2733
2734

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یه تستی هست برای تشخیص اینکه ببینن سل مخفی داری یا نه .اندازه یه عدس ماده ای میزنن رو ساعد دستت بعد اگه واکنش نشون بده وقرمز ومتورم بشه که مثبته اگه نه هیچ تغییری نکنه منفیه 

2728
تو ایران واسه خیلیا مثبت میشه چون منطقه ی اندمیک برای سل هستیم. اگه علایم نداشته باشه مهم نیست

آخه میگن دلیل چسبندگی لوله های من الان همون سل مخفیه . لوله هامم قطع کردن یعنی سل وارد رحم من شده برای درمانش میترسم داروهای سل رو بخورم میگن کبد واز کار میندازه وباعث هپاتیت میشه داروهای سل .چکارکنم ؟؟؟؟؟رحمم هم شدید درد داره لوله هامم قطع کردن خدایباااا😭😭😭😭

آخه میگن دلیل چسبندگی لوله های من الان همون سل مخفیه . لوله هامم قطع کردن یعنی سل وارد رحم من شده بر ...

بذار برات توضیح بدم. اگه کسی هیچ گونه علامتی نداشته باشه و فقطPpd مثبت داشته باشه، اهمیتی نداره.

ولی یه موقع هست که یه نفر یه مشکلی داره. مثلا ناباروری داره، یا علایم به هم ریختگی پریود داره یا هر مشکل دیگه ای. اون وقت شک میکنیم نکنه مثل شما سل غیر ریوی داشته باشه. Ppd میگیریم. اگه مثبت شد، میریم دنبال سل میگردیم. نمونه از بافت بر میداریم. یعنی با یه ppd مثبتِ تنها نمیشه تشخیص سل گذاشت. اگه نمونه از بافت رحم یا لوله ی شما برداشتن و مثبت شده. یعنی سل داری.

در مورد داروها، شما وقتی داروی سل رو داری میخوری مرتب آزمایش  و معاینه برات انجام میشه و اگه ایجاد مشکل کرده باشه قطع میکنن.

2738
یه دنیا ممنونت خداوند خیر دو دنیا رو نصیبت کنه .پس من برم داروهای سل وبگیرم بخورم ؟؟

خواهش میکنم گلم.

اگه تشخیص قطعی برات گذاشتن، بله. هیچ مشکلی هم پیش نمیاد. تحت نظر یه متخصص عفونی باش.

خواهش میکنم گلم. اگه تشخیص قطعی برات گذاشتن، بله. هیچ مشکلی هم پیش نمیاد. تحت نظر یه متخصص عفونی با ...

آره دوسال پیش تهران تشخیص دادن وبرام داروهای سل وتجویز کردن گفتن برو شهر خودت بخور من اومدم اونقد میترسیدم رفتم یه دور هم گرفتم ولی نخوردم وبردم پس دادم داروها رو.‌...الان روز به روز وضعیتم داره بدتر میشه حس میکنم چسبندگی داره رحمم روهم میگیره دیگه میخا برم بخورم داروهامو

2706