2733
2739
عنوان

مامان های بازیگوش بیاید لطفاً

| مشاهده متن کامل بحث + 140 بازدید | 17 پست

#تجربه_موفق

#گرفتن_از_پوشک

#روشهای_تشویقی_برای_گرفتن_از_پوشک

ادامه ی تجربه ی موفق؛ رهایی از پوشک

✅ یک نمونه از برچسب های تشویقی:

اصولا بچه ها شخصیت های  کودک و به قول خودشون نی نی رو خیلی دوست دارند و باهاش ارتباط برقرار می کنن. ما بزرگترها می تونیم از این ویژگی استفاده  های بجا کنیم.

من یه سری عکس های کارتونی کودک از اینترنت  پرینت گرفتم و اون ها رو بوسیله ی چسب پهن به دیوار دستشویی می چسبوندم. اسم این نی نی ها رو نی نی خوشحال گذاشته بودیم و یکی از تفریحات سالم ما توی دستشویی این بود که با فرزندم با نی نی خوشحال ها صحبت می کردیم.

وجه تسمیه اش هم بخاطر این بود که این نی نی ها بخاطر اینکه فرزندم می تونست دستشویی هاش رو توی خونشون بریزه میان تا خوشحالی کنند. 😊

در اوایل بعد از هربار عملیات یه نی نی خوشحال میومد و روی دیوار می چسبید و خوشحالی می کرد. البته چند باری خودم نی نی ها رو روی مقوا می کشیدم و می بریدم و می چسبوندم، ولی بعلت ذیق وقت از نی نی خوشحال های آماده استفاده کردم.

هر دفعه بهونه ای برای رفتن به دستشویی داشتیم؛ مثلا یه بار می رفتیم تا به نی نی خوشحالها سر بزنیم، صبح برا صبح بخیر گفتن بهشون می رفتیم و  نقش مادر هم تقلید صداهای مختلف به جای تمام نی نی خوشحال ها بود و هر کدومشون بسته به ظاهرشون اسمی داشتند. 😁

👈مثلا : نی نی عینکی، نی نی موقرمز، نی نی پاپیونی و ... . این اسم ها هم توسط خود فرزندم انتخاب میشد.  بهونه های پیشرفته تر بعدی وقتایی که فرزندم برای رفتن به دستشویی مقاومت می کرد این بود که مثلا  فکر می کنی اگه این بار دستشویی کنی بادکنک چه رنگی برای فلان نی نی خوشحال میاد؟

و فرزندم هم با خوشحالی می دوید دم در دستشویی و بعد از اتمام پروژه یه بادکنک روی مقوا می کشیدیم و می بریدیم و می چسبوندیم روی دست همون نی نی خوشحال. 👌😉

بعضی وقت ها هم برای نی نی ها یک کیف میومد و از این قبیل چیزها و اون نی نی خوشحال کلی خوشحال میشد و از فرزندم به خاطر این کار تشکر می کرد. 😊

👌حالا بسته به علاقه های بچه هاتون می تونید این هدیه هایی که برای نی نی خوشحال ها میان رو تغییر بدین. مثلا اگه به ماشین علاقه دارن ماشین بیاد تو دست نی نی خوشحال ها یا گل، چتر و ....

در طول عملیات هم برا اینکه حوصله امون سر نره می تونیم یه نمایشنامه با حضور نی نی خوشحال ها اجرا کنیم.

🔗 فایلی که این نی نی خوشحال ها توش هست رو  براتون ارسال می کنم تا اگه دوست داشتید ازش استفاده کنید. فقط این نکته رو هم بگم که من به کمک ماژیک عکس هایی که به نظرم لباسشون یه کم مورد داشتند رو تبدیل به لباس های پوشیده تر کردم تا بقول معروف برا برداشتن ابرو چشمش رو کور نکرده باشم😊👌

✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️✏️

@Mamanschool

💕💕💕💞 توکل به خدا 💞💕💕💕

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.