2733
2734
عنوان

از شیر دادن خجالت میکشم

| مشاهده متن کامل بحث + 234651 بازدید | 35 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خوشحال شدم که بقیه هم تقریبا مثل من هستن.
ولی جای سخت کار اولین شیر دادنه . اونم تو بیمارستان که مامانم احتمالا میخواد کمکم کنه .وای احساس میکنم خیلی خجالت میکشم.اکثرا گفتیم برم تو اتاق . آخه اون موقع رو چیکار کنم؟؟خدا کنه بچم بی دد سر شیر بخوره که کار به جاهای باریک نکشه !!
مثل تاپیک سفید برفی که گفته بود مادر شوهرش سینشو مک زده بود که شیر راه بیفته !!!!!!!!!!!!!!!
وای من باشم میمیرم .طفلک چی کشیده
عزیزم شیر دادن به بچه افتخار داره نه خجالت. من که این حس رو دارم. اگه تو مهمونی یا توی جمعی باشم که نامحرم باشه یا راحت نباشم.حتما یه شال با خودم میبرم وقتی میخوام شیر بدم میندازم رو دوشم و یه سرش رو میندازم روی سینم. به همین راحتی.
2731
من که خیلی مشکل داشتم. نوک سینه نداشتم. تو بیمارستان پرستارا و مامانم سعی میکردن نوک سینم رو دربیارن و بذارن دهن نی نی. اون موقع اینقدر برام مهم بود که نی نی سینه ام رو بگیره که دیگه به خجالت فکر نمیکردم. خیلی هم سعی کردم تا نی نی بالاخره شیرم رو خورد. الان افتخار میکنم که نی نی م شیر خشکی نکردم و دارم شیر خودم رو میدم.
2738
من یه خاطره بگم واست من اینقدر خجالت میکشیدم که نگو.........از تصور اینکه کسی ببینه......روزی که از بیمارستان اومدم خونه همه فامیلا شوشو اومده بودن دیدن...خواهر شوهرا مادر شوهر و جاری و........منم رفته بودم تو اتاق به نی نی شیر بدم دزدکی.......شوهرم اومد تو اتاق گفت داری بهش شیر میدی؟گفتم آره اونم که خیلی ذوق داشت داد زد به مامانش اینا گفت بیاین تو ببینید دخترم چه قشنگ شیر میخوره.........یهو همه ریختن تو اتاق ......یکی هی سینه ام رو این ور و اون ور میکرد که نی نی راخت تر بخوره یکی سرش رو چسبونده به نی نی یکی..........................از اون روز هم خجالت من ریخت
آدمی است دیگر ...گاهی دلش میگیرد
حالا امروز مامانم اومده بود که ببینه برای ساک زایمان چه چیزایی جمع کردم . لا به لای وسایل شیردوش هم بود . مامانم تا اونو دید گیر داد که حالا یه امتحان کن ببین شیردوش چجوریه . منو میگین داشتم میمردم . خلاصه به زور تونستم بحث رو عوض کنم .
خدا به داد برسه . هر چند وقت یه بارم مامانم میپرسه سینت شیر نیفتاده آخه بعضیا تو ماه آخر سینه شون یه ترشحاتی داره .
میگم نه ...
مامان آراد جون من تا لحظه زایمان هیچ ترشحی نداشتم ولی بعد از زایمان شیرم بد نبود.........موقع زایمان سینه که هیچ مامانم اونجای منم دید.......من سزارین کرده بودم و روزه اول حالم داغون بود مامانم واسه دستشویی رفتم کمکم میکرد.............
آدمی است دیگر ...گاهی دلش میگیرد
وای وای ...
من از اینکه مامانم سینه مو ببینه خجالت نمیکشم از عمل شیر دادن حجالت میکشم !!!!!
برام دعا کنین بچم تا دنیا اومد عین آدم شروع کنه به شیر خوردن تا اطرافیان وادار نشن وارد عمل شن
نه عزیزم خجالت نداره که....اتفاقا خیلی هم حس خوب و قشنگی داره...توی بیمارستان هم من توصیه می کنم قطره شیر افزا رو حتما با خودت ببر و بخور ...اگه طبیعی زایمان کنی می تونی نیمه نشسته باشی و راحت تر شیر می دی اما اگه سزارین هم بشی خودت پرستار ها هم بهت کمک می کنند بچه را روی یک بالش هم سطح بدنت قرار می دن و سینه رو توی دهنش می زان تا مک بزنه...آدم که با مامانش خجالت و رودربایستی نداره.... تو که کوچولو بودی مامانت شیرت می داده زیرت رو عوض می کرده....مامانته دیگه سعی کن باهاش راحت باشی و اصلا استرس نداشته باشی....کار هم به جاهای باریک نمی کشه ان شا الله...می تونی شیر دوش دستی هم با خودت ببری بیمارستان و خودت با شیر دوش سعی کنی کمی به نی نی توی مک زدن کمک کنی....
مهم ترین چیز در شیر دادن اولیه به بچه اینه که آرامش داشته باشی....چند تا دونه خرما رو بگو برات پوست بگیرن چون پوستش نفخ داره و بهت بدن که بخوری....بعد هم فقط آرام باش و بسم الله بگو و سینه رو بذار دهن نی نی نازت خدا خودش کمک می کنه....منم تا موقعی که داشتم می رفتم اتاق عمل یک قطره هم شیر نداشتم ولی یک ساعت بعد از سزارین به پسرم شیر دادم البته اینم بگم که انتظار شیر زیاد نداشته باش نهایتش چند قطره است....خودت باید نوک سینه ات رو نگه داری یا از مامانت خواهش کن که برات این کار رو بکه چون فک بچه قدرت نداره....( بالاخره مامانت این کار رو بکنه که خیلی بهتر از اینه که مادر شوهرت بخواد بکنه !!! خنده)
می فهمم

چون منم روزای قبل زایمان خیییییلی خجالت می کشیدم از اینکار. ولی به محض زایمان مامان و خواهرم بچه رو زیر سینه م گذاشتن و خجالتم همون موقع ریخت . الانم مشکلی ندارم تقریبا با هیچکس . گناه که نیست . زیبا ترین کار دنیاست . دخترم 18 ماهشه تا الان شیر خودم رو خورده و به امید خدا تا پایان 2 سالگی هم شیر خودم رو می خوره .

نترس به محض اینکه زایمان کنی این حس خجالت به کل از بین می ره و سینه میشه یه وسیله ای برای تغذیه جگرگوشه ت و بنابرین چیزی برای خجالت وجود نداره .