2733
2739
عنوان

هوش عاطفي و كلامي كودكانمون رو تقويت كنيم❤️

| مشاهده متن کامل بحث + 2511 بازدید | 27 پست
تحت نظر دکتر غددم گلم اتفاقا چندروز دیگه ازمایش دارم هردوماه ازمایش میدم. ولی وقتی خشکی پوست.وعصبی ...

حق داري دست تنها بودن به ادم فشار مياره

خداروشكر كه حواست به خودت هست

ببوس كوچولوي ماهتو

حق داري دست تنها بودن به ادم فشار مياره خداروشكر كه حواست به خودت هست ببوس كوچولوي ماهتو

فداتشم عزیزم شما هم رز گلتو ببوس.  

خدایا ازت میخوام تا آخر عمر درکنار دختر وهمسرم طعم خوشبختی رو بچشم وآرامش داشته باشم.اللهم صلی علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام مامالی عزیزم. من هنی‌ه تابیک هاتون رو دنبال میکنم و کلی حس خوب میگیرم ازتون. ان‌شاالله همیشه تن ...

سلام عزيز دلم، باعث افتخارمه❤️❤️❤️❤️

و خداروشكر كه حس خوب ميگيريد

منم از كامنت هاي محبت اميزتون انرژي ميگيرم

ممنون از محبتت😍😍😍😍

2728
سلام عزيز دلم، باعث افتخارمه❤️❤️❤️❤️ و خداروشكر كه حس خوب ميگيريد منم از كامنت هاي محبت اميزتون ان ...

الی جون نمیدونی چقد لذت میبرم از خوندن تجربه هات در رابطه با رز عزیزم❤

برامون بیشتر بگو.

اتفاقا چند وقته این تو ذهنم بود بهت بگم لطف کنی تجربه از پوشک گرفتن رز رو واسمون بگی، البته هر وقت اینکارو کردی.

من با خوندن تجربه از شیر مادر گرفتنش واقعا لذت بردم.

واقعا افتخار میکنم بهت که انقد اصولی و صحیح رفتار میکنی با رز❤❤❤

اتفاقا الی جون من شروع کردم دارم فایلای صوتی آموزش تربیت فرزند دکتر هلاکویی رو گوش میدم و همزمان یادداشت برداریم میکنم😃

بخش فلسفه تربیت فرزندو تموم کردم، دارم از تولد تا سه سالگی رو گوش میدم.

واقعا عالیه این مرد👌

من همیشه براش دعا میکنم و بهترینا رو از خدا واسش میخوام.

الی جون باورت نمیشه گاهی که بعضی مطالب خیلی مهم و حیاتی که تا حالا نمیدونستم ازش میشنوم به حدی سرشار از شادی و هیجان میشم که ناخودآگاه بغضم میگیره و خدا رو شکر میکنم از اینکه این انسانو شناختمش.

اتفاقا میخواستم بیام توی اون تاپیکت که در مورد تجربه احساس خوشبختی گفتی واست بگم که این روزا تنها چیزی که به شدت منو غرق این احساس میکنه افزایش دانسته هام با گوش دادن به حرفای دکتر هلاکوییه،

خودت میدونی هر مجموعه سخنرایش چیزی حدود پونزده ساعته، من همینطور که گوش میدم وسطش هی استوپ میزنم و یادداشت میکنم، اینجوری زمانش بیشتر میشه و چون یادداشت میکنم نمیتونم زمانی که کارای دیگه مو انجام میدم بشنوم. باید حتما وقت بزارم بشینم گوش بدم و بنویسم.

اما به حدی واسم جذابه که متوجه گذر زمان نمیشم، یهو میبینم دو ساعت گذشته.

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
بله براي من خيلي مفيد بوده اين مطلب

الی جون من جدیدا که این فایلا رو گوش میدم خیلی بیشتر از گذشته به رفتار با بچه های اطرافیانم دقت میکنم و بیشتر  از گذشته روی رفتارای بچه ها و برخوردی که والدینشون باهاشون دارن زوم میشم.

گاهی واسم سوالاتی پیش میاد که سعی میکنم جوابشو توی صحبتای دکتر پیدا کنم.

امشب یه مهمونی رفته بودیم که یه خانومی اونجا بود که یه پسر 23 ماهه داشت،

وقتی چیزی پرت میکرد سمت دیگران و کلا وقتی کار اشتباهی میکرد مادرش با تاکید بهش میگفت به من نگاه کن و بهش اخم میکرد که بهش بفهمونه کارش اشتباهه.

اینجور مواقع رفتار درست چیه و تو چیکار میکنی؟

میدونی اگر شنونده غیبت باشیم هفتاد برابر غیبت کننده گناه کردیم؟!! آره وحشتناکه!! دلیل بیشتر بودن گناه شنونده اینه که به غیبت کننده این جرات رو میده که بازم کارشو تکرار کنه. بیا از همین الان تلاش کنیم اجازه ندیم جایی که حضور داریم این گناه بزرگ اتفاق بیفته.  اولین قدم در برابر غیبت اینه که اصلا اجازه ندیم غیبت صورت بگیره، دوم اینکه اگر اتفاق افتاد ردّ غیبت کنیم،  یعنی از کسی که غیبتش شده دفاع کنیم. حدیث از پیامبر (ص) هست که گفتند کسی که بر برادر مسلمانش منت بگذارد و در برابر غیبتی که از او در مجلسی شنیده دفاع کند خداوند هزار در از شر و بدی را از او در دنیا و آخرت باز می گرداند و اگر دفاع نکند در حالی که قادر بر دفاع است هفتاد برابر گناه غیبت کننده بر او است. حالا سوال پیش میاد که چجوری دفاع کنیم؟ اگر از ویژگیهای ظاهری اون شخص غیبت شد که مثلا چهره ش فلانه ، بگیم اینا که عیب نیست ،عیب اینه که انسان از انسانیت به دور باشه یا گرفتار گناه باشه. اگه از خصوصیات اخلاقی اون شخص غیبت شد که مثلا حسوده یا خسیسه، اینجا سعی کنیم این ویژگی اون شخص رو توجیه کنیم و مثلا بگیم  اینطور نبوده و شاید منظورش این نبوده و صحبتایی مثل این رو بگیم و اگر اون خصیصه قابل توجیه نبود بگیم به هر حال هر آدمی گرفتار خطا میشه، کیه که خطا نداشته باشه ! یا این احتمال رو مطرح کنیم شاید به طور غیرعمد اون رفتار نادرست ازش سر زده. و اگر دفاع مقدور نبود بحث رو عوض کنیم و یا محل و مجلس غیبت رو ترک کنیم، و اگر ترک محل مقدور نبود باید به شکلی مثل بی اعتنایی یا تغییر رفتار نسبت به غیبت کننده نارضایتی خودمون رو نسبت به این عمل نشون بدیم. امام علی (ع) در این زمینه میفرمایند؛ پایینترین حد نهی از منکر و انکار عمل اهل گناه این است که با چهره ای در هم کشیده و ناراضی از عمل آنها با آنها برخورد کرد. و در آخر برای کسی که غیبتشو شنیدیم صلوات بفرستیم یا آیةالکرسی بخونیم یا واسش دعا و استغفار بگیم یا به نیابتش صدقه بدیم...اینجوری حداقل سعی خودمون رو کردیم قدم خیری برای اون شخص برداریم و در حد توان برای گناهی که ناخواسته درگیرش شدیم کاری رو به عنوان جبران انجام داده باشیم...
الی جون من جدیدا که این فایلا رو گوش میدم خیلی بیشتر از گذشته به رفتار با بچه های اطرافیانم دقت میکن ...

عزيزم توي جمع نبايد بچه ها رو جلوي ديگران سرزنش كرد

تو اينجور وقت ها بايد بچه رو برد يه جاي خلوت و بهش با جديت تذكر داد( وقتي كار بد يا خطرناكي ميكنه)

و اينكه ذهن بچه ها جمله هاي طولاني رو نميتونه خوب درك كنه و كلا بهتره به جاي اينكه بهشون بگيم فلان كارو نكن، بگيم اين جوري انجامش بده( جملات مثبت)

علاوه بر اون بچه هاي زير دو سال يه تايم محدودي تو جاي شلوغ ميتونن تعامل كنن چون زود خسته يا گرسنه ميشن و بد قلقي ميكنن

بهتره بيشتر از ظرفيتشون اينجور جاها نمونيم

الی جون نمیدونی چقد لذت میبرم از خوندن تجربه هات در رابطه با رز عزیزم❤ برامون بیشتر بگو. اتفاقا چن ...

عزيز دلم واقعا از نظر لطف و محبتي كه به من داري بي نهايت ممنون و قدردانم❤️❤️❤️❤️

انشاالله هر وقت پروسه ي از پوشك گرفتن رو انجام بديم، با توضيح و تفصيل در موردش تو يه تاپيك جداگانه صحبت خواهم كرد و تجربه ام رو با بقيه در ميون ميزارم🙏🏻

در موردِ دكتر هلاكويي عزيزم، كاملا حست رو درك ميكنم، اين انسانِ بينظير واقعا نگاه من رو به زندگي تغيير داد و باعث شد از زاويه اي به خودم و زندگيم و اطرافيانم نگاه كنم كه هرگز قبل از اون كسي بهم نشونش نداده بود❤️

بهار جون واقعا برات خوشحال شدم كه داري اين دوره هارو گوش ميكني عزيزم، اگر بگم اين اطلاعات بزرگترين سرمايه ي زندگيت ميشن اغراق نكردم

شايد برات جالب باشه

من از ٢٠ سالگي تا ٣٠ سالگي كه رز رو بدنيا بيارم بارها و بارها اين دوره ها رو گوش كرده بودم و نت برميداشتم

تو بارداري با همسرم گوش ميكرديم و از وقتي رز بدنيا اومد اخر شب ها خسته و خوابالو با همسرم قبل خواب صحبت هاي دكتر رو دوباره و دوباره گوش ميكنيم تا ملكه ي ذهنمون بشه .

و البته ناگفته نماند اين اطلاعات وقتي تو مرحله ي عمل قرار ميگيري، مسئوليت والد بودن رو هزار بار سنگين تر ميكنه، طوري كه با كوچكترين اشتباهي از طرف خودت حسابي سرخورده ميشي چون كاملا ميدوني اين اشتباهِ هر چند كوچيك ميتونه تبعات بزرگي داشته باشه

راستي كانال دكتر رو هم جوين شو، اونجا مشاوره هاي تلفني دكتر به مردمي كه باهاشون تماس ميگيرن رو به اشتراك ميزارن كه  اونم خيلي مفيده

2738
عزيز دلم واقعا از نظر لطف و محبتي كه به من داري بي نهايت ممنون و قدردانم❤️❤️❤️❤️ انشاالله هر وقت پر ...

درست میگی ،واقعا این اطلاعات ارزشمندترین گنجینه هستن در طول زندگی .

وای ده سال!!! چقدر عالی که این همه مدت قبل از بچه دار شدنت با دکتر آشنا بودی و از صحبتاش استفاده کردی، همینه که انقد مامان خوبی هستی دیگه👌😘

چقدر عالی عزیزم که همسرتم همراهیت میکنه و با هم گوش میدین.

متاسفانه همسر من همراهی نمیکنه و حوصله نشون نمیده ولی من سعی میکنم تا جایی که میتونم هر وقت فرصتی پیش میاد  نکات مهمو باهاش درمیون بزارم.

درست میگی منم به این موضوع زیاد فک میکنم که دونستن این مطالب یه چیزه و اینکه یه بچه داشته باشی و بخوای دانسته هات رو روش پیاده کنی یه چیز دیگه س!

وقتی توی شرایطش قرار بگیری اینکه بتونی صبورانه فکر کنی که چه رفتاری باید انجام بدی واقعا کار مشکلیه!

ممنون عزیزم از پیشنهادت، امروز توی کانال دکتر جوین شدم😃 

درست میگی ،واقعا این اطلاعات ارزشمندترین گنجینه هستن در طول زندگی . وای ده سال!!! چقدر عالی که این ...

نگران همسرت نباش

همين كه بدوني و باهاش مطرح كني هم خيلي قدم بزرگيه

موفق باشي دوست خوبم❤️❤️❤️

سلام الی جان خوبی ؟

عزیزم من اگه میخوام این نکات مهم ومفید سخنان دکتر هلاکویی رو داشته باشم فقط به صورت صوتی هستش؟

میشه بهم معرفی کنید .

دختر من سه سالو نیم هستش کاش میشد زودتر مطالبشون رو دنبال کنم

خدایا ازت میخوام تا آخر عمر درکنار دختر وهمسرم طعم خوشبختی رو بچشم وآرامش داشته باشم.اللهم صلی علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم.
سلام الی جان خوبی ؟ عزیزم من اگه میخوام این نکات مهم ومفید سخنان دکتر هلاکویی رو داشته باشم فقط به ...

سلام عزيز دلم

بله صحبت هاي دكتر، فايل هاي صوتي هستن

دكتر براي سه تا ده سال هم سي دي دارن كه ميتونيد به صورت تلفني يا انلاين از سايت انتشارات ما و شما سفارش بدين

تو تل گرام هم كانال دكتر هلاكويي رو سرچ كنيد، مشاوره هاي تلفني و گاهي يه قسمت هايي از سي دي هاشون رو ميذارن

موفق باشي عزيزم❤️

سلام عزيز دلم بله صحبت هاي دكتر، فايل هاي صوتي هستن دكتر براي سه تا ده سال هم سي دي دارن كه ميتوني ...

ممنونم از راهنماییت عزیزم.