2733
2734

پارت سوم:

در آن هنگامه ی تردید

در آن بن بست بی امید...

(شام آخر_داریوش)

با لبخند گل و گشادی گفت:

_از همین کلاسا دیگه

پشت سرم را خاراندم و گفتم:

_این جا کلاس آموزشی نداره. بیشتر دورهمی و کارگاهه 

با بی قیدی شانه بالا انداخت و جواب داد:

_ خو همینا دیگه. یه چیزی که یه ذره از این آرامشا که شما میگی رو به منم بده

باز هم ردیف دندان هایش را نشان داد و خندید. لبخندم عمق گرفت. این دختر خیلی راحت ارتباط برقرار می کرد:

_ خب در حال حاضر یه وورکشاپ داستان نویسی هست که احتمالا دو هفته دیگه شروع بشه. یه برنامه ی شاهنامه خوانی هم داریم که سه شنبه هاست.

_ همین شاهنامه خوانی عالیه. منو ثبت نام کن.

لبخندم باز هم خودش را نشان داد:

_ همون طور که عرض کردم این جا بیشتر حالت دورهمی دوستانه داره و ثبت نامی در کار نیست.

_ آهان! پس کپی شناسنامه و دوقطعه عکس یه در چهار لازم نداره :)))

باز هم خندیده و گفت:

_دیگه زحمتو کم می کنم تا سه شنبه.

کلید انداختم و در حیاط را باز کردم. دوچرخه ام را گوشه ی حیاط برده و جک زدم. به محض باز کردن در، یک موجود کوچک، گوله شده و مثل فشفشه و جیغ زنان در آغوشم پرید.

_ دااااااییییییی جونممممم

خندیدم و روی دست چرخاندمش:

_ باز که تو اینجایی ووروجک!

خودش را لوس کرده و مثل یک بچه گربه ی پشمالوی، صورتش را در گردنم پنهان کرده و گفت:

_آخه دلم برای دایی خوشگلم یه ذره شده بود. 

قهقه ام به هوا رفته و لپ این شیرین عسل را کشیده و گفتم:

_ باز چی میخوای شیطون بلا؟

_ هیچی. فقط دوست دارم خوووو!

همان طور که در بغلم نگهش داشته بودم روی کاناپه نشستم و گفتم:

_کور شه اون بقالی که مشتریشو نشناسه ماه جان خانوم!

سرش را نزدیک گوشم برده، صدایش را در حد پچ پچ پایین آورده و گفت:

_کارتون آنا و السا سری دومش اومده. خودم تبلیغشو دیدم. اونو میخری برام؟

بعد هم مثل گربه ی شرک چشمانش را مظلوم کرده و نگاهم کرد. مثل خودش پچ پچ وار گفتم:

_باز چه آتیشی سوزوندی که مامانت تنبیهت کرده و برات کارتون نمی گیره؟

_ هیچیِ هیچ کاری نکردم. مامان آرام دلش میخواد هی الکی منو اذیت کنه

_ عهه اینجوریه؟ ازش بپرسم؟

چشم هایش را مل مل داده و لبخند عمیقی زد، از همان ها که خوب می دانست چال گونه اش را به رخ می کشد:

_من که این همه دوست دارمم....تازه مثل خودتم چال گونه دارممم...دلت میاد مامان آراممو شیطونکی بکنی بندازی به جونم؟

بازهم قهقه ام به هوا رفته و در بغلم چلاندمش.آرام از آشپزخانه سرک کشیده و گفت:

_دایی و خواهر زاده چی پچ پچ می کنید تو گوش هم؟

_ آرام مطمئنی این ووروجکت فقط هفت سالشه؟

آرام خطاب به ماه جان گفت:

_باز چی گفتی تو زبون دارز؟

_ هیچیِ هیچی نگفتم

_ آره قشنگ معلومه! از بغل دایی بیا پایین اذیت نکن

ماه جان از بغلم پایین پریده و گفت:

_تبلتم شارژ شد؟

به آشپزخانه رفته و پشت میز ناهارخوری نشسته و از جلوی دست مامان، خیاری برداشته و گاز زدم:

_شام چی داریم مهین خانم؟

_ اول که علیک سلام. دوم با دست نشسته؟

شانه بالا انداختم:

_ بی خیال مامان!

آهی کشید و گفت:

_ همسن و سالای تو بچه دارن اون وقت تو کی میخوای بزرگ بشی، خدا می دونه! 

_ اوه اوه... می بینم که با آرام، کله پاچه ی منو بار گذاشتین!

مامان شروع به غر زدن کرد. کلافه جواب دادم:

_من همش بیست و هشت سالمه مادر من! هنوز مدرکمو نگرفتم، به عنوان مهندس شغل ندارم، اون کافه کتابم که میرم فقط سرگرمیه، خودت خوب می دونی که پول زیادی دستمو نمی گیره. دست دختر مردمو بگیرم بیارم هوا بدم بخوره؟ اصلا تو کدوم خونه ببرمش؟

_مگه همه از اول همه چی دارن؟ مگه بابات پشتت نیست؟پس انداز برات کنار گذاشتیم، وام ازدواج می دن‌‌... این حرفا فقط بهونه است امیر

دست های مامان را گرفتم و به صورت دلخورش نگاه کردم:

_آره حق با شماست، بهانه است. من هنوز اونی که دلم رو بلرزونه، که حاضر باشم تا آخر عمرم کنارش زندگی کنم رو پیدا نکردم.هر وقت پیدا کردم شما رو با گل و شیرینی میفرستم در خونه شون. حالا جان من دیگه حرفشو نزن

مظلومانه اضافه کردم:

_ حداقل امشب!

صدای خنده ی ریز جواد و آرام بلند شده بود:

_ سلام بر شاه داماد آینده! برادر زنِ عزیز تر از جان!

برگشتم و به جوادِ نمکدانِ ماه جان به بغل، چشم غره ی غلیظی رفتم. صدای بابا از پشت سر جواد بلند شد:

_ باز این خاتون مارو اذیت کردی پسره ی ناخلف؟

مثل خاله زنک ها، چشم درانده، به صورتم چنگ زده و جیغ مانند گفتم:

_ اوا خدا مرگم بده حاج آقا! خاتون کیه؟ ما که یه مهین خانم بیشتر نداریم!

پشت میز تحریرم نشستم. از امروز ظهر اسم "جانان" مدام در مغزم بالا و پایین می پرید. قلم برداشتم و روی کاغذ مخصوص خطاطی، مطلع غزل سعدی، که ذهنم را مشغول کرده بود را نوشتم:

مگر تو در مسیر نسیم ایستاده‌ای امشب/ که عطر زلف پریشان/ دوباره جانم را زِ دست باد/ به آغوش باده میراند؟

ما ترک سر بگفتیم، تا در سر نباشد

غیر از خیال جانان، در جان و سر نباشد

کاغذ را روی میز گذاشتم تا جوهرش خشک شود. روی تخت دراز کشیدم. نگاهم به کیف لپ تاپم افتاد و طرح لبخند روی لب هایم نشست. باز هم شارژرش را جا گذاشته بود! دخترکِ حواس پرتِ جانان نام! با فکر به این که فردا باز هم می بینمش، و باز هم سوالات رگباری می پرسد، به خواب رفتم.

اما فردای آن شب نیامد، پس فردا هم همین طور! سه شنبه و شاهنامه خوانی که گذشت و باز هم نیامد، فکر کردم بیخیال شارژرش شده. اما بالاخره آمد. روز پنج شنبه آمد. روزی که از شدت کلافگی و عصبانیت دلم می خواست زمین و زمان را به هم بدوزم!

از شدت کلافگی، دست هایم را در موهایم چنگ کرده بودم و رو به روی پنجره ی سرتاسری محل کارم چمباتمه زده بودم.صفحه ی لپ تاپ، مقابلم باز بود و حسرت زده به عنوان پایان نامه ام نگاه می کردم. آه کشیدم. حیف از شب نخوابی ها و زحمت های به هدر رفته ام. با صدای سلام آرامی سرم را بالا گرفتم، خودش بود. بالاخره آمده بود!

مگر تو در مسیر نسیم ایستاده‌ای امشب/ که عطر زلف پریشان/ دوباره جانم را زِ دست باد/ به آغوش باده میراند؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
حوصلم نشدبخونم  ولی معلوم بود زیبا بود👌👌👌👌😍

مرسی که با بی حوصلگی کامنت گذاشتی😁😊

حس خوندن نیس زیاده ☹

رمانه عزیزم اگه دوس داشتی بخون

@6916776847

@دنیا_بامن_برقص 

@shhhhy

@۷۲sssssssss

@مادمنلی

@نرگس۷۴خاتون

@sa_mo

@hor_alriyahi 

2738
ما ترک سر بگفتیم، تا در سر نباشد غیر از خیال جانان، در جان و سر نباشد کاغذ را روی میز گذاشتم تا ...

ماه جان خوندم خیلی باحاله... 

ولی گفتی تگم کردی درست نبودا.... 

راستی شعر سعدی تا در سر نباشد نیست 

تا( درد سر) درسته عزیزم 

ماه جان خوندم خیلی باحاله...  ولی گفتی تگم کردی درست نبودا....  راستی شعر سعدی تا در سر ...

آره میدونم مشکل داره چجوری تگ کنم دقیقا؟

اشتباه تایپیه متاسفانه😔😔

اینجوری ما که با خبر نمیشیم گلی به این تگ کردن نمیگن 

میدونم باید رنگش آبی بشه

دقیقا نمیدونم چجوری ولی😁😁😁

اول اسمایی که میخای تایپ کنی @بزار بعد اسمشونو تایپ کن پروفایل طرف میاد بزن رو پروفایلش آبی میشه طرف ...

همین کارو کردم ولی مثلا برای تو هرچی میزدم رو اسمت که تایپ کردم پروفایلت نمیومد🤕 

2706