2737
2739
عنوان

ربا

1203 بازدید | 20 پست

روزی از حضرت محمد(ص)پرسیدند بدترین و پست ترین گناه یک انسان چه میتواند باشد؟

آن حضرت در جواب فرموند به خدا سوگند؛بدتر و منفور تر از ربا و ربا خواری ندیدم.ربا بارها بدتر از با  عرض پوزش(زنای محسنه در خانه ی خداست)هززززززار الله اکبر و هزاران بار ووووووایِ بر من.در ادامه آن حضرت فرمودند جامعه ای که در آن ربا وارد شود بیشترین مرگ و میرهایش برای جوانان میشود.با ربا انسان به خدا اعلان جنگ میکند و این اعلان بی پاسخ از طرف خدا نمیماند

این نوشته با داشتن حدیث عربی دارای سند و مدرک است.

سود و سود دهی هرگونه اش حرام است

حتی برای بانک هم قبول نکنیم(حساب قرض الحسنه افتتاح کنیم)

درسهایی از درس استاد دکتر مصطفی نجفی(دکترای فلسفه_فقه_روانشناس)_معاونت ریاست جمهوری و (انقلاب اسلامی) دفتر نشریه میباشد

دِرْهَمُ رِبا أَعْظَمُ عِنْدَ اللّه مِنْ سَبْعينَ زِنْيَةً بِذاتِ مَحْرَمٍ فى بَيْتِ اللّه الْحَرامِ و قال: الربا سبعون جزءا أيسره ان ينكح الرجل امه في بيت الله الحرام‏

يك درهم ربا نزد خداوند سنگين تر است از هفتاد بار زنا كردن با محارم در خانه خدا و فرمود ربا هفتاد جزء دارد که آسانترینش اینست که مرد با مادرش در بیت الله الحرام ازدواج کند

بحار الانوار(ط-بیروت) ج 100 ، ص 117 ، ح 13 - تفسیر نور نورالثقلين ج 1، ص 295، ح 1177

@farhangestaneirani

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2731

به راحتي ١٨ درصد سود ناقابل رو وامها پس ميگيرند كه عين خيالشونم نيست

خدای مهربونم ممنونم که منو به آرزوم رسوندی. میدونم که بقیه کاراهم خودت درست میکنی واسم و هوامو داری🙏😍
2738

وقتی پولتونو جایی میذارید و فقط قراره بهتون سود بدن اسمش هر چی که باشه ربا حساب میشه،سود گرفتن وقتی ربا نیست که تو ضرر هم شریک باشی مثل بورس که ممکنه سود کنی ممکنم هست ضرر کنی،یا وقتی پولتونو میدین به یه نفر باهاش کار کنه قرارداد میبندین که هر چه قدر سود کرد با هم شریک باشید و اگه ضرر هم کرد این ضرر پای جفتتونه،سودهای بانکی از لحاظ شرعی ربا حساب میشن ولی متاسفانه با عناوین مختلف سعی در تطهیرش دارن حتی وامهای بانکی هم همینطور،نظر اکثر علما هم همینه ولی خوب کسی معمولا اهمیت نمیده چون متاسفانه زیادی جا افتاده و عادی شده،تو بعضی کشورای خارجی به مسلمانها وامهای بدون سود میدن چون وام با سود بانکی با اعتقادات مذهبیشون جور نیست ولی خوب متاسفانه تو کشور ما اینا جور دیگه جا افتاده

2706