2737
2734

سلام بنده های خوب خدا بعضی وقتها دلمون میخواد بدونیم بعضی ها چیکارمیکنن اینقدر پیش خدا عزیزمیشن و درنهایت به گفته شهید عزیزمون شهیدحججی خداعاشقشون میشه من ی تیکه کوچولو ازشخصیت شهید حمیدسیاهکالی مرادی این مرد بزرگ رامیذارم اگرکسی موردی یامتنی ازهرشهیددیگه ای داره دریغ نکنه اینجا بذارین تاماهم بهره مند بشیم ..عزیزترینا ببخشید سرتونو درد آوردم😂

السلام علیک یارسول الله 🌹🌹🌹🤩🤩🤩

یمان باعث حسن اخلاق و رفتار میشود. ایشان خیلی صبور و خوشاخلاق بود. در مدتی که با هم بودیم و در کنار هم زندگی کردیم به هیچوجه درگیری و مشاجراتی را که خیلیها در زندگیشان دارند نداشتیم. انقدر ایشان سعهصدر داشت آدم را دلگرم میکرد. رفتار و منش ایشان خیلی به آدم حس خوبی میداد. نمیدانم این جمله از کیست که میگوید وقتی به چهره طرف مقابلتان نگاه میکنید باید به یاد خداوند بیفتید. من هم وقتی رفتار و کارهای ایشان را نگاه میکردم حس میکردم که خیلی دلش میخواهد به آن صفات پسندیده که موجب قرب الهی میشود برسد. یک بار باران آمده بود و شلوار ایشان کثیف شده بود و وقتی شلوارش را عوض کرد پولهایش در جیبهایش ماند. وقتی میخواست زبالهها را در سطل زباله سر خیابان بگذارند خیلی دیر کرد. فاصله خانهمان تا سر خیابان سه، چهار خانه است ولی حمید حدود نیم ساعت دیر کرد. وقتی ازش پرسیدم در این مدت کجا بودی گفت فقیری در کوچه بوده و چون خجالت کشیده به فقیر کمک نکند و پولی همراهش نبوده سه کوچه بالا رفته و از یک سمت دیگر آمده. رفتار و کردار ایشان بینظیر بود. اگر من از کسی ناراحت میشدم و در اوج عصبانیت چیزی میدیدم و میگفتم حمید میگفت این حرفها را نزن و از خدا بخواه که هدایت شوند.

الان که کنارتان نیستند دیدتان به دنیا و ایشان چگونه است؟

با خاطراتش سعی میکنم زندگی کنم. با اینکه شهادت برای خانمها خیلی سخت و دستنیافتنی است من هر قدمی که در زندگی برداشتم خوشحال بودم و دعا میکردم که یک قدم به شهادت نزدیک شوم اما میبینم همسرم از کنارم میدویده و من حواسم به او نبود. دلم میخواهد همانطور که همسرم سعادتمند شد من هم سعادتمند شوم و راه و روشش را پیش بگیرم. امیدوارم بتوانم ترویجدهنده راه همسرم باشم. همسرم خیلی عالی بود. در دانشگاه یکی از دانشجویان اهل سنت بود و من به خانه آمدم و برای حمید گفتم کسی از اهل تسنن در دانشگاه است که گرایش زیادی به شیعه دارد. همسرم چون مربی حلقه صالحین بود و مطالعات زیادی راجع به اثبات ولایت فقیه داشت و کتابهای زیادی در این رابطه خوانده بود کمک کرد تا تعدادی کتاب به آن دانشجو بدهم. سؤالات شخص را هم خودم جواب میدادم و اگر بلد نبودم همسرم به من میگفت. شکر خدا ایشان با کمک من و همسرم و کتابها شیعه شد و الان همسر این خانم هم شیعه است و امیدوارم با کمک خدا ثبات بیشتری به تفکرات و اندیشه و گرایشهای ایشان بدهد. من و همسرم کتاب الغدیر و نهجالبلاغه را به عنوان یادگاری به او و همسرش هدیه دادیم و امیدوارم برایشان راهگشا باشد.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

خودم خیلی به این بحث علاقه دارم دوست دارم زندگینامه شهدارو بخونم اگرکسی مطلبی و حرفی سخنی داره واسه دل دل منم که شده میشه بذاره اینجا

2738
خودم خیلی به این بحث علاقه دارم دوست دارم زندگینامه شهدارو بخونم اگرکسی مطلبی و حرفی سخنی داره واسه ...

چقدرقشنگ بود

قبلانیمه پنهان ماه وزندگینامه شهدارومیخوندم

امانمیدونم چراحالاحوصله مطالعه ندارم

امااین متن خیلی تاثیرگذاربود

ممنون

دیدمت درحریری زمهتاب سردوخاموش خفته بودی       (عزیزم )
چقدرقشنگ بود قبلانیمه پنهان ماه وزندگینامه شهدارومیخوندم امانمیدونم چراحالاحوصله مطالعه ندارم اما ...

فدای مهربونیات قربونت برم که تواینقدرخوبی 🌹🌹

شهید در وصیتنامهشان به چه مواردی اشاره کردهاند؟

ایشان پنجشنبه صبح میخواست برود. سهشنبه خودم بهشان کاغذ دادم و گفتم وصیتنامهتان را بنویسید و خودم آن نگهمیدارم. یک برگه وصیتنامه عام نوشت که برای کل جامعه بود و یک وصیتنامه هم برای پدر، مادر، من، خواهر و برادرش نوشت. در وصیتنامه عام توضیح داد رفتنشان کاملاً داوطلبانه است و برای احیای امر به معروف و نهی از منکر و حفظ حرمت و حریم عقیله بنیهاشم حضرت زینب کبری به سوریه میرود. به پیروی از ولایت فقیه خیلی تأکید کرده و گفته آن چه که این بنده حقیر تا کنون فهمیدهام کج فهمی و بیبصیرتی انسانهایی است که یا اهلبیت را درک نکردهاند یا اگر درک کردهاند آنها را در این مسیر کمک نکردهاند. پس چه بهتر پیرو ولایت باشیم. بدا به حال کسانی که ولایت دارند و ولایتپذیر نیست. تا وقتی پیرو ولایت باشیم نوک پیکان ارتش و سپاه حضرت ولیعصر(عج) هستیم. نوشته بود که شرمندهام یک جان بیشتر ندارم تا در راه امام زمان و رهبر فدا کنم. گفته بود اکنون که برادران ما در جبهه سخت مشغول جهادند دلخوش به عقبه فرهنگی هستند. علاقهمند هستند جوانان آن را رعایت کنند و خواهران با حفظ حجاب در آن پیشگاه باشند. در وصیتنامهشان آورده بودند هیچ چیز بالاتر از حسن رفتار و حسن خلق نیست مخصوصاً در بین پاسداران. شعری را هم یک روز بعد از عاشورا گفت. گفت احساس میکنم دلم میخواهد شعر بگویم. رفت داخل اتاق و در را بست. روزی که وصیتنامهاش را مینوشت آن شعر را هم پایین وصیتنامهاش نوشت:«همیشه یادتان را من به هنگام نظربازی/ به رخسار علی جویم و این است اوج طنازی/ همیشه با لبت خندم و با چشمان تو مستم/ قسم خوردم به جان تو که پای رهبرم هستم.»

من تا به حال ندیده بودم برای شهادت شعر بگوید و شعرهایش برای امام حسین(ع) و امام زمان(عج) بود. البته بعد از نوشتن آن شعر وقتی دفتر شعرش را دیدم به تازگی چند شعر درباره شهادت نوشته بود.

در پایان اگر خاطرهای از شهید دارید برایمان بگویید.

هیچوقت در این سه سال ندیدم حمید پایش را جلوی پدر و مادر خودش و من دراز کند یا با صدای بلند جلویشان صحبت کند. خیلی به این جمله لقمان عمل میکرد که هر جا میروید چشم، زبان و شکم نگه دارید و به یاد ندارم جایی رفته باشد و اینها را رعایت نکرده باشد.

التماس دعا دارم میشه برای شفا و سلامتی بیمارم یک صلوات مهمانم کنید الهی خیرش به خودتون برگرده

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم انشاالله خداهمه بیماران راشفا عنایت بفرماید و همه مریضان رالباس عافیت به تن کند اللهم صل علی محمد وآل محمدوعجل فرجهم.🍃🍃🙏دلت آروم شدعزیزم😘

2706