2737
2739

سلام عزیزم 

موادش اینا هست 

گوشت قیمه ای 

پیازداغ فراوان 

زرشک 

خلال پسته و بادام 

زعفران 

رب و نمک و زردچوبه و فلفل سیاه 

گلاب 

کمی آبغوره 

برنج هم که به شکل پلو ساده درست می کنی 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

اول پیازهارو خلالی خورد کن و سرخ کن 

گوشتهای قطعه قطعه شده رو داخل پیاز سرخ کن 

رب و ادویه رو به جز نمک و زعفران اضافه کن  

مثل‌ موقعی که قیمه معمولی درست می کنیم آب بریز و بزار تا بپزه 

اواخر پخت که گوشت‌ها در حال نرم و پخته شدن بودن، نمک و زعفران و یک قاشق زرشک  و دو قاشق آبغوره و خلال بادوم  رو اضافه کن 

آب خورش باید کمتر از خورش های معمولی باشه چون لای برنج کشیده میشه

حالا گلاب رو اضافه کن 

برنج رو جدا به صورت پلو ساده دم کن 

2731
میگم خلالا خشک نیست بریزم رو برمج

خلال ها رو به این صورت که خلال بادوم رو داخل خورش می ریزی تا نرم بشه 

و خلال پسته رو با یک قاشق گلاب خیس می کنی و مثل زرشک پلو با  زعفران و زرشک و یک قاشق شکر و کمی روغن تفت میدی وبا مقداری برنج دمکشیده مخلوط می کنی. 

حالا توی دیس اول یک لایه برنج ساده بریز و پخش کن 

بعد یک لایه از خورش آماده شده بریز 

ولایه آخر برنج زعفرانی که با زرشک و خلال پسته قاطی کردی 

ما داخلش خلال پرتقال هم میریزیم عالی میشه درضمن اول گوشت تفت بده ابی که میندازه بریز داخل یه ظرف جدا بعد که دیگه اب ندانداخت پیاز ورب وزچوبه و...وبزن تفت بده همراه اب اب گوشت هم بریز بزار ریز بجوشه بعد مثل دستور دوستان عمل کن گوشت که پخت خلال تلخیش بگیر با یه ق چ قاشق شکر وروغن تفت بده بریز توش عالی میشه

ما داخلش خلال پرتقال هم میریزیم عالی میشه درضمن اول گوشت تفت بده ابی که میندازه بریز داخل یه ظرف جدا ...

بله بعضی‌ها خلال نارنج یا پرتغال هم می ریزن البته نه داخل خورش بلکه داخل اون برنج زعفرونی که برای روی دیس آماده می کنیم 

2738

این عکسی که گذاشتی روش سنتی کشیدن قیمه نثار نیست 

روش اصلی همونی هست که گفتم یعنی یک لایه برنج ساده یک لایه خورش یک لایه برنج زعفرانی با خلال پسته و زرشک 

یعنی خورش باید لایه وسط دیس باشه

بله بعضی‌ها خلال نارنج یا پرتغال هم می ریزن البته نه داخل خورش بلکه داخل اون برنج زعفرونی که برای رو ...

عزیزم ما داخل خورش میریزم هر کس یه جور درست میکنه ولی به نظر خودمون خوب میشه