2737
2739
عنوان

تجربه گوش کردن سمفونی چهارم مالر

| مشاهده متن کامل بحث + 271 بازدید | 37 پست

من میخوام سر فرصت برم کلاس پیانو 🎹 خییییلی دوست دارم بنوازم

خدای خوبم؛  این شعر بخشی از احساس من نسبت به تو رو به تصویر میکشه ؛ " مرا هزار امید است و هر هزار تویی/شروع شادی و پایان انتظار  تویی  /بهارها که ز عمرم گذشت و بی تو گذشت /چه بود غیر خزان ها اگر بهار تویی/دلم ز هر چه به غیر از تو بود خالی ماند / در این سرا تو بمان ای که  ماندگار تویی/شهاب زودگذر لحظه های بوالهوسی است /ستاره ای که بخندد به شام تار تویی /جهانیان همه گر تشنگان خون من اند/ چه باک زان همه دشمن چو دوست دار تویی /دلم صراحی لبریز آرزومندی است/ مرا  هزار امید است و هر هزار "تویی"شاعر:سیمین بهبهانی

چن دیقشو دیدم بنظرم هماهنگیشون خیلی بارز بود ولی خیلی از موسیقی چیزی نمیدونم بنظرم کسیکه موسیقی رو میدونه بیشتر زیباییشو متوجه میشه 

ی سوال 

اون آقاهه ک اون جلو دستاشو تکون میده رهبره 

هماهنگی کل گروه چطوری با اونه 

تعدادشون زیاده چطور هماهنگ میشن با اونو میدونن باید چیکار کنن؟

There is GOD💚💚💚   ..                                               

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سوالم از اين بابت هست كه دخترم كه ١٢سال سن دارد و حدود سه سال پيانو كار كرده به دلايلي حدودا ٩ماه هست كه از پيانو و اموزش دور مانده و الان تصميم به شروع دوباره داريم و مدرسه صداو سيما انتخاب كرديم كه به زودي اغاز ميكنيم خواستم از كيفيت اموزش مطلع بشم 

2728
چن دیقشو دیدم بنظرم هماهنگیشون خیلی بارز بود ولی خیلی از موسیقی چیزی نمیدونم بنظرم کسیکه موسیقی رو م ...

ایشون یکی از بزرگترین رهبر ارکسترها هستند و البته متوفی

ایشون از قبل تمرین کردن با ارکستر

و نوازندگان همه حرفه ای هستند 

هر حرکت دست چپ و راست معنایی خاص داره که رشته ای تحصیلی هست رهبری ارکستر در سطح دکتری موسیقی 

2740
یه سوالی .  اصولا همه شو باید یه جا گوش داد ؟ خییییلی طولانیه .  کلا توصیه می کنید که هر ...

درود هنرمند گرامی

همانطور که خودتون هم میدانید سمفونی اثری هست طولانی هم در کل اثر و هم در تک تک موومان ها

در آثار رومانتیک این مُطَول شدن, تشدید بیشتری پیدا میکنه 

مالر در سمفونی و واگنر در اپرا به اوج میرسونن این خصوصیتُ

پیشنهاد بزرگان موسیقی این هست که به هیچ عنوان با خودتون نجنگید در گوش کردن به موسیقی . هر جا که خسته شدید , قطع کنید . اما چون درک موسیقی در زمان اتفاق میوفته یعنی زمانی من میفهمم چی گوش کردم که همه اثر رو گوش کرده باشم , لازم هست بار بعد که گوش میدید, مجددا از ابتدای موومانی که منقطع شده بود ,آغاز کنید تا یکپارچگی اثر حفظ بشه 

در کل در همه دنیا نسبت کسانیکه سمفونی های مالر و اپراهای واگنر رو کامل گوش کردند به کسانیکه آثار کوتاه تر و تک قسمتی ( تک موومانی اگر بشه اطلاق کرد اینجا ) 

حاصل این کسر بسیار عدد کوچکی هست 

امیدوارم شما باعث بزرگ شدن حاصل این کسر شوید 

درود هنرمند گرامی همانطور که خودتون هم میدانید سمفونی اثری هست طولانی هم در کل اثر و هم در تک تک مو ...

ممنون تلاش خودمو می کنم که این کسر رو بزرگتر کنم . 

کاملا موافقم که باید کل اثر شنیده بشه تا تاثیرگذار باشه . 

من تا حالا کل تلاشی که کردم تونستم سمفونی 5 و 6 بتهوون رو کامل گوش کنم که زمانش چیزی حدود 35-40 دقیقه میشه . هنوز بیشتر از این رو نتونستم   

ممنون تلاش خودمو می کنم که این کسر رو بزرگتر کنم .  کاملا موافقم که باید کل اثر شنیده بشه تا ت ...

اجراهای تصویری رو ببینید 

دیدن کمک میکنه که زمان زودتر بگذره اگرچه از طرفی تمرکز بر گوش کردن کاسته میشه اما لذت بخش هست دیدن ارکسترهای درجه 1 با رهبری های درجه 1

بتهون رو با این اجراها گوش بدید