2733
2734
عنوان

متخصصای گل و گیاه بیاین

238 بازدید | 9 پست

سلام.بچها این آگاو لوله ایه.پاجوش بود ۲ ماهی میشه که دارمش.۲ روزه گذاشتمش تو تراس  زرد شده و بی حال .یعنی ممکنه بخاطر گرما باشه ؟اخه دوستام تو حیاط گذاشتن و کلا میگن باید نور مستقیم بهش بخوره تا خوب رشد کنه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
سرچ کردم نیاز به آفتاب مستقیم داره 😏

عزیزم شما به گیاهت شوک شدیدی وارد کردی گیاهی که تو خونخ بده عمری رو بردی دو روزه زیر برق آفتاب گذاشتی. حتی کاکتوس هم که گرما و افتاب دوسته اگه تو خونه نگهداری میشده نباید برد زیر افتاب چون میسوزه. اونا که از ابتدای عمرشون تو حیاط بودن اونا میتونن آفتاب  و گرما رو وارد کنن

عزیزم شما به گیاهت شوک شدیدی وارد کردی گیاهی که تو خونخ بده عمری رو بردی دو روزه زیر برق آفتاب گذاشت ...

والا خودمم همین نظرو دارم .اولش که اوردم گذاشتم تو خونه چندتا از برگاش زرد شد اما بعد انگار عادت کرد.الان چیکار کنم ؟میگم شاید عادت کنه اخه خوندم اگه نورش زیاد باشه زودتر رشد میکنه

اولا که هرنوع گیاهی رو باید اروم اروم به شرایط جدید عادت بدی که به این روز نیفته.بهترین نور هم نور فیل تر شده هست.دوما شرایط حیاط با بالکن یکی نیست.تو بالکن جریان هوا شدیدتر و خشکتره و نور مستقیم بیشتر اسیب میزنه.گیاهتو انتقال بده به خونه جلو پنجره یه پلاستیک مات یا یه توری بکش گلتو بزار پشت پنجره

اسی جان اون سنگ رنگی ها رو از روی خاکش جمع کن نمیذاره نفس بکشه با قاشق یکم خاکش رو زیر و رو کن که نفس بکشه. بعد هم بیار توی خونه پشت پنجره تو نور مستقیم بذار روزها پرده رو بزن کنار. ابیاری هم متعادل باشه. چه کم باشه چه زیاد زرد میشه. وقتی خاک خشک بود اب بده.

😍خدایا شکرت
2738
والا خودمم همین نظرو دارم .اولش که اوردم گذاشتم تو خونه چندتا از برگاش زرد شد اما بعد انگار عادت کرد ...

بنظرم تو اینستا از پبج های گل و گیاه بپرس و اینکه اگه تو تراس هم میذاری جایی بذار که افتاب سایه باشه که نسوزه 

#اهدای عضو_اهدای زندگی من حامی اهدای عضوم