2733
2734
عنوان

وسواس فکری مذهبی: خانومایی که نماز میخونن بیان

| مشاهده متن کامل بحث + 3517 بازدید | 52 پست

نظر من اینه بخاطر اینکه به کلمات و چیزایی که تو نماز میگیم توجه نمیکنی اگر کلمه کلمه رو باتوجه به معنی و ازته دلت بگی حواست پرت نمیشه ولی اگر نماز بخونی و اصلا حفظی فقط ایه ها رو تکرار کنی و یا عجله ی بخونی و بخوای زود تموم شه خوب فکرت منحرف میشه

من برای جای ترک های پوستی بعد از زایمانم از روغن آنتی استرچ مارک برند آنانه استفاده کردم که یک برند سوییسی بود.

برای من واقعا مثل معجزه عمل کرد. حتما تو دوران بارداری قبل از ایجادترک ها یا تا وقتی که ترک ها هنوز قدیمی نشدن و قرمز هستن استفاده کنید که زود برطرف بشه. برای ترک های ایجاد شده با چاقی یا لاغری هم عالیه. لینکشو میزارم چون میدونم دغدغه خیلی از ماماناس .

ممنون از نظرت عزیزم.......درباره مال از خودم نگفتم.... بزرگان دین گفته بودن

کتاب غلبه بر افکار وسواسی رو بخون، کتال غلبه بر وسواس رو بخون.

آخه فقط تو نماز نیست که، مراجعین من گفتن مواقع مختلف روز مثلا فکرای جنسی درمورد اماما میکنن، یا قران میبینن میخوان فحش بدن و... همش وسواس فکریه

بله من مشکلات زیادی تو زندگیم داشتم و سختی های زیادی کشیدم ولی با تلاش به خیلیاشون فائق شدم. احساسات عمیق انسانی مثل خشم، غم و حتی اضطراب رو مثل همه شما تجربه میکنم. و قرار نیست با روانشناس شدنم، انسانیت رو از من بگیرن! بله، اینجا برای مشکلات ساده تاپیک میزنم، مسائلی که خودمم میتونم حلشون کنم ولی باز هم اینجا محیط جالبی هست که میشه افکار و نظرات مردم دیگه رو خوند و ازشون یاد گرفت و جامعه اطرافت رو شناخت. هیچ تاپیکی هم حذف نمیکنم، چون از هیچ قضاوت و تفکر کلیشه ای نمیترسم...
2731

دوستانی که میگن به جای این افکار به خود نماز توجه کن و... بگم این کار به دو دلیل نشدنیه، اول اینکه فرد انرژی زیادی میگذاره رو سرکوب فکر منفی که خیلی انرژی میبره و سخته و وقتی سرکوبش کنه، بدتر برمیگرده، دوم اینکه جایگزینی توجه به همین راحتی نیست که بگیم جاش به این فکر کن. 

چاره اش اینه که اتفاقاً بگذاره این افکار بیان، بدون سرکوب، چون سرکوب فکرو بیشتر میکنه ولی رها فکر باعث میشه کم کم رنگ ببازه، اینو امتحان کنین:

به خرس سفید فکر نکن 

به خرس سفید فکر نکن 

به خرس سفید فکر نکن 

الان دارید به چی فکر میکنین؟ اون فکر وسواسی هم مثل همین خرس سفیده، میخوای بهش فکر نکنی وای دقيقا بهش فکر میکنی 

بله من مشکلات زیادی تو زندگیم داشتم و سختی های زیادی کشیدم ولی با تلاش به خیلیاشون فائق شدم. احساسات عمیق انسانی مثل خشم، غم و حتی اضطراب رو مثل همه شما تجربه میکنم. و قرار نیست با روانشناس شدنم، انسانیت رو از من بگیرن! بله، اینجا برای مشکلات ساده تاپیک میزنم، مسائلی که خودمم میتونم حلشون کنم ولی باز هم اینجا محیط جالبی هست که میشه افکار و نظرات مردم دیگه رو خوند و ازشون یاد گرفت و جامعه اطرافت رو شناخت. هیچ تاپیکی هم حذف نمیکنم، چون از هیچ قضاوت و تفکر کلیشه ای نمیترسم...
ممنون از نظرت عزیزم.......درباره مال از خودم نگفتم.... بزرگان دین گفته بودن

بله گلم ما چه گناه کار باشیم چه نباشیم. متاسفانه یه یری عوامل اثر خودشونو میزارن. مثل نطفه پاک داشتن. نون حلال به بچه خوراندن و...حتی پیامبر میگن حداقل ۵ سال قبل از تشکیل نطفه بچه خودتونو تربیت کنین. اینقدر که این مسائل مهم و ناثیر گزارن. مثلا اثر روی وضعی کسی که مادرش دوران بارداریشو با نماز و قرآن و... سپری کرده فرق مبکنه با کسی که مادرش کارای دیگه میکرده و...یا نطفه حلال با حرام فرق میکنه بچه این وسط گناهی نداره ولی خواهی نخواهی تاثیرشو میزاره. من یه روزی همینجا گفتم اگه یه وقتی میبینیم حرف حق تو گوشمون نمیره یا نسبت به نماز کاهلیم و... دقیق بشیم رو خودمون. واسه خودمم میگم ها. نه ابنکه من مریم مقدسم‌ متهم شدم به اینکه آره تو خوبی و ما حروم خوریم و... در حالی که این حقیقت داره و حلال و طیب بودن اقمه خیلی وسیعتر از صرفا از در خونه مردم بالا نرفتنه ....

برای شادی روح پدر و مادربزرگم صلوات بفرست اگه دوس داری دوست عزیز
عزیزم این حرفا چیه؟ این یه وسواس فکری ساده ست، یه مسئله روانشناختیه و قابل حله، درمانشم خیلی سخت نیس ...

گلم من برات درخواست دوستی فرستادم شوهرم مشکلاتی داره چون شما از روانشناختی سردر میارین میخواستم کمکم کنید🙏میشه درخواستم. رو قبول کنید فردا مشکلم رو بگم♥️🙏؟؟ 

خب چجوری رفع میشه مشکلمون؟! 

پایین گفتم. ولی در کل بهترینش مراجعه به روان شناس بالینیه، چون هم ریشه و دلیلش برطرف میشه، هم تکنیک های مناسب رو بهتون یاد میده هم از عود این وسواس در آینده جلوگیری میشه. معمولاً کسایی که این فکرا رو دارن، فقط یه دونه نیست، موارد دیگه هم هست. 

بله گلم ما چه گناه کار باشیم چه نباشیم. متاسفانه یه یری عوامل اثر خودشونو میزارن. مثل نطفه پاک داشتن ...

ببین با این حرفها فقط داری وسواسش رو شدیدتر میکنی. ببخشید! چون ریشه وسواس عموما احساس گناه افراطیه گ شما داری بیشتر بهش احساس گناه میدی. 

بله گلم ما چه گناه کار باشیم چه نباشیم. متاسفانه یه یری عوامل اثر خودشونو میزارن. مثل نطفه پاک داشتن ...

اتفاقاً مطالعات نشون داده افراد مذهبی بیشتر دچار وسواس فکری و عملی میشن. 

گلم من برات درخواست دوستی فرستادم شوهرم مشکلاتی داره چون شما از روانشناختی سردر میارین میخواستم کمکم ...

عزیزم اینجا بارها تجربه شو داشتم که نمیشه به کسی کمک کرد. حتی اگر مشکلش خیلی پیچیده نباشه، حتماً در اولین فرصت حضوری برید پیش روانشناس بالینی خوب