2733
2739

دوستان میخوام درباره ویروس باکتری باهاتون صحبت کنم اول اینکه ویروس خیلی خطرناک تر از باکتری. چرا, چون باکتری زندست با خوردن چیزای داغ تند و اسپند وسیر و... از بین میره و اما ویروس 

ویروس زنده نیست و از بقایا اجساد جانداران به وحود میاد که متاسفانه ویروس cor20 19یا کرونا از بقایای حیوانات درست شده که در ادمه کاملا براتون توضیح میدم

صبور باشید همه سوالات جواب میدم 

پاتولوژیست و میکروب شناس هستم

این ویروس از راه تنفس وارد بدن انسان یا میزبانش میشه. ما این ویروس قبلا هم داشتیم و خواه یا ناخواه به این ویروس دچار شدیم علایمی کاملا شبیه به سرماخوردی داشته و انفولانزاس خفیف این نوع کرونای جدید جهش یافته هست حالا چطور

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ویروس چجور به وجود میاد و ساختار ویروس چیه

ویروس از چند رشته ژن یا ژنوم یه پوسته که از جنس گلیکو پروتین هست و شاخک های راهدار

مشکل ویروس ژنومش هست که به میزبان میده

2731

ما باید نظاوت رعایت کنیم و تا خد امکان از خونه بیرون نیایم و بیشتر بزاق دهان رو تحریک کنیم چرا

چون خدایی نکرده در معرض کرونا قرار بگیریم اگه این ویروس وارد خون ما بشه فورو از بین میره و مشکل خاصی اینحاد نمیکنه

اگه دهان ما بزاق داشتت باشه این ویروس میشوره و با خودش به معده میبره و اسید معده این ویروس از بین میبره

اگه دهان ما خشک باشه این بزاق وارد ریه ما میشه

وقتی وارد ریه بشه این میکرو ارگانسیم چکار میکنه

ریه این ویروس به داخل خودش میبره و ویروس اونجا ژنوم خودش رو رها میکنه و همراه با ژنوم ریه به ریبوزم که کارش ترجمه و رونویسی ژنوم هست میده و ریبوزوم هم این ژنوم مثل ژنوم خود سلول ریشه باز نویسی و ترجمه میکنه یعنی ویروس جدید کرونا میسازه کل سطع سلول ریه میشه سرشار از باکتری که ریبوزوم وقتی میفهمه اشتبات کرده خود کشی میکنه و سلول از بین میره و کرونا جدید به سلول بعد یو بعدی و بعدی ریه میرسه

2740

تا اینکه ریه دیگه سلولی نداره و کرونا علایمش وقتس نشون میده که 50درصد از ریه از کار افتاده و سرفه بیمار به صورت کوتاه و به سختی هست و اینحور بدن اکسیژن کم میاره و خون اکسیژنی نداره به قلب و مغز و بقیه اعضا ببره و فرد یا در اثر تنگی نفس یا سکه مغزی یا قلبی فوت میکنه

دوتان تا میتونید مزه و چیزهایی که باعث تشرح بزاق بشه استفاده کنید مثل ادامس مثل ترشی یا شیرینی و خیلی چیزها دهانتون نباید خالی و خشک بشه و در هنگام شب میتونید یه قطره دنتول داخل دهنتون مثل دهان شویه بچرخونید و بعد بخوابید چون دنتول از بین میبره 

فقط توروخدا بگو کی تموم میشه چقد طول میکشه از بین بره

عزیزم باید رعایت کنی و سیستم ایمنی بدنت بالا ببر کسی مه سیستم ایمنی بدنش بالا باشه هیچش نمیشه و دهان به هیچ وحه خشک نشه بزاق دهانتون همیشه جاری باشه

من شنیدم ویروس وقتی ک از یه شخص ب شخص دیگه ای منتقل میشه قدرتش کمتر میشه،درسته؟

نه عزیزم این کاملا اشتباه چون اون ویروس وقتی وارد بدن انسان یا هر میزبانی میرسه خودش میکشه از هم گسسته میشه تا ازدیاد پیدا کنه و هزاران هزار از نوع خودش از روی ژنونش ساخته بشه ژنوم هیچ وقت ضعیف نمیشه

2706