2733
2734
عنوان

تویسرکانی و لر داریم اینجا بیاین سوال دارم

| مشاهده متن کامل بحث + 1077 بازدید | 35 پست

عزیزم من دورودم لرستان ،،

چیزای سنگین پسر میخره مثل گاز یخچال فرش تلوزیون ، 

دخترم چیزای خونه مثل چرخ گوشت آب میوه گیر و ،،،،،، میگیره 

سیسمونی هم تا جایی که دستمون باشه میگیریم 

😍خدایا شکرت 😍

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
خوب جهاز زیاد می دن و ... رسماشونو می دونی ؟ 

زیاد نه معمولی جهاز میدن...همسر من رسمی نداشتن تقریبا تمام چیزهاشون مثل خودمون بود خداروشکر..فقط تنها رسمی که داشتن ما نداشتیم این بود که اگه خانواده پسر خرج عروسی بدن پول پاتختی رو بر میدارن.

در اصل لکم یعنی پسر اگه ببینه وضع مالی پدر خانمش خوبه انتظار داره ولی اگه خوب نباشه همه چیو خودش میگ ...

بنظر من رسم ما لکا   خیلی خوبه رسم بعضی جاها خیلی بده دیدم بعضی ها ندارن جهاز برا دخترشون بخرن دخترشون نتونسته ازدواج کنه

زیاد نه معمولی جهاز میدن...همسر من رسمی نداشتن تقریبا تمام چیزهاشون مثل خودمون بود خداروشکر..فقط تنه ...

آره اینم هست ،، هرکی از نزدیکان بیان پا تختی پولش میشه واسه دختر دیگه به خانواده عروس نمیدنش ،،

یا اگه پاتختی نباشه پول فامیلای نزدیک رو میدن عروس مثل خاله عمه دایی عمو پدربزرگ 

😍خدایا شکرت 😍
2738
جنسای مارک براشون مهمه یا فقط زیاد بودن جهیزه ؟

والا مامان من کلی وسیله خریده با مارک خوب

همسرم میگه ی چیز خوب باشع ب درد بخورباشه ک فردا پس فردا من توخرج نیوفتم😂

مثلا مامانم از سرویس قابلمه سه نمونه گرفته اما باجنس عالی 

وقتی چیزا ارزون بود مامانم قبل ازاینکه نامزد کنم گرفت  😂گفت شاید وسایلا گرون  شدبعدش از هرچیزی  یکی برات میخرم گفتم  ن ن بخر😂

البته بگما ما رسممونه هرکی جهاز کامل بده احترامشو بیشتر دارن

من هم جهازم هم سیسمونیم کامل بود بیشتر از  جاریم احتراممو دارن😂

خرج عروسی هم با پسره ،، عقد کنون هم با پسره ،، تالار و هرچی که بخواد بگیره ،،  حنابندون هم یه ...

جدیییی برا ما نکردن اینکارو که...ما خودمون عقد گرفتیم یعنی تالار و غذا و میوه با دختر بود لباس و ارایسگاه با پسر

حنابندونم ما کلا رسم نداشتیم اونا برا فامیل خودشون گرفتن..

طلاهم ندادن به مادر زن

ما فارسیم اونا تویسرکان که میشه لر یا لک

والا مامان من کلی وسیله خریده با مارک خوب همسرم میگه ی چیز خوب باشع ب درد بخورباشه ک فردا پس فردا م ...

بستگی به خانواده شوهر داره ،،،

در کل استاتر تا جایی که میتونه بگیره خوبه ،،نخواد بگیره هم لرها مثل بقیه شهرا ایرادی نیستن 

😍خدایا شکرت 😍
بستگی به خانواده شوهر داره ،،، در کل استاتر تا جایی که میتونه بگیره خوبه ،،نخواد بگیره هم لرها مثل ...

اره زیاد ایراد نمیگیرن..اما بعدها منتشو‌میزارن..تو بعضی از قوم های دیگه دیدم

اما خوشبختانه طایفه ما اینجوری  نیستن..کمک میکن اگ  خانواده دختر دستشون  خالی بود

جدیییی برا ما نکردن اینکارو که...ما خودمون عقد گرفتیم یعنی تالار و غذا و میوه با دختر بود لباس و ارا ...

طلا رو که اکثرا سر حنا میدن به مادر زن در حد یه انگشتر بیشتر مواقع،،

ولی عقد کنون رسم خاصی نداره ولی بیشتر اطرافیان من پسر خودش عقد کنون گرفته 

من و خواهرم الان باهم فرق میکنیم من شوهرم عقد کنون گرفت اون بابام براش گرفت. ، اگه پسر نگیره ذختر میگیره یا اصلا نمیگیرن

😍خدایا شکرت 😍
2706