2733
2739

من حس خوبی ندارم به این تولدهای پر هزینه.جاریم برای پسر ۶ ساله اش باغ اجاره کرده بود و گروه ارکستر آورده بود و بادکنک آرایی و شام. واقعا خیلی خرج کردن با اینکه پولدار هم نیستن و چن میلیونی هم از ما قرض کردن که شوهرم نمیگه پس دادن یا نه.

شهریور دختر من دوسالش میشه. سال اول یه تولد خودمونی و ساده گرفتم. نمیدونم حالا چیکار کنم؟ دوباره تولد ساده بگیرم یا لاکچری طوری باشه؟ البته شوهر من عمرا باغ و این چیزا نمیگیره... نمیدونم والا... میترسم دخترم بزرگ شد ناراحت بشه. 

یا رفیق من لا رفیق له 

نه اصلا

ای پروردگارِ من، از آنچه بر سرم آمده، دلتنگ و بی‌طاقتم، و جانم از آن اندوه که نصیب من گردیده، آکنده است؛ و این در حالی است که تنها تو می‌توانی آن اندوه را از میان برداری و آنچه را بدان گرفتار آمده‌ام دور کنی. پس با من چنین کن، اگر چه شایسته‌ی آن نباشم، ای صاحب عرش بزرگ.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

تنها چیزی که میتونم بگم تو زندگیت در هر زمینه ای با سبک و سلیقه خودت برو جلو کاری ندارم تجملاتی دو داری یا ساده فقط مهم اینه اجازه ندی رفتار دیگری زندگیتو تحت تاثیر قرار بده

و خدایی که بشدت کافیست... 

آره دوست دارم

یعنی چی خوب؟ همه دوست دارن

من برای بچه هام تا ته توانم هزینه میکنم همیشه عالی باشن

هر کی هر چقدر داره همونقدر هزینه میکنه

ایران به خاک خسته تو سوگند،به بغض خفته دماوند😞که شوق زنده ماندن من به شادی تو خورده پیوند😞ایران اگر دل ترا شکستند،تو را به بند کینه بستند😞چه عاشقان بی نشانی که پای درد تو نشستند😞 😞😞😞😞😞😞ایران به شوق زندگی، در مرگ روئین تن شده😞مرد و زنش تلفیقی از ابریشم و آهن شده😞ایران پر است از عاشقان، این گنج های بیشمار😞مرزیست پر گوهر ولی، با رنج های بیشمار😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢حس ششم!!!!😷😷😷😷😷😷😷😷غیرت!!!!😷😷😷😷😷😷😷😷جن!!!!😷😷😷😷😷😷😷مرد خاله زنک!!!!😷😷😷😷😷😷😷😷😷😷دختر بچه شوهر کرده!!!!!😷😷😷😷😷😷😷مرد بچه باز!!!!😷😷😷😷😷😷😷😷رل 😷😷😷😷😷😷😷😷کراش😷😷😷😷😷😷😷کرونا!!!!!😷😷😷😷😷

اگر داشته باشم هم این کارو نمیکنم 

من عاشق ساده زیستی هستم

❌میخوای نصیحت کنی،به راه راست هدایت کنی،مسواک عقایدت رو تو حلقم فرو  کنی ،فضولی کنی ریپلای نکن❌احمد ذوقی بی گناه قبلی در بحث های سیاسی ترکید🤣غصه کم کم جون میگیره، دل یهو میپوسه🕶

نه اصلا موافق نیستم نه تنها با تولد لاکچری بلکه باهیچ چیز لاکچری موافق نیستم. 

اونم برای بچه اون بچه بزرگ بشه چقدر خودشیفته و پرتوقع بشه

بحران داریم، چه بحرانی! بحران آب💧جنگ بعدی جنگ آبه💧ایران کشوری کم آب است💧عاجزانه خواهش میکنم در مصرف آب صرفه جویی کنید🙏
2740

بذار وقتی دخترت بزرگ شد هرجور دوست داشت براش تولد بگیر

الان بچه دو ساله براش هیچ فرقی نمیکنه تولدش تو باغ باشه یا تو خونه غذا کباب باشه یا الویه 

ايشالا درمان سرطان كشف بشه

با جشن تولد موافقم اما نه به هر قیمتی اصلا نمیتونم از کسی قرض بگیرم چنین کاری کنم دختر شما هم اصلا درکی از تجملات و اینا نداره اینا طرز فکر بزرگترا هست بچه ها همین که جشنی باشه بازی کنن شادی کنن براشون کافیه

طرز بیان شما ویترین شعور شماست لطفا در انتخاب واژه ها دقت کنید 🌹🌸🌻🌼🌷

در اطرافم گاهی زنانی را می بینم که خود را قوی و مستقل نمی‌بینند،متکی به شخص دیگر که گویی صاحب اختیار تمام رفتار اوست و به این برده داری نوین هم حتی افتخار میکند!لذت میبرد وقتی مردی به او می گوید:این را نپوش بدنت پیداست!شالت رو جلوتر بیار!جلوی مردان دیگر نخند!زنانی که گاهی صحبت از برخی کارها که می‌شود می‌گویند:این کار من نیست! من یک زنم!زنانی را دیدم که موهایشان سوخته اما باز هم اصرار به موی بلند و رنگ کردنش دارد،بدنی خوب و معمولی اما اصرار به عمل های زیبایی دارد"برای خوشامد دیگری، برای رضایت دیگری!"آخر میدانی میگوید مرا اینگونه می پسندد!اینگونه دوستم دارند!زنانی را دیدم که زنان دیگر از هم نوع و هم جنس خودش را بخاطر نوع پوشش متفاوت، اختیار و انتخاب آزادمورد قضاوت و سرزنش و گاهی تمسخر قرار می‌دهد..همیشه دلم میخواست جلوی این زنان بنشینم و بگویم:تو قوى هستىو ميتوانى!نه وسیله ای برای خوشامد دیگرانو نه وسیله ای برای ارضای دیگریتو میتوانی مستقل باشیاز تنهایی نترس و برای حقوقت بجنگمیتوانی خودت صاحب اختیار بدن، افکار و رفتارت باشی بدون آنکه کسی آنرا تأیید یا رد کند..و البته که بخاطر زن بودن و حرف دیگران خودت را از آزادی هایی که هر انسانی باید داشته باشد محدود نکن؛بخند حتی با صدای بلند!مسافرت برو حتی تنهایی!تو خیابون قدم بزن و زیر لب آواز بخون!لاک و رژ لبی که دوست داری رو بزن!و منتظر سرزنش هیچکس نباش!.تو مسئول فکر پوسیده دیگران نیستی پس خودت باشو از همین لذت ببر!از زن بودنت لذت ببر!محمدرضا برخوردارى
ساده بگبربه جاریت هم یه تیکه خوشگل بنداز

اخه به این چه که اون جشن تولد بچش اون جوری بوده چشم و هم چشمی چیه 

کاش هیچ وقت آدمی که سهممون نیست،مِهرش به دلمون نیوفته .دلم واسه جوونیام تنگ شده همون روزایی ک دارن میرن و هیچ وقت نیومدن .... :)      

ولی شاید اگر خودش تو ۲۰سالگی بخواد براش این کارو انجام بدم 

❌میخوای نصیحت کنی،به راه راست هدایت کنی،مسواک عقایدت رو تو حلقم فرو  کنی ،فضولی کنی ریپلای نکن❌احمد ذوقی بی گناه قبلی در بحث های سیاسی ترکید🤣غصه کم کم جون میگیره، دل یهو میپوسه🕶

واقعا جاریت بی فکری کرده .حتی اونی هم ک داره و گرون میکیره اصرافه .باعث شکستن دل کسی میشه ک نداره .هیچ وقت تو این چیزا چشم و هم چشمی نکن.اینا فقط به رخ کشیدن ثروت به بقیه است .دل اون بچه ایو در نظر بگیر که پدرمادرش ندارن واسش همچین جشنی بگیرن .حتی اگه هرسال با یه کیک کوچولو خوشحال شده بعد دیدن همچین تولدی دیگه اون کیک هم به چشمش نمیاد.اون دنیا ادما راجب همه چی باید جواب پس بدن.

با بخشیدن، واقعیت های گذشته عوض نمی شوند زیرا گذشته را نمی توان تغییر داد. ما فقط می توانیم دیگران را ببخشیم تا به آرامش بیشتری برسیم. بخشش به ما اجازه می دهد با گناه، سرزنش و احساس شرم خداحافظی کنیم و به ما یاد می دهد که با دوست داشتن دیگران از شر ترس های گذشته رها شویم

اصلا.ترجیح میدم پولشو براش پس انداز کنم.همیشه دوس دارم یه تولد کوچولو براش بگیرم.دوبار گذشته رو دوتایی چن روز قبل تولد واقعیش رفتیم خوش گذروندیم و هرکار دلمون خواست انجام دادیم!صداشم درنیاوردم.فقط تو دفتر خاطراتش نوشتم

من همین یه دونه ام!
2706