2733
2739

ارزش غذایی کشک

یک فنجان کشک (اندازه 113 گرم) حاوی 69 کالری است. این ماده حاوی 3.7 گرم چربی ، 3.9 گرم پروتئین ، 5.3 گرم کربوهیدرات ، 5.3 گرم شکر و مقدار خوبی از ویتامین A ، ویتامین C و کلسیم است.

فواید درمانی کشک در دوران بارداری

1. سرشار از کلسیم:

کشک دارای کلسیم زیادی است. جنین ، که در رحم در حال رشد است ، برای تشکیل استخوان و ماهیچه نیاز به مقدار زیادی کلسیم دارد. اگر دریافت کلسیم مادر از رژیم غذایی ناکافی باشد ، بدن به استخوانهای مادر دسترسی پیدا می کند و مستعد ابتلا به پوکی استخوان می شود.

2. به هضم غذا کمک می کند و به تنظیم حرکات روده کمک می کند:

کشک و ماست ، سرشار از پروبیوتیک ها (باکتری های سالم روده) ، یک درمان عالی برای سالم نگه داشتن دستگاه گوارش است.

3. سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید:

ماست و پنیر هر دو منبع غنی ویتامین C. اسید اسکوربیک اسید ، یعنی ویتامین C ، تقویت ایمنی و محافظت از سرماخوردگی ، آنفولانزا و سایر بیماریهای واگیر است.

4- اضطراب را تسکین داده و استرس را کاهش می دهد:

بارداری فراز و نشیب های زیادی را به همراه دارد ، نوسانات خلقی و کمی اضطراب به همراه دارد. ماست و کشک با عادی سازی مرکز عاطفی مغز که در این مدت بیش از اندازه فعال می شود ، در آرامش به شما کمک می کنند. پنیر و ماست و کشک همچنین به حفظ تعادل هورمونی در دوران بارداری کمک می کنند.

5. خاصیت خنک کننده:

ویار در دوران بارداری ، به ویژه برای غذاهای پرادویه ، می تواند باعث سوزش سر دل ، اسیدیته و سوء هاضمه شود. کشک معده خشمگین را آرام می کند ، و با آرام کردن دیواره های داخلی که به دلیل غذاهای تند و آشفته تبدیل می شوند ، باعث کاهش اسیدیته می شود.

6. مناسب برای پوست:

یکی از شایعترین مشکلات پوستی ناشی از بارداری ، بروز لکه های صورت ، خشکی پوست ، تغییر رنگ و رنگدانه های پوستی به دلیل تغییرات هورمونی در بارداری است. کشک و ماست با داشتن سرشار از ویتامین E و C و همچنین توانایی حفظ تعادل هورمونی در دوران بارداری ، داروهای عالی برای درمان مشکلات پوستی ناشی از بارداری هستند.

7. از افزایش بیش از حد وزن جلوگیری می کند:

افزایش هورمون کورتیزول به دلیل استرس زیاد ، می تواند باعث افزایش بیش از حد وزن در دوران بارداری شود. کشک باعث کاهش سطح کورتیزول در بدن می شود و از این طریق از افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداری جلوگیری می کند.

8- پروتئین برای ساخت عضلات فراهم می کند:

چ نوع کشکی خوبه؟؟

جان مادر بعد از ۴ سال انتظار آمدی 😍خداوندا به کدامین ثواب مرا لایق زیباترین احساس،بزرگترین نعمت و با شکوه ترین لحظات دانستنی.... خداوندا بگذار در این احساس زیبا بمانم ،بگذار شاهد تولد دوباره خویش باشم ....بگذار آرام باشم ...ب کدامین ثواب مرا اینگونه عاشق کردی ...فاش میگویم این حس را تاکنون لمس نکرده بودم ...اینگونه عاشقی  کردن را خودت ب من آموختی...احساس خودت ب تمام بنده هایت ...آری حس مادری ام را میگویم 
چ نوع کشکی خوبه؟؟

عزیزم من یادمه دکترم گفت برو از خشکبار تواضع کشک خشک با طعم های مختلف بگیر ..من فقط با زیره رو یادمه عین چوب شور دراز بودن با طعم های مختلف با شوید با زیره  و کشک خالی فقط شور خیلی نباشه فشارت بالا میره

بدون کلام سابق !!!!!!کاربر قدیمی ۹۶/۳/۱۲ هستم..که ترکید..

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم من یادمه دکترم گفت برو از خشکبار تواضع کشک خشک با طعم های مختلف بگیر ..من فقط با زیره رو یادمه ...

آهان اره متوجه شدم کدوم ها رو میگی

مرسی عزیزم بابت توضیحت

جان مادر بعد از ۴ سال انتظار آمدی 😍خداوندا به کدامین ثواب مرا لایق زیباترین احساس،بزرگترین نعمت و با شکوه ترین لحظات دانستنی.... خداوندا بگذار در این احساس زیبا بمانم ،بگذار شاهد تولد دوباره خویش باشم ....بگذار آرام باشم ...ب کدامین ثواب مرا اینگونه عاشق کردی ...فاش میگویم این حس را تاکنون لمس نکرده بودم ...اینگونه عاشقی  کردن را خودت ب من آموختی...احساس خودت ب تمام بنده هایت ...آری حس مادری ام را میگویم 
2731