چ بسا کسی دانشگاه بره اما ادب و فهمش به اندازه ی بچه ابتدایی نباشه   اینجا ذات هست که تعیین کننده ست 

من دختری هستم که به شوق معلمی مدرسه رو گذروندم...الان منتظر نتایجم ...خواهش میکنم برام دعا کنید که به خواست قلبیم برسم    ممنونم عزیزان  

من حس میکنم همش ب محیط خانواده و نوع تربیت بستگی داره من کسیو دیدم ک دانشگاه رفته درس خونده اجتماعی نیس یا منطقی نیس اصلا،یاهم دیدم تو اطرافم ک دانشگاه نرفته و خیلی رفتارش مناسب و خوبه

فقط 27 هفته و 5 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
💚اَلسلامُ عَلیکَ یا اَبا عَبدالله وَ عَلَی الارواحِ التی حَلَت بِفِنائک عَلیکَ مِنّی سَلامُ الله اَبَداً ما بَقیتُ و بَقی الیلُ والنّهار وَلا جَعَلَهُ اللهُ آخِرَ العَهدِ مِنّی لِزیارَتِکم السلامُ عَلَی الحُسَین وعَلیٰ عَلی بْنِ الحُسَین وَ عَلیٰ اَوْلادِ الحُسَین وعَلیٰ اَصحابِ الحُسَین💚

من خودم دانشگاه رفتم اما کلا به‌نظرم برمیگرده به شعور طرف اینکه هستن کسایی که دانشگاه نرفتم اما به‌شدت اهل کتاب ویاد رفتن هستن نمنوه اش رو دیدم میگم اما مخالف این نظرم هستم که نباید دانشگاه رفت آدم تا میتونه باید درس بخونه  وهمیشه به نظرم کتابای مفید مطالعه کنه خودم اکثرا برا بچه های فامیل کتاب هدیه میدم

2740

فرقی نداره.

فرق بین ادم اهل مطالعه وعادیه! 

چه بسا خیلیا کلی کتاب میخونن بدور از مدرسه و دانشگا

و خیلیام صرفابخاطر تفریح و جنس مخالف رفتن دانشگا

زندگی کوتاهتر از اونه که یه ثانیه شو هدر بدیم!

این مطلب رو اضافه میکنم    مطالعه ذهن ما رو اگاهی میبخشه       حالا  فاراغ از اینکه اون مطالعه  مطلب سود رسان به انسان هست یا خیر اما مسلما ادمی رو به تفکر وا میداره  و میتونه اون شخص رو صاحب نظر کنه 

همه چیز در این دنیا ی مادی با قید و شرط هست   مطالعه هم مستثنی نیست   

اگر مطلب مورد خوانش ما در جهت سازندگی ما و نزدیکی به هدف خلقت ما باشه سود رسانی میکنه   در غیر این صورت..... 

هر دانشگاهی دانشگاه نیست . ارزش تحصیلات پایین اومده . از ۱۰۰ درصد مدارک تحصیلی الان فقط ۲۰ درصد نهای ...

قبول دارم تحصیلات الان زیاد با ارزش نیست  اونقدرها فضای دانشگاهها به تحقیق و مطالعه بها نمیدن اما همون دانشگاه بی ارزشم کسی که نره واقعا از کل جامعه عقبه بازم کسی که اجبارا چندتا کتاب توی دانشگاه میخوانه یه حداقل مطالعه و اطلاعات رو داره 

از آینه بپرس نام نجات دهنده ات را  (فروغ فرخزاد )
قبول دارم تحصیلات الان زیاد با ارزش نیست  اونقدرها فضای دانشگاهها به تحقیق و مطالعه بها نمیدن ا ...

ندارن⁦:-)⁩ بخدا معلما هم اکثرا مدرک فیک! پزشک هم ک هیچ

اونم کتابای ایران... 

زندگی کوتاهتر از اونه که یه ثانیه شو هدر بدیم!
مدرک تحصیلی مهم نیست در هر صورت آدمایی پیدا میشه ک دنیاشون خیلی کوچیکه 

من میگم سواد انسان رو غنی می‌کنه تعصب و خشم رو کم می‌کنه و منطق رو جایگزین همه موارد گفته شده می‌کنه موافقید؟؟

من اینو همیشه به دخترای اطرافم که دانشگاه نرفتن هنوز میگم میگم تا دانشگاه نرفتین ازدواج نکنید زندگ ...

من خودم کنکچر ارشدم و حقوق خوندم فقط دلم میخاد باسواد بشم نه با مدرک

من میگم سواد انسان رو غنی می‌کنه تعصب و خشم رو کم می‌کنه و منطق رو جایگزین همه موارد گفته شده می‌کنه ...

صد در صد من خودم لیسانسم همسرم پنجم ابتدایی..خوبه مهربونه مرد زندگیه پر تلاشه ولی گاهی هم حرص منو در میاره بی منطقه..مثلا کرونا جدی نمیگیره و اهل مطالعه نیست دیدم دستاش با اب خالی شست میگم اخه فایده نداره میگه بی هیچیش نیس ...من کامل درکت میکنم ..بنظرم خودت ب طور غیرمستقیم واسش توضیح بده یه چیزایی رو

کاربر قدیمی ام هی نگید عضویتت مبارک ک خودم ۴سال به همه میگفتم😂
2706