2737
2739
عنوان

شیرینی مارمالادی و دادلی ماریا + عکس

22397 بازدید | 397 پست

سلام 😍عیدتون مبارک 

میدونم خیلی میگما اما خیلی دوستتون دارم دلم فقط به شما ها خوشه ❤️ میبوسمتون عزیزای من💋

خمیر این دو تا شیرینی عالی یک رسپی داره. من خیلی دستورای زیادی پختم این دستور مال خودمه و بهتر از قنادی ها میشه حتما درست کنیدا. اصل خشک و بیسکوییتی نمیشه و تو دهن اب میشه و حالت پودری داره و بدون ترک خوردگی. این خمیر پایه همه شیرینی هاتون میتونه باشه ونسکافه. پودر کاکاعو و پودر پسته بهش اضافه کنید و هزاران مدل مختلف درستش کنید. خمیر اچار فرانسه تو قنادیه. 

شیرینی مشهدی : 

زرده تخم مرغ پخته : 4 عدد 

وانیل و پودر هل هر کدام : نصف قاشق چایخوری 

ترکیب روغن صاف و جامد و مارگارین جمعا : 200 گرم 

پودر قند : 50 گرم ( نصف لیوان) 

عسل : 1 قاشق مربا خوری 

شیر خشک : 2 قاشق غذا خوری ( 30 گرم) 

نشاسته ذرت : 2 قاشق غذا خوری 

ارد : 300 گرم ( 3 لیوان سر خالی) 

روغن ها رو توی ظرف بریزید پودر قند و روش الک کنید  به همراه وانیل و هل ده دقیقه بزنید تا سفید و پفی بشه. 

حالا زرده ها رو از الک رد کنید تا کاملا له بشه یا با قسمت پوره کن رنده این کارو کنید و به همراه عسل به مواد اضافه و بزنید. دو دقیقه 

حالا شیر خشک و نشاسته ی ذرت و روش الک کنید و با سر خمیر گیر بزنید. بعد ارد و کم کم الک کنید روی مواد ممکنه همه ارد مصرف نشه و چند قاشق بمونه 

نکته اصلی این خمیر همینجاست. فقط خمیر گرفتنش. 

تا حدی ارد بریزید که فقط جمع بشه ولی نرم باشه مثل عکس واصلا ورز ندید. بزارید تو پلاستیک و 3 ساعت تو یخچال بمونه خسته ست😁استراحت کنه 

از خمیر کم کم بردارید بقیه اش تو یخچال بمونه چون. نرمه. برای قالب زدن راحت تره وقتی سرد باشه

بین دو تاپلاستیک خمیر و باز کنید با وردنه باز کنید نازک نباشه اصلا حدودا 5 میل. قالب بزنید جفت جفت. یکی ساده یکی وسطش حفره دار. 

بزارید تو فر طبقه ی وسط دمای 150 ده دقیقه نه بیشتر. 

برای حفره ی وسطش اول شیرینی و تو سینی بزارید بعد با هر قالبی که دارید وسطش و قالب بزنید اینجوری راحت تره براتون. با ته ماسوره یا کاتر فشاری کوچولو ها. 

اینم بعد پخت 

Cake_deser_khanegi_vanilla  ممنون میشم فالو و لایک کنید. اگه سوالی دارید تو پیجم در خدمتتون هستم. ❤️

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من قالب نداشتم با ته فنجون و ته قالب دسر زدم

کودک همسری فقط به یه کودک آسیب نمیزنه دومینو وار نسل اون کودک رو از عشق و علاقه و شناخت حقوقش محروم میکنه. درواقع تمام نسل بعد از اون کودک رو از داشتن والدین آگاه و عاشق و مسئولیت پذیر بی بهره میشن.#نه_به_کودک_همسری❤️وقتی جواب بی ادبیتو نمیدم ینی در شأن من نبوده همکلام بشم باهات، وگرنه جواب برای  امثال تو  فراوونه... 😊
2728

برای دادلی هم مراحل همینه. چونه ی کوچیک بگیرید تو دست گرد کنید یکم روش و صاف کنید بعد با هر چیزی که دوست دارید حفره ایجاد کنید 

اینم  بعد پخت 

Cake_deser_khanegi_vanilla  ممنون میشم فالو و لایک کنید. اگه سوالی دارید تو پیجم در خدمتتون هستم. ❤️
2738

حالا برای تزیینش 

یه ساده بردارید مارمالاد بزارید یه حفره دار بزارید روش 

یا اینکه روی حفره دار اول پودر قند روش الک کنید بعد بزارید روی ساده که مارمالاد زدید 

یا اینکه طرف حفره دار و بزنید تو اب و عسل رقیق شده و بزنید داخل پودر پسته یا کنجد یا نارگیل 

عزيزم نشاسته ندارم قابل حذفه؟

يا نشاسته گل ميشه ؟

پسرم فقط از معجزه خدا ولطف امام حسین هست🥰خدايا خودت مراقبش باش الهي همه منتظرا زودتر به خواسته دلشون برسن،براي ني ني جونم صلوات بفرستين دوستام💋💋
عزيزم نشاسته ندارم قابل حذفه؟ يا نشاسته گل ميشه ؟

قابل حذف هست اما بهتره که باشه. نشاسته گل نمیشه

2706