2737
2739
عنوان

گل مرجان

2428 بازدید | 48 پست

نور :

گل مرجان یا گل فرفیون نور مستقیم آفتاب و محیط روشن را دوست دارد و هر چقدر هوا سردتر باشد بیشتر از نور مستقیم می شود استفاده کرد.

کمبود نور باعث عدم شکل گیری گل ها و یا کم رنگ شدن و ریزش گل ها می شود.

آبیاری گل مرجان :

آبیاری گل مرجان درست مهم ترین شرط در نگهداری این گیاه است، خاک همیشه مرطوب باعث زرد شدن و ریزش برگ ها و در نهایت پوسیدگی و از بین رفتن گیاه می شود.

هنگامی که عمق 2.5-5 سانتی متر از خاک خشک نشده نباید آبیاری صورت بگیرد به ویژه در فصل های سرد که گیاه رشد کمی دارد باید آبیاری را کاهش داد اما در فصول گرم به آب بیشتری احتیاج دارد.

دما :

گل مرجان محیط گرم را می پسندد و بهترین دما 24-32 درجه است.

زمانی که دما به ده درجه رسید گل مرجان را به محیط گرمتر منتقل کنید.

خاک مناسب گل مرجان :

چون نسبت به رطوبت خاک حساس است باید از خاک سبک استفاده کنیم مثل ترکیب خاک معمولی + شن + خاک معمولی.
برای کوددهی از بهار تا پاییز از کود ملایم با نصف غلظت نوشته شده استفاده کنید.

تکثیر گل مرجان

در فصل بهار و تابستان از ساقه های جوان به طول 7-10 سانتی متر قلمه تهیه کنید و در آب قرار بدهید تا شیره سفید آن خارج شود بعد دو سه روز در یک محیط به دور از نور مستقیم قرار بدهید سپس در بستری از شن + پرلیت مرطوب بکارید.

ریشه زایی ممکن است حدود دو ماه زمان ببرد.

در این مدت از آبدهی بیش از حد خودداری کنید چون باعث پوسیدگی می شود.

بی زحمت یه راه حل هم واسه بن سای بگو از دیروز داره برگاش میریزه برگای سبز یه دفعه میریزه زمین 😢

بچه ها کسی از آیفوووووون سر درمیاره😣😣😣😣                                         توروخدا کمکم کنین ........ .میخام باهاش عکس بگیرم  ولی وقتی دکمه اشو میزنم در حیاط باز میشه😢😢😢                                          بعضی ها جوری بیشعورن که دلم میخاد ازشون بپرسم بیشعوریتون ذاتیه یا خودتون هم تلاش میکنید 😬😞باردارنیستم 😔تیکر گذاشتم انشالله تا این تاریخ منم مامان بشم 😍مطمئنم خدا دست خالی نمیزارتم 😍مطمئنم یه روز با بچه تو بغلم میرم مطب دکتری که بدون مقدمه چینی بهم گفت فکرمادرشدن رو از سرت بیرون کن ندید چقد استرس بهم وارد شد ندید من چی کشیدم که همونجا بیهوش شدم 😔مطمئنم خدا امیدمو ناامید نمیکنه 😍

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

همه اش اندازه اس حتی دما سنج هم گذاشتم کنارش که گرمش نشه 😂 ولی از دیروز یه دفعه اومدم دیدم واییییی کوله باری برگ ریخته  تا تکون میخوره بازم میریزه 😢

بچه ها کسی از آیفوووووون سر درمیاره😣😣😣😣                                         توروخدا کمکم کنین ........ .میخام باهاش عکس بگیرم  ولی وقتی دکمه اشو میزنم در حیاط باز میشه😢😢😢                                          بعضی ها جوری بیشعورن که دلم میخاد ازشون بپرسم بیشعوریتون ذاتیه یا خودتون هم تلاش میکنید 😬😞باردارنیستم 😔تیکر گذاشتم انشالله تا این تاریخ منم مامان بشم 😍مطمئنم خدا دست خالی نمیزارتم 😍مطمئنم یه روز با بچه تو بغلم میرم مطب دکتری که بدون مقدمه چینی بهم گفت فکرمادرشدن رو از سرت بیرون کن ندید چقد استرس بهم وارد شد ندید من چی کشیدم که همونجا بیهوش شدم 😔مطمئنم خدا امیدمو ناامید نمیکنه 😍
2728
بی زحمت یه راه حل هم واسه بن سای بگو از دیروز داره برگاش میریزه برگای سبز یه دفعه میریزه زمین 😢

جاسو عوض کردی؟ هوای خونه تغییر گرده؟

#اهدای عضو_اهدای زندگی من حامی اهدای عضوم    

اسپاتی فیلیوم رو میشناسی؟ تا خشک شدن اخرین برگ پیش رفت از نوک برگ ها خشک شد گلدونش رو عوض کردم....ی گلدون کوچیک با زهکشی مناسب واسش گذاشتم... الان دوباره دوسه تا برگ داده... ولی خیلی ریز و کوچیک.... چیکار کنم دوباره جون بگیره...

واقعاگلها رو میشناسی بپرسم بازهم؟؟

هيچ کس نميتواند به عقب برگردد و از نو شروع کند.اما همه مي توانند از همين حالا شروع کنند و پايان تازه اي بسازند
2738
جاسو عوض کردی؟ هوای خونه تغییر گرده؟

نه اصلا همون جوری هست که روز اول خریدیم

نه اصلا همون جوری هست که روز اول خریدیم

بالاخره ببین ابیاریش اگه بکم تغییر ککه یا مثلا هوای اطرافش گرم و سرددشه  واکنشش اینه که برگ هاش میرزه.

#اهدای عضو_اهدای زندگی من حامی اهدای عضوم    
اسپاتی فیلیوم رو میشناسی؟ تا خشک شدن اخرین برگ پیش رفت از نوک برگ ها خشک شد گلدونش رو عوض کردم....ی ...

سلام بله کارم گل و گیاه هستش،

خانواده اسپاتی فیلوم به رطوبت زیاد حساس هستن،باعث خراب شدن برگ ها و ازبین رفتنشون میشه،برای آبیاری حتما باید خاک رطوبتشو ۷۰درصد از دست داده باشه،برای اینکه گل هاتون شاداب و قوی بشن باید از کودهای تقویتی استفاده کنین

2706