2737
2734
عنوان

وسواس داره منو از پادرمیاره.کمکم کنید

109368 بازدید | 485 پست
دوستان وسواس خیلی اذیتم میکنه.
میشه لطفا به این سوالم جواب بدین؟
من یه لباسی رو که نجس بود داشتم مینداختمش تو لباسشوئی.این لباس خورد به بدنه بیرونی لباسشوئی.باخودم گفتم بعدا ابکش میکنم.امروز که حوله شوهرمو انداختم لباسشوئی موقع دراوردن کمرش خورد به بدنه لباسشوئی.باخودم گفتم وای نجس شد؟بعد به خودم گفتم ای بابا خسته شدم دیگه .ایشاالله نجس نشده.بعد بردم حیاط اویزونش کردم.حالا عذاب وجدان دارم.میگم حتما حوله نجس شده.
اخه کی حالشو داره دوباره اونو ابکشی کنه.اخه چون مرطوب بود اگه کمر نجس شده باتشه پس به همه جاش منتقل میشه.پس حتما دستامم نجس شده.و به دنبالش همه جای خونه.
بعد باخودم میگه من اون لباس نجسو که داشتم مینداخنم تو لباسشوئی اولا مرطوب نبود.ثانیا مطمئن نیستم که دقیقا اون جای نجس به بدنش خورده باشه.
نظر شما چیه؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
2740
مامان سیمین جون میدونی کسی که وسواس داشته باشه تو خونش نباید چیزی خورد؟پس زود زود ترکش کن گلم
دم گربه ها گرم...!

با ”بو” کردن متوجه میشن که هر آشغالی ارزش خوردن رو نداره...

اما ما آدم ها تا از کسی نخوریم نمیفهمیم که آشغاله...
عزیزم متنجس سوم نجس کننده نیست. آقای فلاح زاده در تلویزیون توضیح داد.

بعد هم ما وظیفه نداریم به پاک بودن چیزی یقین کنیم تا بگوییم پاک است ، بلکه اگر به نجس بودنش یقین کردیم نجس است در غیر اینصورت پاک.

خیالت راحت این دو تا قانون رو همیشه در نظر داشته باش به مرور درست میشه..

تازه در استفتائات علما هست اگر کسی وسواس داره همه چیز براش پاکه مگر اینکه عین نجاست داشته باشه.. تا وقتی که خوب بشه..

سوره ناس و توحید رو زیاد بخون .

درست میشه به خدا توکل کن.
عزیزم. احتمالا افسردگی ای یا ناراحتی ای چیزی داری... وسواس یه بروزه برای یه سری ناراحتی ها برو روانشناس... در ضمن منم یه مقدار همینجوری ام و همین فکرای زنجیر وار رو می کنم که فلان چی خورد به بهمان چی و نجس شد... خیلی سخته... چاره اش بی خیالیه... ضمنا مسوول دفتر مرجع تقلید من گفت ادم وسواسی به شک خودش که سهله بلکه به یقین خودش هم نباید عمل کنه. یعنی حتی تو اگر یقین کردی بدنه لباسشوییت نجس شده باید اعتنا نکنی... در ضمن عمل به وسواس حرامه.... مثل همه ی حرام های الهی مثل اسراف، مثل دروغ مثل غیبت... مثل زنا... یعنی اگر در درونت یه چیزی گفت باید اینو بشوری عمدا نشور و بی خیال باش... یه مدت با همین روش پیش بری بهتر می شی... اون روحانی می گفت ادم وسواسی نباید به وسواس خودش عمل کنه اصلا اگه عین نجاست بود که خوب نجسه در غیر این صورت پاکه نگران هم نباشید...
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...