2737
2734

راههای انتقال ویروس کرونا:

براساس گفته دانشمندان این بیماری از گربه ها شروع شده و در سازمان جهانی بهداشت هنوز مشخص نشده که چه حیواناتی انتقال دهنده این بیماری به انسان میباشند . این بیماری هم اکنون در چین درحال شیوع میباشد و از طریق انسانها به یکدیگر سرایت میکند .

*عامل بیماری کرونا ویروسی است مانند ویروس سرما خوردگی که زمانی که فرد سرفه یا عطسه کند از طریق هوا به دیگران منتقل میشود .

*راه دیگرانتقال از طریق تماس دستی میباشد به طوری که اگر شخص بیمار دستش را به وسیله ای بزند ویروس را انتقال داده اس .

*یکی از مکانهای انتقال ویروس بیمارستانها میباشد و کارکنان انجا را تحت تاثیر قرار خواهد دادو بنابراین کارکنان باید با احتیاط بیشتری وبا استفاده از ماسک مراقب سلامتی خود باشند .

علائم : بسته به میزان ابتلا به ویروس، سرفه، عطسه یا لرزش دست از مشخص‌ترین علائم این ویروس هستند.

ویروس کرونا در زنان باردار چگونه است؟

زنان باردار باید در پیشگیری از این بیماری توجه بیشتری به راعایت بهداشت داشته باشند  بر اساس تحقیقات در سال 2014  افرادی که در بیمارستان زایمان کرده بودند دچار این ویروس شده اند که به دنبال ان مشخص شد بیماری های ایجاد شده در زنان باردار با سقط جنین و مرگ ومیر بحرانی مادر  مرتبط است .

پیشگیری و درمان

در حال حاضر هیچ واکسنی برای از بین بردن ویروس کرونای انسانی ساخته نشده است اما باید برای پیشگیری از این بیماری مهلک نکات زیر را رعایت کرد .

1- بهداشت دستها را فراموش نکنید و همیشه دستان را 20 ثانیه با اب و صابون بشویید.

2- از دست زدن به چشم ، بینی یا دهان خودداری کنید

3- از ارتباط و تماس با افراد آلوده پرهیز کنید .

4-درهنگام عطسه دستمال یا ماسک استفاده نمایید.

5-اشیایی که  الوده شده ضدعفونی کنید .  

6-درصورت اطلاع داشتن ازمنطقه آلوده ان را به پزشک  و مرکز درمانی اطلاع دهید.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

بچه ها من باردارم و این ویروس کرونا داره منو عذاب میده  . شما راه کار چیزی دارید من رفتم پیش دکترم بهم گفت نگران نباش . من خیلی میترسم دکتر محمد ابراهیم میگه چیز خاصی نیست رعایت کنی و دست ها زیاد بشوری و ضد عفونی کنی و بیرون هم نری مشکلی برات پیش نمیاد 

به شرطی که افرادی هم که این مشکل رو دارن همین جوری باشند رعایت کنند و فرد آلوده سمتت نیاد 

من خیلی می ترسم تو رو خدا دعا کنید من باردار هم هستم دارم اذیت میکشم خیلی استرس دارم 

بچه ها من باردارم و این ویروس کرونا داره منو عذاب میده  . شما راه کار چیزی دارید من رفتم پیش دک ...

عزیزم استرس بدتره منم باردارم فقط توصیه هارو رعایت کن خودتو با یه چیزایی سرگرم کن انشالله بخیر میگزره