2737
2734
عنوان

کیک پزا

192 بازدید | 21 پست

سلام دوستان میخوام کیک خامه ای درست کنم یه بار درست کردم زیاد خوب نشد 

یه سوال اینکه رنگ ژله ای رو کی باید اضافه کنم ب خامه ؟

و دو اگه میدونید نکته ای چیزی داره برا بهتر شدن کیک یهم بگین 

سه یه دستور کیک هم اگه دارین بهم بدین تا کیکم خوب پف کنه بباد بالا

رنگ و ریختی زیاد هم نزن خامه نبره 

فهمیدم که بلندای روزهای خداوند ،هزار برابر روزهای ماست . آهای!!!!!!خدای زیادی صبور!!!! یعنی آن همه سال که ما گریه می کردیم، تو فقط آه کوتاهی کشیدی؟!

الان برات تایپ میکنم فقط طول میکشه

⚘الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم⚘🌷تیکر تولد دوساله شدن دخترمه💋 خدایا مراقب خانواده ام باش. فقط بخودت خدایا توکل میکنم میدونم که هوای دخترو خانوادمو داری💚💙❤💛💟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یکم اول زدن خامه یکمم اواخرراگه میخوای پررنگ شه اگه نه چن دیقه اخر

در یک شب از شب های زیبا خدا تورا در دستانمان قراررداد و مارو لایق تو دانست از ان پس تو به زندگیمان رنگ ومعناو مفهوم دادی...پسرمون دارا عشق زندگیه مامانو باباش   یه مردادیه جذاب   
2728
 الان برات تایپ میکنم فقط طول میکشه

مرسی عزیزم برا تولد شوهرم‌میخوام اگه ایده ای هم داری اسون بهم بگو هنوز حقوقمونو ندادن هیچی پول نداشتم‌گفتم حداقل کیک خونگی درست کنم‌

2738
من هرچی سرچ کردم نوشته برا کیک خامه‌ای بهترین کیک اسفنجی هست

اره منم با اسفنجی درست کردم یه بار خوب پف کرد ولی یبار ۷ تا تخم مرغ ریختم اصلا پف نکرد اصلااا خیلی هم بافت کیک بد بود

۲پیمانه آرد

یک پیمانه شکر

۳تا تخم مرغ 

دو ق چ خوری بکینک پودر

یک چهارم ق چ خوری نمک

یک پیمانه شیر من از شیر موز استفاده میکنم عالیه

وانیلت واگ شکریه حالتش مثل شکره   یک دوم ق چ خو

روغن یک دوم پیمانه

اگ کیکت میخوای تو قالب یا قابلمه به اندازه ی کف ۲۰سانت و ارتفاع کیکت حدود ده سانت بشه  میزان موادو دوبرابر کن

⚘الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم⚘🌷تیکر تولد دوساله شدن دخترمه💋 خدایا مراقب خانواده ام باش. فقط بخودت خدایا توکل میکنم میدونم که هوای دخترو خانوادمو داری💚💙❤💛💟
اره منم با اسفنجی درست کردم یه بار خوب پف کرد ولی یبار ۷ تا تخم مرغ ریختم اصلا پف نکرد اصلااا خیلی ه ...

۷تا بو نمیگیره!

من دستوری ک میخوام باهاش درست کنم ۴تخم مرغه

خداجون خودت نگهدار دخترنازم و پسرقشنگم باش❤️❤️
۷تا بو نمیگیره! من دستوری ک میخوام باهاش درست کنم ۴تخم مرغه

چه بویی؟ برای از بین بردن بویه تخم مرغ بستگی ب میزان وانیلتون داره

۲پیمانه آرد یک پیمانه شکر ۳تا تخم مرغ  دو ق چ خوری بکینک پودر یک چهارم ق چ خوری نمک یک پیم ...

اول از همه کف قالبتو چرب کن بزار کنار با یسانت از دیوار های پایینش.

بعد آردو الکو بکینک پودرو نمکو ۳بار الک کن بزار کنار بعد

بعد زرده سفیده رو جدا کن  زرده رو با وانیلو نصف شکر بزن بعد

سفیده رو با بقیه شکر بزن اگ داشتی یمقدار گلاب یا نوک چاقو وانیل بزن ک بوش بره به اندازه ای هم بزن که پف کنه و سفید شه بزارش تو یخچال بعد

به زرده روغن بزن ی دقیقه هم بزن بعد اون شیر و باز هم بزن ی دقیقه  آردو تو ۳ مرحله اضاف کن آخر سر سفید رو اضافه کن و به اندازه ی فقط حل شدن یواش هم بزن بعدش یهو بریزش تو قالبهو کف قالبو دوبار بکوب زمین دبزار تو فر یا قابلمت. بین پخت اصلا درشو باز نکن چند دقیقه بعد پخت یه خلال یا چاقو  بزن تو  کیک اگ تمیز در اومد ینی پخته خاموشش کن  بعد ده دقیقه درشو باز کن ک پفش نخوابه .بعد برای راحت جدا شدن بزار کامل سرد شه

2706