2737
2734
عنوان

فیلسوفان و عارفان گرامی!!!!!

| مشاهده متن کامل بحث + 1855 بازدید | 210 پست
الان تو یه تاپیکی بحث سر همزاد و وجود دو روح برای انسانه......... میکن تو اسمون چهارم یه روح دیگری ...

قبول ندارم ودلیل بیارن.مثلا خوب برا روح دلیل داریم.مثل انسان بدون روح جسده .

کاربر مرد

عرفان که خوندنی نیست...سلوک یک امر خداییه و معلمشم خداست... فلسفه هم دو تا ادم تحویل میده... یا گمراه یا ادمی که بعد از فهم فلسفه میفهمه که حقیقت چیه... 

در حقیقت عرفان هم از دین خدا جداست...

اگر به دنبال کشف حقیقت یا افطایش علمتون هستین. قران کریم رو باز کنین و با نام خدا و کمک خدا ازش درخواست کنین که یاریتون کنه در فهم قران و بعد شروع به خوندن ترجمش کنین. 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عرفان که خوندنی نیست...سلوک یک امر خداییه و معلمشم خداست... فلسفه هم دو تا ادم تحویل میده... یا گمرا ...

کاری به عرفان ندارم.......

چون در حد و اندازه من نیست در کل...

اما برای فهم قران حقیقتا فلسفه رو نیاز میدونم......

من معنی «لااله الا الله»رو به کمک فلسفه تا حدودی فهمیدم چیه.....

اسمش را خودکشی نگذار...حتی نهنگی مثل من٬که عمق اقیانوس را دیده ٬دلش برای سواحل تو تنگ میشود...! 
2731
الان تو یه تاپیکی بحث سر همزاد و وجود دو روح برای انسانه......... میکن تو اسمون چهارم یه روح دیگری ...

😑

همزاد رو روایات معنا کردند.قریب به این مضمون که با تولد هر انسانی یک شیطان هم خلق میشه برای گمراه کردنش.

پس هر چیزی غیر از این غلطه

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....

سامانتا جان

خیلی عجله دارید برای فهم فلسفه و بی تعارف میگم با عجله به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
سامانتا جان خیلی عجله دارید برای فهم فلسفه و بی تعارف میگم با عجله به هیچ نتیجه ای نخواهید رسید

نه عجله ندارم به هیچ عنوان.....

تو تاپیکی منشتون کردم....

لطفا بیایید اونجا فعلا.....

اسمش را خودکشی نگذار...حتی نهنگی مثل من٬که عمق اقیانوس را دیده ٬دلش برای سواحل تو تنگ میشود...! 
عرفان که خوندنی نیست...سلوک یک امر خداییه و معلمشم خداست... فلسفه هم دو تا ادم تحویل میده... یا گمرا ...

شما  اطلاعاتتون نسبت به فلسفه و قرآن به نظر میاد کم باشه.

در جوابتون همین بس که علامه طباطبایی ها و خمینی ها و... وقتشون تلف کردن.!!!

این حرف دلیل بر صحت همه مطالب فلسفه وعرفان نیستش.

شما با یک بودایی خواسته باشید بحث توحیدی کنید وبگید قرآن میفرماید به شما نمی گوید قرآن چه هستش؟

کاربر مرد
2738
@بانوی_بی_نشان     سلام...... سوالای صفحه قبل منو جواب میدید؟؟؟؟

سلام عزیزم.

کدوم سوال؟متوجه نشدم

بنده منتظر سیر مطالعاتی پیشنهادی شما هستم.... چند سوال داشتم خدمتتون..... ۱: اقای طاهر زاده معت ...

۱.به نظر درسته البته باید دید مرگ رو چی معنا کردند.

۲.نقصان بدن مربوط به اختلال در ژن ها و عوامل دیگه است.مجموعه ای از علت ها وجود داره.ممکنه جهش یک ژن باعث عقب افتادگی بشه.بحث روی قانون و سنن حاکم بر روی زمینه.البته بین روح و بدن ارتباط و هماهنگی برقراره.

۳.قانون جذب رو هم با هم صحبت کردیم و گفتم که فعلا صبر....😘

سلام دوست من نگاه کنید فلسفه و عرفان ۲ راه جدا از همه فیلسوف راه عقل رو پیش میره ولی عارف را دل یا همون قلب که شما باید یکی از این ۲ راه را انتخاب کنید اولی مثل ابن سینا دومی مانند ایت الله طباطبایی قدس سره باید انتخاب کنید اول کدومو می‌پذیرید بعد هم این هایی که میگید رو لطفا نگید و براش گروه نزنید کسی از این چیزا سر در نمیاره در درون خودتون دفن کنید تا اسرار بهتری نصیبتون بشه  

سلام دوست من نگاه کنید فلسفه و عرفان ۲ راه جدا از همه فیلسوف راه عقل رو پیش میره ولی عارف را دل یا ه ...

سلام.....

چیزهایی که فرمودید رو ازش اطلاع دارم.....

این تاپیک رو هم زدم برای اینکه از تجربیات دوستان استفاده کنم که البته نتایج خوبی حاصلم شد الحمدالله.....

ممنون بابت نظر دهی.....

اینجا پی وی داره تا یک چی بهتون بگم من بلد نیستم میخوام اسم کسی رو بهتون بگم تا برید بشنوید

بله درخواست دوستی میدم بپذیرید.....

تو‌خصوصی بگید....

2706