2737
2739
عنوان

فسنجون

242 بازدید | 19 پست

سلام دستور پخت یه فسنجون مجلسی رو بهم میدین 

و اینکه فسنجون با مرغ بهتر میشه یا گوشت 

میخوام مزه رستورانی بده 

تاپیک وزن💙سرگروه آبی گروه ۳💙تاپیک لاغری بامداد خمار ❤وزن شروع چالش۶۵ وزن هدف ۵۵وزن فعلی ۵۹.۱۰۰به امید دیدن عدد ۵۵روی ترازو 😋 شروع چالش۹۹/۱/۳۱ما میتوانیم وقتی بهانه سازی میکنی برایت چه نتیجه ای دارد؟؟ هیچ ....پس ماهیچه بساز نه بهانه 💪

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

مرغ

دچار ِ عشق ِ تو که می شوم دلم از ذوق سوت میکشد.. عجب تفاهمی داریم ما تمام ِ دغدغه ام این است زودتر به دنیا بیایی. زودتر باسواد شوی با سواد ِ عشق. تا بفهمی که جان ِ من چقدر تو را عاشق است نازکم دلیل ِ این همه رعایت ِ عاشقی ِ من حضور ِ توست جانکم. به من نگاه کن ببین چگونه دوستت دارم چگونه وقتی حتا نمیبینمت ، بیشتر دوستت دارم. از کنار ِ باغ ِ خاطراتم که رد می شوم تو بهترین خاطره از تمام ِ امسالی... عزیزکم چه خوب که هستی چه خوب که قرار است بیایی تا قاصدک بچینیم برای هم آرزو کنیم چه خوب که من قرار است مادرت باشم قرار است به جان من قسم یاد کنی قرار است صدایم کنی قرار است هزار بار برایت لالایی بخوانم تا بخوابی... و وقتی که خوابی دلشور ه داشته باشم که مبادا کابوس ببینی... قرار است برایت و ان یکاد بخوانم که چشم زخم نبینی قرار است با تو راه روم که یاد بگیری ...زمین نیفتی. و هزار قرار دیگر که فقط خدا میداند چقدر شنیدنی و ُ دیدنیست. تو از خورشید هم برای من گرم تری از ماه هم زیبا تری😍❤ ۱۴۰۰/۰۱/۲۶
صد در صد با مرغ  .. البته سلیقه ایه... با گوشت اصلا خوشمزه نمیشه 😕

من با مرغ خوردم اما فکر میکنم با قل قلی خوشمزه تر شه تا به حال از رستوران نگرفتم واسه مهمون میخوام با مرغ برای مهمون بهتره یا گوشت 

تاپیک وزن💙سرگروه آبی گروه ۳💙تاپیک لاغری بامداد خمار ❤وزن شروع چالش۶۵ وزن هدف ۵۵وزن فعلی ۵۹.۱۰۰به امید دیدن عدد ۵۵روی ترازو 😋 شروع چالش۹۹/۱/۳۱ما میتوانیم وقتی بهانه سازی میکنی برایت چه نتیجه ای دارد؟؟ هیچ ....پس ماهیچه بساز نه بهانه 💪
2740
من با مرغ خوردم اما فکر میکنم با قل قلی خوشمزه تر شه تا به حال از رستوران نگرفتم واسه مهمون میخوام ب ...

با قل قلی اصلا خوشمزه نیست 😣 فقط مرغ... اگه واسه مهمون میخوای حتما مرغ بزار چون مجلسی تره .... وای یاد یه مهمونی افتادم فسنجون با قل قلی داشتن تو رودربایسی موندم مجبوری خوردم 😣

اگه اجازه ندی گذشته بمیره، اونم اجازه نمیده تو زندگی کنی!

من که با گوشت دوست دارم

گوشتشم زیاد پخته باشه

پیازشم رنده میکنم و سرخ میکنم

گردوشم سرتفت میدم بوی خامیش گرفته شه

رب انارم میریزم رو  پیاز و گردو تفت میدم بوی خامیش گرفته شه

گوشت پخته شده رو با آبش میریزم رو مواد میذارم جا بیفته

اگـرچه توبه شکستـم امیدوار تو هسـتم برای ذلّـت شیطـان مرا ببخـش خدایـا        ز قطره قطره اشکـم بشوی لوح گنــاهم به دانـه دانـهٔ باران مرا ببخش خدایـا

پیاز تفت میدی گردو رو میریزی یه سه چهار دقیقه با شعله پایین تفت میدی زیاد تفت نده که تلخ شه ادویه و نمک میزنی توش آب سرد میریزی بعد که جوش اومد دوباره آب سرد میریزی که گردو روغن پس بده

میزاری یکی دو ساعتی با شعله کم بجوشه

مرغ رو جدا تفت میدی و میریزی تو قابلمه میزاری باهم دوساعت بپزند

در آخر رب انار میریزی

همه مزه فسنجون به مزه دار کردن آخرشه و اینکه با غلظت درست زیرشو خاموش کنی

خودمم برای فردا فسنجون گذاشتم داره رو بخاری میپزه

حیف که تاریکه نمیتونم عکس بگیرم

آیا خدا بر بنده اش کافی نیست؟؟؟
ما با آب گوشت و قلم میپزیم عالی پیشه مادرشوهرم اینا با مرغ ولی بوی مرغ میده.اونا خودشون براشون مهم ...

مادرشوهر من چندتا پیاز کوچولو پوست میگیره درستع میندازه بوی مرغو کامل میگیره اخرسر پیازو درمیارن

اتفاقا پیازشم دوس دارن میخورن خودشون

توی ترافیک ذهنم تو یک آهنگ آرومی 💑❤