2752
2734
عنوان

اوتیسم

| مشاهده متن کامل بحث + 3851 بازدید | 186 پست
من کارشناس یا روانشناس نیستم فقط یک مادر معمولی هستم به نظر من اگر مهد کودک ها باز بودن میگفتم کم کم ...

ممنون عزیزم  اتفاقا پیشنهاد شما رو روانشناس داد احتمال زیاد میذارتش مهدکودک از چن دیگه. مادر با سوادی هستی دمت گرم🌻💝

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

ممنون عزیزم  اتفاقا پیشنهاد شما رو روانشناس داد احتمال زیاد میذارتش مهدکودک از چن دیگه. مادر با ...

ممنونم عزیزم لطف داری   

👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊
2731
اره عزیزم طیفه خفیفه هوششم عادیه

خداروشکر

پسر من کامل احساسات خنده و گریه و بوس و محبتو میفهمه ازتباط چشمی ذاره با تماس چسمی و پوستی بغل مشکلی نداره 

شناختش از اشیا کمه و ی خرده اکو داره 

ولی مثلا ب عروسکش غذا میده جیغ زدنو دوس داره چرخیدن پنکه براش مهم نیس ماشین لباسشویی هم در حد پنج دیقه میوننه ی خوبی با افراد خانواده داره ولی توجه و تمرکزش کمه با بچه ها خوبه گاهی اوقات باهاشون بازی میکنه باباش ک از در میاد سریع میره بغلش زود جور میشه اما با غریبه ها هم زیاد خو نمیگیره احساس خطرو میفهمه نمیدونم در چ حدی تو طیفع؟!ب نظرتون شدیده یا خفیف داره لغاتشم کمه ولی رو ب پیشرفته

من همون همسایتونم که همیشه از چشمی در شمارو میپاد مراقب باشین😁😁😁یه سریام هستن که به اون درجه از عرفان تو سایت رسیدن که خودشون،خودشونو میترکونن من از همونام😎😎😎تا الان چهار بار از سال نودو شیش به درجه ترکیدن نائل شدم😂😁😁😁
و خودتان باهاش صحبت کنید خیلی زیاد 

ممنونم حتما

من همون همسایتونم که همیشه از چشمی در شمارو میپاد مراقب باشین😁😁😁یه سریام هستن که به اون درجه از عرفان تو سایت رسیدن که خودشون،خودشونو میترکونن من از همونام😎😎😎تا الان چهار بار از سال نودو شیش به درجه ترکیدن نائل شدم😂😁😁😁
ببخشید مامانا پسر 1٩ ماهه‌ی من اصلا نمیشینه همش داره راه میره چطور به نشستن ترقیبش کنم تا بتونم باها ...

بالش بذار پشتش خودت بشین از ساعات کم شروع کن 

👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊
اره عزیزم حرف میزد چون خفیفه مدرسه معمولی میره

الان ک مدرسه ی معمولی میره تو درساش مشکلی نداره تو یادگیری دوست پیدا کرده الان چ علائمی از اتیسم داره؟!بلخشید دغدغه هامه ک میپرسم

الان ک مدرسه ی معمولی میره تو درساش مشکلی نداره تو یادگیری دوست پیدا کرده الان چ علائمی از اتیسم دار ...

الان پسر شما چند وقتشه ؟ خیلیا ازم سوال پرسیدن یادم نیست شما پسرتون چند وقتش بود ۱۸ ماه ؟ الان مثلا با معلما طول میکشه ارتباط بگیره دوست یابیش قوی نیست یادگیریش خوبه دوران کرونا مجازی بوده کلاسها دایم داره میگه میخواد متفرقه بخونه مغازه میریم شلوغ باشه از خرید پشیمون میشه به نوعی کم و بیش اجتماع گریزی داره

« فقد ملئت بطونکم من الحرام و طبع علی قلوبکم شکم‌هایتان از حرام پر شده و بر قلب‌هایتان مُهر خورده است.»  امام حسین علیه السلام
الان پسر شما چند وقتشه ؟ خیلیا ازم سوال پرسیدن یادم نیست شما پسرتون چند وقتش بود ۱۸ ماه ؟ الان مثلا ...

پسرم من دو سال و یک ماهشه

پسرم من دو سال و یک ماهشه

خب با اون علایمی که گفتی بنظرم بیشتر عدم توجه تمرکز اومد مطمئنی اوتیسمه ؟

« فقد ملئت بطونکم من الحرام و طبع علی قلوبکم شکم‌هایتان از حرام پر شده و بر قلب‌هایتان مُهر خورده است.»  امام حسین علیه السلام
خب همه اوتیسم ها توی هوش مشکل ندارن حتی طیف اسپرگر تا دوران مدرسه هم متوجه مشکل نمیشن .این بچه را دی ...

من اصلا بهشون نگفتم بگم شر میشه برام .ولی مادرش میکه سالمه 

😭یاقمربنی هاشم نذر کردم اگه نی نی دار بشم پسر باشه اسمشو میزارم ابوالفضل اگه یه دختر شیرین دوست داشتنی هم باشه نازنین زینب .سقای بی دست دستم را بگیر.😔😔😔خدا جونم نذار حسرت نی نی تو دلم بمونه .خودمم ۱۳۶۷سابقم .تعلیق شدم.الان شدم توت سفید
من اصلا بهشون نگفتم بگم شر میشه برام .ولی مادرش میکه سالمه 

پذیرشش واقعا سخته و خیلی ها نمیخوان قبول کنن البته گاهی ممکنه یک تاخیر باشه ولی به هر حال اگر یک پییگری میکردن خیالشون راحت میشد خیلی بهتر بود کاملا شما را درک میکنم و حق داری 

کاردرمانگرش میگ تشخیص اتیسم نیازمند چند جلسه مصاحبه هست و امتیاز گذاری میگ اصلا برات مهم نباشه ک برچسب بزنی فقط بزار با بازی درمانی توجه و تمرکزشو بالا ببریم میگ ب امید خدا بهت قول میدم پسرت حتما مدرسه عادی میره و مثل همه بچه ها زندگی عادی خواهد داشت چون تو سن دو سالگی ک سن طلاییه فهمیدی آوردیش.حالا واقعا ب نظر شما پسرم اتیسم نیس ینی میره مدریه عادی زندگی عادی خواهد داشت بخدا دغدغه م سده هر روز و هر شب.  مرسی ک با حوصله بهم جواب داذی❤

میشه بگید علائم کودکانی ک عدم توحه و تمرکز دارن چی هس؟!ایا در اینده زندگی عادی دارن؟!

2706