2752
2734
من عاشق حافظممممم

یه بار یه پولی از خدا میخواستم درواقع به زور میخواستمش فال حافظ گرفتم این اومد: بشنو این نکته که خود را ز غم آزاده کنی... خون خوری گر طلب روزی ننهاده کنی

یه بارم دوستم از عشقش جدا شده بود خیلی ناراحت بود فال گرفت این اومد : جدا شد یار شیرینت اگر سازی اگر سوزی

تا حالا خیلیییی فال گرفتم که جوابش دقیقا زده تو خال ولی زیاد یادم نیست یا توضیحش خیلی طولانیه و نمیتونم بنویسم
مدلهای عکس اتلیه ای من: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=858963&PageNumber=1 مدلهای تقویم: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadid=1596169&postID=60779012 اگه تقویم یا عکس اتلیه ای برای کوچولوتون میخواین به این لینکا سر بزنید[smiley]s/sm_29.gif[/smiley][smiley]s/sm_15.gif[/smiley][smiley]s/sm_50.gif[/smiley] ایمیلم: lovelyphoto2014@gmail.com
من ترم 2 دانشگاه که بودم از یکی از پسرای سال بالایی خوشم اومده بود.(عشق های جوانی).
بعد شهریور ماه که برای ثبت نام دانشگاه رفته بودم دیدم اسمش رو برد زده بودن که فلان روز دفاع داره!! یعنی درسش تموم میشه و برای همیشه میره!!
یادمه جمعه غروب بود و هوا باد بدی داشت! فال حافظ گرفتم جوابم این داده بود:
یاد باد آنکه زما وقت سحر یاد نکرد ...... به وداعی دل غمدیده ی ما شاد نکرد
دل به امید صدایی که در او رسد......... ناله ها کرد در این کوه که فرهاد نکرد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

الان یاد یه فال دیگه افتادم

توی دانشگاه وسال آخر دوستان خیلی خوب و (واقعا مومنی)پیدا کرده بودم
یه سفر زیارتی هم برام پیش اومد که هم با دوستان خوب آشنا شدم و هم خیلی از نظر روحی روی من تاثیر گذاشت ...اون سفر طعم عشق رو ه من چشوند
اون روزها واقعا بهتر از الانم بودم و نسبت به الانم به خدا نزدیکتر بودم

سال آخر تموم شد و همش فکر میکردم همه این حال و هواها دیگه تموم تمو.م.......
و مثل ادمهای دیگه وارد روزمرگی زندگی و وومیشم

یه روز که خیلی دلم گرفته بود فالی گرفتم
هرچند هنوز باور نمیکنم اما حال کردم از روحیه دادن حافظ:

.......هر که شد محرم دل در حرم یار بماند..........

2731
سلام حقیقتش من خیلی اهل فال حافظ نیستم گر چه اشعار حافظ رو خیلی دوست دارم. ولی با توضیحات شما علاقه مند شدم. من دلم خیلی شکسته است. آفرین خانم یا یکی از دوستان اهل دل و مانوس با حافظ می شه برام یه فال بگیرید؟ و همینجا بگید؟
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...
جرا اتفاقا دیدمش مهراوه جان.ترم بعد دیدمش.فکر کنم برای کارای فارغ التحصیلیش اومده بود.
وای که چقدرررررررررررررررررررر دلم برای اون روزها و کارهای بچه گانم تنگ شده!!! برای دور هم نشستن ها و فال حافظ گرفتنها.
سلام دوستان عزیز
راستشو بخواهید من خودم را درحدی نمیبینم که که برای کسی فال حافظ بگیرم
به نظرم این کار کار هر کسی نیست
برای خودم خیلی فال گرفتم
گاهی جوابمو مبگرفتم و گاهی معنی شعر رو متوجه نمیشدم
هدف من از ایجاد این تایپیک این نبود......

چند وقت پیش کتاب "استاد عشق " زندگی نامه مرحوم دکتر حسابی را میخوندم(برای بار چندم) من خیلی خیلی به داستان زندگی ایشون علاقه مندم ..
دکتر حسابی وبرادرش توی دوران کودکی که امکان مدرسه رفتن نداشت (توی زندگینامه اش ببینید)
نزد مادر شون آموزش دید
فکرش رو بکنید در اون زمان که کمتر خانمی سواد داشت مادر دکتر حسابی
به فرزندانش قران حافظ سعدی منشآت تدریس کرد
طوری که دکتر حسابی حافظ قرآن شدند
ایرج حسابی پسر ایشون میگفت یه بار پدرشون به ایشون گفتند
خیلی بده یه ایرانی با دیوان حافظ بیگانه باشه وتصمیم گرفتند هر شب (یا شاید هفته ای چند شب یادمم نیست) برنامه ای در این زمینه داشته باشند
واین برنامه تا مدتها ادامه پیدا کرد.......

منم فکر میکنم اصلا خوب نیست که ما هم اینقدر ناآشنا با اشعا ر حافظ باشیم
فال حافظ فقط بهانه ایست برای جذب شدن به این دریای عشق و زیبایی

اگه خدا بخواد اسفند امسال مادر میشم ودلم میخواد بتونم ذره ای درک از اشعار حافظ داشته باشم تا بتونم به فرزندم هم منتقل کنم

راستی دوستان میدونم سایت هایی هستند که فال حافظ میکیرند
اگه پیدا کردم براتون اینجا میذارم...

راستی دلم میخواست تایپیکی هم برای فال قرآنهایی که تاحالا گرفتم و جوابمونو گرفتیم بسازیم
برای خودم که چند موردی پیش اومده
شما موافقید؟

اینها که میگم فال نیستند:
هروقت با دوستان یاد ایام قدیم می افتیم یاد این شعر میفتم:
............یاد باد آن روزگاران یاد باد.......
ویک بار یه گله کوچک از یکی از دوستان قدیمی داشتم
وبا ایمیل گلگیمو مطرح کردم با این شعر شروع کردم:

.......ما زیاران چشم یاری داشتیم.......

وبعدا فهمیدم که سو تفاهم شده بود
کهربا جان امیدوارم مشکلت به زودی حل شه دعای آدم دل شکسته پیش خدا خیلی یارزش داره
توصیه میکنم خودت تو همین حال و هوا وضو بگیر فاتحه ای برای حافظ بخون و فالی بگیر

هیچ دلی به اندازه دل شکسته نمیتونه زود جواب بگیره
سلام دوست عزیزم مهراوه جان. ممنون از توجهت. شاید این کارو که گفتی انجام بدم.ولی گفتم شاید دوستانی که اعتقاد راسخ دارن انجام بدن بهتر باشه.فری جون چرا دلت شکسته؟ من درکت می کنم.می دونم دل شکسته یعنی چی. خدا در این روز عید دلتو شاد کنه. برای منم دعا کنید.
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...
کهربا جان شما لطف دارید
اما واقعیت این نیست
ما که خیلی پیش خدا روسیاهیم
اما همیشه یه چیز رو درک کردم
هر وقت دلشکسته بودم خدا عوضش لطفی به من کرد که واقعا این جمله رو درک کردم:دل شکسته خیلی ارزش داره
ادم زمانی ایمان راسخ پیدا میکنه که امیدش را الز هر کس دیگه قطع کنه و فقط به خدا امید داشته باشه

من تو این شرایط بیشتر سراغ قرآن میرم و چند باری خیلی خوب جواب گرفتم
شاید در آینده تایپیکی هم برای اون باز کردم
کاملا درست می گی مهراوه جان. در تعریف واژه " مضطر" وقتی که می خوانیم " امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء " می گویند مضطر کسی است که از همه جا ناامید شده باشه و فقط به خدا امید داشته باشه در اون لحظه حتما خدا اجابتش می کند.همون صحبتی که شما کردی. البته منظور من از اعتقاد راسخ اعتقاد راسخ به فال حافظ بود گرچه ان شاء الله اعتقاد راسخ به خداوند هم دارید. ممنون دوست خوبم
سلام دوستان من دیر میام سر میزنم اما یادم رفت بکم که سه شنبه ها رادیو بیام ( من فونتام عربیه خودتون متنامو اصلاح کنید) ساعت یکربع به 12 شب برنامه تفال به دیوان خواجه رو داره این شب عیدی اؤ دست ندید
در ضمن کهربا جون معنی و تفسیر هم میکنه
یااااااااااااااااااااااااااااااادتون نره هر هفته
منم خبر کنید
صحبت مهراوه جون هم درسته من شخصا واسه هر مشکلی هم از حافظ که بنده خاص خدا بوده هم از قران خدا که کلام حق مشورت میخوام ( یار با ماست جه حاجت که زیاىت طلبیم \ دولت صحبت ان مونس جان ما را بس)
امتحان کنید تا بیام و خاطره ام رو از قران و سفر حج و اتفاقی که افتاى بکم
من هفتکی سر میزنم
بای دوست جونا