2737
2734
عنوان

مشکل بد خوابی دخترم

| مشاهده متن کامل بحث + 16751 بازدید | 237 پست
مامانا جون نشسته شیر دادن که خیلی سخته
منم تا سه ماهگی نازی نشسته شیر میدادم چون هنوز بنظرم نوزاد به حساب میومد و از خوابیده شیر دادن میترسیدم
همون ترس از خوابیدن حین شیر دادن و ...
اما از سه ماهگی به بعد خوابیده شیر دادم
اونطوری خیلی راحت بودم باور کن گاهی که نیمه شب نازی شیر میخواست راحت فقط لباسمو میدادم بالا و دیگه اصلا بعدش صبح یادم نمیومد کی بود کی شیر خورد که ول کرد سینمو
پون هر دو خوابمون میبرد
مزایای خوابیده شیر دادن همینه که کمتر اذیت میشی
در ثانی بنظر من خیلی زور داره تو که داری رنج شیر دادن از خودت رو میکشی از مزایای زیر سینه خوابیدن بچه محروم بشی
کاش همونجا که زیر سینت میخوابید دیگه مجبور نبودی جابجاش کنی.
در مورد بد رفتاری هم عزیزم فقط بخاطر این یاد آوری کردم چون میدونم گاهی گریه های شبانه یک بچه چقدر میتونه رنج آور باشه
مثلا من خودم وقتی اونموقع ها که نازی نیمه شب بیدار میشد و صدای جیغ گوشخراشش سکوت شب رو میلرزوند
و هیچ جوره ساکت نمیشد خیلی عصبی میشدم ولی همیشه خودمو کنترل میکردم
هم از این بابت ناراحتی و بیشتر از اون از اینکه جگر گوشت بیقراره و طاقت گریشو نداری بیشتر عصبی میشه آدم.
فقط محض یاد آوری گفتم چون حتی اگه عصبی بشی هم حق داری خوب.:))))))
همنطور که ناز گلی جون هم گفت منم فکر میکنم این قضیه شیر شبانه بیشتر بخاطر عادت و وابستگی به سینه ی مادر باشه نه گرسنگی
البته چون شماها نی نی هاتون کم سن هستند بنظر من رها جون درست میگه اونا میتونن علت گریه هاشون با دختر دو سالو نیمه ی من فرق داشته باشه و همش بخاطر عادت نباشه
لطفا این نکته رو هم مد نظر داشته باشین
.
.
اما سارا جون
تو هر سنی حتی بدو تولد تو بغل خوابیدن نداریم
این مربوط به سن نیست
بچه از همون اول قابلیت اینو داره که تو تخت بخوابه بدون رو پا و سرشونه و تو بغل
عزیزم سعیتو بکن تا این عادتو ازش بگیری چون در غیر این صورت روز به روز که بزرگتر بشه و سنگین تر از پا در میای
همش کمر درد میشی
همونطور که قبلا هم گفتم
بچه رو هر جور عادت بدی همونطور عادت میکنه
چه بهتر که اون عادت خوشایند تو هم باشه و عادت تو بغل نباشه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ای وای سارا جان چرا میخوای اشتباه منو تکرار کنی
چرا از بغل میخوای رو پا عادتش بدی
چرا یه باره به خواب معمولی عادت نمیدی
بعدا باز مشکل اینو داری که چطوری از روی پا بگیریش
اونطوری بچت هم هی اذیت میشه برای تغییر عادت
یباره عادتش بده معمولی بخوابه
توضیح بیشتر رو میتونی تو صفحات قبل پیدا کنی
2731
راضیه جون به نظر می رسه نی نی تون خیلی تنها است و این تنهایی روش اثر گذاشته و علائم افسردگی را داره نشون میده . ببین عزیزم برای دختر ت دوست یا همبازی پیدا کن مثلا دختر عمه یا دختر خاله ..............همسن اگر داره خیلی خوبه که ارتباطت را با خانواده اون ها بیشتر کنی و سعی کنی ساعاتی را از تنهایی در بیاد یا مثلا اگر به همسایه ای اطمینان داری و میشناسیشون بچه های همسایه تون که همسن دخترتون باشند خیلی خوب می تونند دخترتون را از تنهایی در بیارن و یا حتی مادر بزرگ پدر بزرگ و همین طور حضور پدرش در خونه . و یا اینکه ساعتی را بزارش مهد .
ببین خانمی درسته که شما به عنوان یک مادر نیاز های فرزندتون را بر طرف می کنی ولی او به جزء این نیاز ها نیاز های دیگه ای هم داره که همه این نیاز ها توسط شما رفع نمیشه .

و اینکه سعی کنید شب ها یک چراغ روشن یا یک چراغ خواب روشن بزارید به احتمال زیاد دخترتون شب ها از تاریکی وحشت می کنه . براتون مثال میزنم : من خودم وقتی بچه بودم هیچ وقت از تاریکی نمی ترسیدم ولی شب ها یک اتاق انتهای راهرومون بود که یک چوب لباسی داشت وقتی شب چراغ ها را خاموش می کردند این چوب لباسی شبیه یک آدم گنده یا وحشت ناک می شد که باعث ترس و همین طور بد خوابی من در دوران کودکی میشد .

راضیه جون
وای خوابیده شیر دادن که سخته ، من برام اینجوری راحتتره :)
راستی دخملم دیشب و امشب کمتر از پنج دقیقه گریه کرد و خودش خوابید ... فکر کنم داره عادت می کنه :)
ممنون از راهنمائیهای شما و رها جون .
2740
خوشگل خانوم عزیزم
ممنون که نظر دادی
ممکنه بیشتر برام توضیح بدی که علایم افسردگی در کودکان چیه و چرا به این نتیجه رسیدی که دختر من این علایم رو داره
راستش نازی هم مثل بقیه تک فرزندهاست
گاهی میریم مهمونی
گاهی با دوستان نی نی سایتی قرار میذاریم میریم خونه ی هم یا پارک که همه ی اونا هم بچه دارن
گاهی هم با بچه همسایه که 4 ماه ازش بزرگتره
اما در مجموع بیشتر اوقات با خودم تنهاست
فقط پدرشو خیلی خییلی کم میبینه
در مورد تاریکی و ترس از تاریکی خودمم موندم بالاخره از تاریکی میترسه یا نه
گاهی با اینکه برق هال و پذیرایی خاموشه میاد تو هال یا شب میره تو حیاط که پر درخته و توپشو میاره اصلا هم عین خیالش نیست
بعضی مواقع هم تا از اتاق خواب میاد بیروون
تا ببینه برق هال خاموشه
دوباره برمیگرده فورا دست منو میگیره تا با هم بریم
راستش حس میکنم از شکلک های برچسبی روی تختش هم میترسه عکسها خیلی زیبا و فانتزی هستند شکل خرگوش یا قلب یا میمونو گربه ولی چون تو تاریکی رنگهاشون تیره میشه
میبینم هی میپرسه اینا چین و حس میکنم ازشون میترسه
منم یه پتوی کوچولو میندازم روی قسمت بالای تختش که برچسب داره به بهانه ی اینکه اونا هم میخوان لالا کنن یا میگه مامان فلان اسباب بازی چرا به من نگاه میکنه بگو روشو اونطرف کنه(البته فقط در مورد بچه گربه ی اسباب بازیش حساسه نه بقیه)
در بازی با همسالان هم به من وابسته هست
البته تا وقتی همه چی روبراه هست نه اما وقتی یکی میخواد اسباب بازیشو بزور ازش بگیره از من کمک میخواد که پس بگیرش یا ...کلا حس میکنم زیادی به من وابستست.
عزیزم من در زمینه کودکان تخصص خاصی ندارم . حرفی که زدم از روی کتاب هایی که خواندم و تجربه یکی از کودکان فامیل بود . افسردگی در کودکان علائم مختلفی داره . در هر کودکی به یک طریق خودش را نشان میده . البته من نگفتم ایشون افسردگی داره چون من تا به حال دختر شما را ندیدم بلکه گفتم چند تا از علائم افسردگی را داره . یکی اش بد خوابی . بهانه گرفتن و گریه کردن غیر طبیعی
با توجه به صحبت هاایی که خودتون تایپ کردید به نظر میرسه کودکتون مثل کودکای دیگه شاد و سرحال نیست . وابستگی بیش از حد به والدین و عدم اعتماد به نفس ..............
بین باید خودت دلیلش را بفهمی . ببینی چه کمبودی وجود داره ؟ من از روی صحبت های شما نظرم را گفتم . به نظرم اومد دخترتون نیاز داره که در جمع افراد بیشتری باشه . اینطوری هم وابستگی اش به شما کمتر میشه . هم شادتر میشه . هم اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنه . همین که این روند خود به خود باعث میشه تنظیم خوابش درست بشه .
و اینکه آدم ها بر حسب روحیات و شخصیت و ذاتشون درجه ترسو بودنشون متفاوته . همه حرف هایی که گفتید این را میگه که دخترتون قوه تخیل بسیار قوی داره . و این می تونه بسیار خوب باشه . احتمال زیاد ایشون به دلیل تخیل قوی بعضی اوقات از تاریکی می ترسه . که اون هم با گذشت زمان و بزرگ شدن دخترتون رفع میشه . البته شما می تونید برای اینکه ایشون الان نترسه شب ها چراغ روشن بزارید .