2737
2734

خیلی می شنویم که بچه ها بدغذان و باید به زور به اون ها غذا داد. چرا بعضی بچه ها کم غذا می خورن؟

علت های بدغذایی بچه ها:

وقتی بچه ها از مرحله نوزادی عبور می کنند سرعت رشد اون ها کمتر میشه و به به مواد غذایی کمتری نیاز دارند.

بچه ها معده کوچکی دارند و خیلی زود سیر میشن.

بچه ها اونقدر درگیر شناخت دنیای اطرافشون هستن که یادشون میره غذا بخورن و اهمیت غذاخوردن براشون کمتر از چیزای دیگه است.

بعضی از بچه ها برای اینکه نشون بدن خیلی مستقل هستن دوست دارند در برابر اصرار شما برای غذا خوردن بایستند و هر وقت که خودشون ترجیح دادن غذا بخورن.

بهتره برای غذا خوردن بچه ها اون ها رو مجبور به این کار نکنید و یا به اون ها نگید که حتما باید همه محتویات بشقابشون رو تموم کنن چون این موضوع میتونه باعث استرس اون ها بشه.

یک محیط شاد برای غذا خوردن اون ها فراهم کنید و از ظرف های خوشگل استفاده کنید و اون ها رو تشویق به غذا خوردن کنید.

غذا خوردن بچه ها رو به وعده های اصلی محدود نکنید و از میان وعده های غذایی سالم مانند میوه یا سبزیجات به کودک خود پیشنهاد دهید.

بچه ها خودشون بهتر می دونن که چه زمانی به غذا نیاز دارند پس به عهده خودشون بذارید که هر وقت گرسنه شدن اعلام کنن.

غذاهای جدید رو امتحان کنید این میتونه برای بچه هایی که میلی به غذا ندارند خیلی کمک کنه.

چند پیشنهاد برای بچه هایی که غذا نمی خورند:

وعده های غذایی را به یک مناسبت خانوادگی شاد ، منظم و اجتماعی تبدیل کنید. کنار هم بنشینید تا هر زمان ممکن با کودک نوپای خود بخورید.

به کودک نو پا خود نشان دهید که چقدر از خوردن غذای آماده شده لذت می برید.

کودک نوپای خود را در کمک به تهیه و پخت وعده های غذایی خانوادگی درگیر کنید.

غذای جدیدی را پیشنهاد دهید وقتی شما و کودک نوپای خود آرام باشید و او از چیزهای دیگر خیلی خسته یا پریشان نشود.

حدود 20 دقیقه برای یک وعده غذایی تعیین کنید. اگر کودک نوپا شما غذا نخورده است ، آنرا دور کنید و یک میان وعده یا غذای جایگزین پیشنهاد نکنید.

به دلیل امتناع از امتحان کردن غذاهای جدید ، از تنبیه کودک نوپا خودداری کنید. این می تواند مزه غذاهای جدید را به یک چیز منفی تبدیل کند.

بگذارید کودک شما با غذا را لمس کند ، لیس بزند و با آن بازی کند و اگر خواست تا با دست غذا بخورد مانعش نشوید. او باید از غذاخوردن خود لذت ببرد.

اگر فرزند شما به طور کلی سالم و در حال رشد است و انرژی کافی برای بازی ، یادگیری و اکتشاف دارد ، احتمالاً به اندازه کافی غذا می خورد.

من همین الان قبل از شما در این باره تاپیک زدم... چرا کمپی میکنید؟

من ستاره بنفشم... متوجه شدید؟ بنفش. بنفش رنگ پادشاه ها و ملکه هاست من یک ملکه هستم. روانپزشک و مشاور خانواده و روانپزشک کودک هستم.اگر سوالی داشتید(درباره روانپزشکی) درخدمتم.دوست عزیزم که داری امضام را میخوانی برای روح می می ناز و مامان ترنم صلوات بفرست.مامان ترنم به همراه همسر و دختر 4 ماهه شان در سال 89 در صانحه سقوط یک هواپیما جانشان را از دست میدهند. می می ناز به دلیل سرطان سینه از دنیا رفتند. تو که دل مهربونی داشتی و برای شادی آن دو دوست نی نی سایتی صلوات فرستادی حالا برای شادی روح آلا کوچولو دختر دوست نی نی سایتی مان مامان آلا صلوات بفرست. آلا کوچولوی 1/2 ساله به دلیل مشکل ریه از دنیا رفتند. تو ای کسی که امضای مرا خواندی و برای افرادی که گفته شد صلوات فرستادی من دعا میکنم حاجت تو براورده شود. تو هم برای براورده شدن حاجت من دعا کن.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

نوشته خودتونه؟

خیر. ولی همین امروز من در این باره تاپیک راهنمایی زدم

من ستاره بنفشم... متوجه شدید؟ بنفش. بنفش رنگ پادشاه ها و ملکه هاست من یک ملکه هستم. روانپزشک و مشاور خانواده و روانپزشک کودک هستم.اگر سوالی داشتید(درباره روانپزشکی) درخدمتم.دوست عزیزم که داری امضام را میخوانی برای روح می می ناز و مامان ترنم صلوات بفرست.مامان ترنم به همراه همسر و دختر 4 ماهه شان در سال 89 در صانحه سقوط یک هواپیما جانشان را از دست میدهند. می می ناز به دلیل سرطان سینه از دنیا رفتند. تو که دل مهربونی داشتی و برای شادی آن دو دوست نی نی سایتی صلوات فرستادی حالا برای شادی روح آلا کوچولو دختر دوست نی نی سایتی مان مامان آلا صلوات بفرست. آلا کوچولوی 1/2 ساله به دلیل مشکل ریه از دنیا رفتند. تو ای کسی که امضای مرا خواندی و برای افرادی که گفته شد صلوات فرستادی من دعا میکنم حاجت تو براورده شود. تو هم برای براورده شدن حاجت من دعا کن.
2728