2737
2739

گشنیز کباب یه غذای آذری خوشمزه آذری هست که بخصوص تو شهر ماکو معروفه و غذای نونی محسوب میشه. اگه تابحال این غذای خوشمزه رو امتحان نکردید باما همراه باشید و با این دستور حتما گشنیز کباب رو امتحان کنید.

گشنیز کباب

مواد لازم برای تهیه گشنیز کباب اذربایجان

• آرد سفید:  نصف قاشق غذاخوری
  • پیاز: 2 عدد
  • تخم مرغ: 2 عدد
  • لپه: 200 گرم
  • گوشت چرخکرده: 500 گرم
  • گشنیز: 500 گرم
  • لیمو عمانی: 6 عدد
  • ادویه شامل: نمک زردچوبه فلفل

طرز تهیه گشنز کباب ماکویی

1 - گشنیزهارو بعد از اینکه پاک کردیم میشوریم و میزاریم کنار تا آبش کشیده بشه.

2 - لپه هایی که ساعاتی رو در آب خیس خوردن به مدت 1 ساعت میپزیم (آب لپه هارو دور نمیریزیم) بعد از اینکه بخوبی پختن  بهمراه نصف پیاز داخل خرد کن میریزیم. 

3  - گوشت چرخکرده رو به همراه یک پیاز نصف شده داخل مخلوط کن میریزیم تا بخوبی ترکیب بشن.

4 - مخلوط گوشت چرخکرده و لپه له شده رو باهم قاطی می کنیم و کمی از ادویه ها داخل این ترکیب میریزیم و موقع ورز دادن خوب قاطیشون می کنیم.

5 - تخم مرغ هارو به این ترکیب اضافه می کنیم و بخوبی مخلوطشون می کنیم.

6- مواد به دست اومده رو با دست در اندازه های کوچیک گرد می کنیم و داخل روغن مایع سرخ می کنیم.

7 -  حالا نوبت گشنیزهاست. اونارو  درشت خرد می کنیم و داخل ظرف جداگانه تفت میدیم.

8 -  پیازهارو داخل یک ظرف ریز ریز خرد و سرخ میکنیم و بعد اینکه رنگش برگشت آرد رو اضافه میکنیم. 

9 - حالا آب لپه های پخته شده ور که نگه داشته بودیم با یه پیمونه آب مخلوط میکنیم و داخل قابلمه میریزیم تا قل بزنه.

10 - تو این مرحله چند تا لیمو عمانی داخل آب درحال جوشیدن اضافه میکنیم.

11- گشنیزهارو هم بعد تفت دادن به همین ترکیب اضافه میکنیم.

12 - 15 دقیقه بعد کوفته هایی که سرخ کرده بودیم رو به همین مواد اضافه می کنیم و 10 دقیقه بعد غذای شما آماده ست. نوش جان

مزشو بگو طوریه

❌میخوای نصیحت کنی،به راه راست هدایت کنی،مسواک عقایدت رو تو حلقم فرو  کنی ،فضولی کنی ریپلای نکن❌احمد ذوقی بی گناه قبلی در بحث های سیاسی ترکید🤣غصه کم کم جون میگیره، دل یهو میپوسه🕶

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
نمیدونم والا ادویست دیگه شاید داشته باشن البته خود گشنیز هم میریزما ولی من گشنیز خشک شده میریزم

راستش من مادر همسرم برام سبزی میگیره آماده بهم میده خودم سردرنمیارم از سبزی تا به حال نگرفتم دیدم گشنیز داره نظرم عوض شد که درست کنم گفتی پودرشو میریزی خوشحال شدم که از سوپر بگیرمش

من در كنار تو به هدفم ميرسم💪🏻
2738
راستش من مادر همسرم برام سبزی میگیره آماده بهم میده خودم سردرنمیارم از سبزی تا به حال نگرفتم دیدم گش ...

من طبق چیزی ک سامان گلریز یاد داده بود درست میکنم

گشنیز تازه یا خشک فرقی نداره

پودر تخم گشنیز خیلی طعمشو خوب میکنه من یبار نداشتم بدون اون درست کردم طعم همیشگیو نداشت

ولی غذای خوشمزه‌ایه 

برا هر کی درست کردم دستورشو ازم میپرسید

خداجون خودت نگهدار دخترنازم و پسرقشنگم باش❤️❤️
من طبق چیزی ک سامان گلریز یاد داده بود درست میکنم گشنیز تازه یا خشک فرقی نداره پودر تخم گشنیز خیلی ...

دستت درد نکنه سرچ میکنم دستورش رو حتما ممنونم فقط گشنیز خشک بسته بندی داره مثل نعنا اینا؟

من در كنار تو به هدفم ميرسم💪🏻