2733
2734
عنوان

کلاس مادر و کودک - خانه بازی

| مشاهده متن کامل بحث + 5042 بازدید | 65 پست
لیلی جان منم سر میزنم اما کلاسی نمیریم که بخوام بگم... میتونی ایده هایی که مامانا ی خلاق تو وبلاک هاشون گذاشتن با ذکر منبغ بگی بد نیس فکرکنم...
ما زنده به انیم که ارام نگیریم...... موووجیم که اسودگی ما عدم ماست!!
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بازی صد و هفتاد و هشتم - پیشنهادهایی برای بازی با نی ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٩ کلمات کلیدی: هیجان مشترک ، بازیهای هماهنگی( هماهنگی چشم و دست) ، گروه سنی 2 تا 4 سال میخواستم رسا رو از اتاقی که تلویزیون توش هست هرچه سریعتر دور کنم، به دور و برم نگاه کردم و بسته ی نی ها رو روی میز دیدم. برداشتم و گفتم "بیا بریم توی اتاقت تا با نی بازی کنیم" او هم دوید. کارهای زیر مدت قابل توجهی مشغولش کرد: - یک دستمال کاغذی رو ریز ریز کردم و میگذاشتیم سر نی ها و فوت میکردیم بهم. که رسا خیلی خوشش اومده بود از خوشحالی جیغ میکشید. - بعد متوجه شدم که نی ها بلند هستن و برای رسا فوت کردن سخته. برای همین قیچی رو آوردم شروع کردیم به بریدن و کوتاه تر کردن نی ها. این هم جالب بود چون وقتی یک تکه نی رو از وسط میبریدیم، هر طرفش یکجا پرت میشد و دنبالش میگشتیم و میگفتیم " نی کجاست؟ نی کجاست" - حالا که نی ها کوچکتر شدند، رسا میتونست خرده های دستمال کاغذی رو دورتر پرتاب کنه. من که راحت میانداختمشون اونطرف اتاق. - تکه نی های کوچکتر رو میگذاشتیم لای انگشتهای پامون و راه میرفتیم. - در آخر هم روی هم جمعشون میکردیم و فوت میکردیم. خیلی بیشتر از اونکه فکر میکردم، جابجا میشدند. پریسا – مامان رسا ( 2 سال و نیمه) وبلاگ بریم بازی http://berimbazi.persianblog.ir/tag/%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87_%D8%B3%D9%86%DB%8C_2_%D8%AA%D8%A7_4_%D8%B3%D8%A7%D9%84
آنچه تو گنجش توهم می کنی *** از توهم گنج را گم می کنی
20 تا 24 ماه کودک شما حالا نزدیک ۲ سال دارد و احتمالا قادر است کلماتی را بیان کند. با او به پارک بروید و از او بخواهید تا چشم‌هایش را ببندد و به خوبی به صدا‌ها گوش کند و بعد از دقایقی چشم‌هایش را باز کند. سپس از او بپرسید چه صداهایی شنید، صدای باد در میان شاخ و برگ درختان، صدای آب، صدای پرندگان، صدای بوق ماشین‌ها و... این بازی علاوه بر آن‌که سرگرم‌کننده است به کودک شما خوب گوش کردن را می‌آموزد. همچنین تلاش او برای بازگو کردن آنچه شنیده باعث می‌شود هم قدرت تخیلش پرورش یابد و هم مهارت‌های زبانی‌اش. اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir البته به نظر من اونقدر ها هم هیجان انگیز نیست ، ولی توجه خودم رو جلب کرد که بیشتر توجه کنم !!!!!!!
2731
بازی صد و هفتاد و دوم-دریای تخیلی ساعت ۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۱٦ کلمات کلیدی: گروه سنی 2 تا 4 سال ، بازیهای تقلیدی - تخیلی ، بازی های جنبشی من این بازی رو از توی سایت babycenter برای بچه های 2 ساله پیدا کردم. اونجا گفته بود که زمین خونه رو دریا فرض کنین و کتابها یا بالشها و یا وسایل دیگه ای که دارین روی زمین پخش کنین و خیال کنید که اینها سنگ هستند.حالا شما باید با کودکتون از روی این سنگها رد بشین و پاتون توی دریای خیالیتون نره تا خیس نشین... منم با هیراد چند تا بالش آوردیم و روی فرش پذیرایی ،جاهای مختلف گذاشتیم.البته فاصله هاشون در حدی بود که قدمهای کوچولوی پسر من بهشون برسه....و همین بازی رو با هم انجام دادیم... فقط هیراد دوست نداشت همش از روی سنگها رد بشه و هی میرفت روی فرش تا من بگم وای مراقب باش ...پاهات خیس شد...بیا روی سنگ و اونهم میگفت میخوام شنا کنم و خودش رو ی زمین مینداخت و ادای آب بازی در میاورد.به من هم میگفت تو هم بیا شنا کن و خلاصه توی عالم خیال یک عالمه آب بازی کردیم...و هیراد حسابی کیف کرد. فکر میکنم این بازی برای تقویت تخیل کودک مناسب باشه. یاسمن -مامان هیراد( 2 سال و 4 ماهه) همون "بریم بازی "
یه وسیله ی بازی هست که یه سری اشکال رنگی سوراخدار داره و به همون رنگ ها ، نخ هم همراهشه بچه باید یا اشکال یک شکل رو توی یه نخ کنه یا اشکال یک رنگ و مطابق با رنگ نخ ، رو به نخ بکشه برای شروع ، اگه ندارید این وسیله رو ، خدتون می تونید ، اشکال مختلف رو روی کاغذ بکشید با قیچی در بیارید وسطش رو پانچ کنید ، نخ و اون شکل رو بدید به بچه و بهش یاد بدید از سوراخ نخ رو رد کنه برای کشیدن شکل ها روی کاغذ هم میشه از وسایل خونه و آشپزخونه استفاده کرد تا بچه ببینه و او هم با کمک فکرش ، وسایل دیگه براتون بیاره مقوای مصرفی هم حتما لازم نیست بخرید ، میشه از جعبه ی دستمال کاغذی یا قوطی کاغذی چای و ....استفاده کنید
این بازی 172 رو من خودم فکر می کنم باید دو تا نقطه ی کاملا مشخص ، یکی این طورف اتاق و یکی طرف دیگه ، با دو تا شی بزرگ داشته باشیم مثلا دو تا بالشت بزرگ بعنوان مبدا و مقصد حالا برای سیدن به مقصد ، در بین راه میشه مجله های کوچیکتر گذاشت و از کودکمون بخوایم برای رسیدن به مثلا فلان جا ، مقصد، باید از ازن راه ها بره میشه چندین مدل چید تا از خلاقیت خودش برای راه یابی استفاده کنه این بازی سرگرم کننده ، به یه کودک نوپا ، حفظ تعادل رو هم بخوبی یاد میده
اره قیچی هنووز زوده... هنوز ماهیجه های کوچیک دستشوون اونفدر ورزیده نشده البته تا جایی که من اطلاع دارممممم مرسی که اینا رو گذاشتی بیشترش رو قبلا خونده بودم ولی اون موقع واسه رها زود بود و منم یادم رفته بووود... باز هم ممنووون
ما زنده به انیم که ارام نگیریم...... موووجیم که اسودگی ما عدم ماست!!
تو کلاس بازی که من با دخترم میرم با ژله ماست رو رنگی کردن و دادن بچه ها رو کاغذ نقاشی کشیدن، یه بار هم یه کاغذ سیاه آوردن با مدادشمعی گفتن روش نقاشی بکشن یا با گچ. بازیهای کلاس بازی که خیلی زیاده ولی به نظر من مهمترین نکته کلاس رفتن تعامل بچه ها با همه و اینکه بچه ها چقدر توجه مربیها رو با کاراشون به خودشون جلب میکنن، یه حس رقابت بوجود میاد
دوتا لیوان یه شکل آوردن و بعد یه توپ کوچیک یکم که باهاشون بازی کردن مادرا توپ رو زیر یه لیوان قایم کردن طوری که بچه ببینه و بعد جای لیوانا رو عوض کردن بعد بچه باید یه لیوان رو انتخاب میکرد که مسلما همون لیوانی بود که زیرش توپه و با تشویق و هورا دوباره تکرار میشد،با آوردن لیوان سوم بازی سختتر میشه براشون
برگزارى کلاس هاى خلاقیت و مفاهیم ریاضى و علوم مخصوص کودکان ا تا ٥ سال طى ٨ ترم برگزارى کلاس هاى زومبا (پیلاتس/فیتنس) ،مادر و کودک براى سنین ٤ سال به بالا برگزارى کلاس هاى شناى مادر و کودک براى ١ سال به بالا(اموزش شنا با همراهی مادر در اب) شماره تماس جهت رزرو : ٠٩٣٥٥٦٦٥٦٦٤ ................... ................,................. .............................. همراه با سایت اموزشی درباره کودکان در فیس بوک،،،،،( کارگاه مادر و کودک نسیم) میتوانید با لایک کردن سایت فیس بوک ما از مطالب اموزسی بهرمند شوید