2733
2739
مامانای گل و مهربونی که دغدغه سرگرمی و آموزش مناسب برای دلبندانتون رو دارید به ما مراجعه کنید برگزاری جلسات آموزش به روش بازیهای هدفمند در منزل خودتان و با حضور مادران گرامی
پروردگارا به من بصیرتی بده تا این هدیه خدایی ام را به شایسته ترین شکل پرورش دهم !..........آمین
در ضمن در کنار جلسات آموزشی خدماتی از قبیل مشاوره و جلسات آموزشی مهارتهای رفتار با کودک به مادران ارایه میشه
پروردگارا به من بصیرتی بده تا این هدیه خدایی ام را به شایسته ترین شکل پرورش دهم !..........آمین

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
2738
من قبلا تو این سایت یه تاپیک دیگه هم داشتم به نام مهارتهای رفتار با کودک ولی متاسفانه به خاطر مشغله های موجود امکان جوابگویی به سوالات تو اون تاپیک رو ندارم ولی لینکش رو میزارم برای دوستان اگر دوست داشتید مطالعه کنید شاید در بین سوال و جوابهایی که اونجا مطرح شده مطلبی که براتون جالب و مفید باشه وجود داشته باشه http://mob.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=493690&postID=34801546
یکی بود یکی نبود . زیر گنبد کبود یه جایی نه خیلی دور و نه خیلی نزدیک ... یه پری کوچولو بود که روی درخت زندگی می کرد . روی یکی از شاخه های درخت تنومندی که خیلی زیبا بود ... 🌳🌳 یه شب هوا خیلی سرد شده بود و پری حسابی سردش شده بود ... با خودش گفت : باید برای خودم لحاف بدوزم .... آسمون موقع شب ، مثل مخمل سیاه بود . پری یه تیکه از آسمون رو برداشت .... بعد به تیکه برگ برداشت یه تیکه علف ... یه تیکه نسیم ... یه تیکه ابر ... یه تیکه مهتاب ... در همین موقع چشمش به پروانه ای افتاد که روی یه برگ خوابیده بود .... خواب پروانه قشنگ بود ... مثل حریر نرم بود ... پری یه تیکه از خواب پروانه رو هم برداشت .... بعد نشست و تکه ها رو به هم دوخت و یه لحاف چهل تیکه درست کرد .... لحاف چهل تیکه را روی خودش کشید و خیلی زود خوابش برد ..... یه خواب شیرین ..... باد ، برگ ها رو تکون می داد . پروانه که روی برگ خوابیده بود از خواب پرید و دید یه تیکه از خوابش نیست .... با ناراحتی گفت : یه تیکه از خوابم نیست !!! یادم نمیاد کدوم تیکه بود . اما تیکه ی قشنگی بود ... 😒😒😒 صدای خروس ، همه جا رو پر کرده بود ... 🐓 پروانه از خروس پرسید : تو تکه ی خوابم را ندیدی ؟؟ خروس گفت : نه .... ندیدم .... خورشید از پشت کوه بالا میومد .. پروانه پرسید . تو تکه خواب من رو ندیدی خورشید خانوم ؟؟؟ 🌞🌞🌞 خورشید گفت : نه ... ندیدم ... پروانه این طرف را نگاه کرد .... اون طرف رو نگاه کرد .... یهویی لحاف چهل تیکه رو دید و روی لحاف ، تکه خوابش را پیدا کرد .... فریاد زد : اینجاست .... اینجاست .... تکه خوابم اینجاست ... پیداش کردم ... 😄😄😄 می خواست تکه خوابش رو برداره که نگاهش افتاد به پری کوچولو .... پری کوچولو زیر لحاف چهل تیکه خوابیده بود .... راحت راحت و خیلی آروم .... آهسته آهسته هم توی خواب می خندید .... خواب پری قشنگترین خواب دنیا بود .... پروانه کوچولو که حسابی از دیدن پری ذوق زده شده بود .. بهش گفت پری کوچولو ! راحت بخواب ... من تیکه ی خوابم رو نمی خوام ... مال خودت ... اخی .... چه پروانه مهربونی ..... پروانه کوچولو بال هاش رو به هم زد و به هوا پرید .... و هنوز پری کوچولو خواب بود .... اونم چه خواب شیرینی با لحاف چهل تیکه 🎀🎀🎀🎀 شبتون بخیر بچه های گل و دوست داشتنی . امشب هم با هم بودیم با یه قصه دیگه از خانم سرور کتبی از قصه های نارنجی انتشارات قدیانی .... امیدوارم خوشتون اومده باشه و یه خواب رویایی داشته باشین همه تون.... راستی بچه ها شما یه لحاف چهل تیکه تا حالا دیدین ..... خیلی خوشگله . ☺☺☺ یکی بود یکی نبود . زیر گنبد کبود یه جایی نه خیلی دور و نه خیلی نزدیک ... یه پری کوچولو بود که روی درخت زندگی می کرد . روی یکی از شاخه های درخت تنومندی که خیلی زیبا بود ... 🌳🌳 یه شب هوا خیلی سرد شده بود و پری حسابی سردش شده بود ... با خودش گفت : باید برای خودم لحاف بدوزم .... آسمون موقع شب ، مثل مخمل سیاه بود . پری یه تیکه از آسمون رو برداشت .... بعد به تیکه برگ برداشت یه تیکه علف ... یه تیکه نسیم ... یه تیکه ابر ... یه تیکه مهتاب ... در همین موقع چشمش به پروانه ای افتاد که روی یه برگ خوابیده بود .... خواب پروانه قشنگ بود ... مثل حریر نرم بود ... پری یه تیکه از خواب پروانه رو هم برداشت .... بعد نشست و تکه ها رو به هم دوخت و یه لحاف چهل تیکه درست کرد .... لحاف چهل تیکه را روی خودش کشید و خیلی زود خوابش برد ..... یه خواب شیرین ..... باد ، برگ ها رو تکون می داد . پروانه که روی برگ خوابیده بود از خواب پرید و دید یه تیکه از خوابش نیست .... با ناراحتی گفت : یه تیکه از خوابم نیست !!! یادم نمیاد کدوم تیکه بود . اما تیکه ی قشنگی بود ... 😒😒😒 صدای خروس ، همه جا رو پر کرده بود ... 🐓 پروانه از خروس پرسید : تو تکه ی خوابم را ندیدی ؟؟ خروس گفت : نه .... ندیدم .... خورشید از پشت کوه بالا میومد .. پروانه پرسید . تو تکه خواب من رو ندیدی خورشید خانوم ؟؟؟ 🌞🌞🌞 خورشید گفت : نه ... ندیدم ... پروانه این طرف را نگاه کرد .... اون طرف رو نگاه کرد .... یهویی لحاف چهل تیکه رو دید و روی لحاف ، تکه خوابش را پیدا کرد .... فریاد زد : اینجاست .... اینجاست .... تکه خوابم اینجاست ... پیداش کردم ... 😄😄😄 می خواست تکه خوابش رو برداره که نگاهش افتاد به پری کوچولو .... پری کوچولو زیر لحاف چهل تیکه خوابیده بود .... راحت راحت و خیلی آروم .... آهسته آهسته هم توی خواب می خندید .... خواب پری قشنگترین خواب دنیا بود .... پروانه کوچولو که حسابی از دیدن پری ذوق زده شده بود .. بهش گفت پری کوچولو ! راحت بخواب ... من تیکه ی خوابم رو نمی خوام ... مال خودت ... اخی .... چه پروانه مهربونی ..... پروانه کوچولو بال هاش رو به هم زد و به هوا پرید .... و هنوز پری کوچولو خواب بود .... اونم چه خواب شیرینی با لحاف چهل تیکه 🎀🎀🎀🎀 شبتون بخیر بچه های گل و دوست داشتنی . امشب هم با هم بودیم با یه قصه دیگه از خانم سرور کتبی از قصه های نارنجی انتشارات قدیانی .... امیدوارم خوشتون اومده باشه و یه خواب رویایی داشته باشین همه تون.... راستی بچه ها شما یه لحاف چهل تیکه تا حالا دیدین ..... خیلی خوشگله . ☺☺☺
من سعی میکنم هر از گاهی تو این تاپیک برای نی نی های ناز قصه ها و شعرهای مناسب و خوب و برای مامانای گل مطالب مفید روانشناسی و تربیتی بزارم. چون هدف اول از ایجاد این تاپیک خدمت به کوچولوهای نازنین و مامانای مهربونشونه. به این امید که شاید کسی بتونه ازشون استفاده کنه و لذت ببره
👪روانشناسی کودکان:👪 💁 کودک در ١٤ ماه اول زندگی باید خواسته هایش بلافاصله انجام شود. تا دو سالگی تا جای ممکن زود انجام شود. بین دو تا پنج سالگی باید صبر را به کودک اموخت. کودک هر وقت چیزی خواست باید بگوییم اول دستمو بشورم بعد بهت اب بدم. اول به بابا زنگ بزنم بعد بهت بستنی بدم. کودکانی که از دو سالگی صبر کردن را می اموزند یا یاد میگیرند لذت را برای پاداشی بیشتر به تعویق بیاندازند در اینده بسیار موفقترند. دانشگاه استانفورد چهل سال قبل ازمایشی روی کودکان انجام داد. انها کودکان را به اتاقی بردند و به انها کلوچه یی دادند و به انها گفتند تصمیم با شماست، یا کلوچه رو الان بخورید یا اگر صبر کنید بعد از ١٥ دقیقه کلوچه دیگری به شما جایزه داده خواهد شد. کودکانی که صبر کردند در اینده در تحصیلات دانشگاهی و تمام مراحل دیگر زندگیشان به مقدار چشمگیری موفق تر بودند __ 💁اگر دیدی بچه ات گریه می کنه،وقت خودت رابرای ساکت کردنش تلف نکن،..به کبوتری یا تکه ابری درآسمان اشاره کن، تابه آن بنگرد..چون فیزیولوژی انسان برای گریه،نگاه به پایین کردن هست 💁 اگر خواستی بچه هات ازاستخر یا حمام زودتر بیرون بیان،.. بهشون نگو الان بیرون بیایید،.. بلکه بگو : پنج دقیقه دیگه وقت دارین، .. سپس بربگرد وبگو دو دقیقه دیگه وقت دارین،.. ونهایتا" بگو وقت تموم شد..! خودشان بیرون میان. __________ 💁وقتی درمقابل تعداد زیادی بچه ها که سروصدایشان زیادهست قرارگرفتی وخواسته توجه آنها را جلب کنی وساکتشان کنی، بگو:"اونی که صدای مرامی شنود،دست خودش رابالاببرد"..☝ اولین نفر که دست خودش رابالا برد دومی هم بالا می برد وبه همه سرایت میکند وهمه ساکت میشوند. 🌹🌹🌹 💁به کودکت نگو : بر دیوار خط نکش بلکه بگو : بر برگه ای بکش ، سپس آن را به دیوار میچسبانیم . 💁نگو : برخیز و اتاق کثیف و شلخته ات را تمیز کن بگو : دوست داری با یکدیگر اتاق را مرتب کنیم ، چون میدانم نظم را دوست داری 💁 نگو : بازی را تمام کن و درس بخوان زیرا درس خواندن مهمتر است بگو : اگر دروست را به بهترین نحو تمام نمایی با همدیگر بازی خواهیم کرد ✔ هر کلام و حرکت ما بر روی شخصیت فرزندمان تاثیر بسزایی خواهد داشت . 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺 🔘 حرکات کودکمان انعکاس اعمال ماست 🌟والدین گرامی اگه دوست داریدفرزندانی عالی داشته باشیدکه هیچ وقت به سمت اعتیاد،انواع بزهکاریهای اجتماعی وروابط نامشروع نرن حتتتمابه راهکارهای زیرعمل کنید 💞1_همیشه فرزندت راباعنوانهای محترمانه وعاطفی چون آقا،خانم و...صدابزن نرگس خانم،علی آقا،عزیزگلی مامان،فرشته کوچولوی من و... 💞2-حداقل روزی یکبار به فرزندت این جمله رابگو: عزیزدلم من به وجودت افتخارمیکنم. 3💞-به فرزندت بیشتراز یک مهمان احترام بگذار وبرای شخصیتش ارزش قائل باش. 4💞-به فرزندت اعتماد کن تاهرچه راتو دوست نداری هیچ گاه انجام ندهد 5💞-قبل ازهمه چیز اختلافات خودرا باهمسرت درروشهای تربیتی رفع کن 6💞-بیشتر برای فرزندت وحرف زدن بااو وقت بگذار وکمتراز کودک زیر هفت سالت دورباش 7💞-جلوی فرزندت رابطه ات باهمسرت ازهمیشه بهترباشد. 8💞-فرزندت راازصمیم قلب دوست بدار واین دوست داشتنت را همیشه ابرازکن 💞9-ازسه سالگی به بعدکم کم مسئولیت های فرزندت رابه خودش واگذارکن 10💞-سعی کن رابطه ی خودوخانواده ات را باخدا ودین مستحکمتر کنی.فرزندان دینداروباعقیده کمتر مسیر زندگی رابه سمت کارهای خلاف کج می کنند 11💞-اشتباهات فرزندت را ببخش وبه اوفرصت بازگشت بده تامحرم اسرارش باشی(حتی گاهی فرصت اشتباه کردن وریسک کردن به اوبده) 12💞-هرروز باکودکت بازی کن.گاهی درمیان بازی بلندبلندبخندید. 13💞-روزهای مشخصی راصرف پیاده روی بافرزندت کن 💞14-برای فرزندت مصداق واقعی صداقت.امانت داری.کنترل خشم ووفای به عهدباش ارسال به تمامی مامان وباباهای پردغدغه ومهربون
🍎🍎🍎🍎🍎دکتر فرهنگ هلاکویی متخصص روانشناسی در مورد قصور در تربیت کودک می گوید: اگر قرار بود یک بار دیگر فرزندم را بزرگ کنم، انگشتم را کمتر به نشانه ی تهدید به سوی او می گرفتم، کمتر به ادب کردن او می اندیشیدم و در مقابل بیشتر به برقراری ارتباط با او اهمیت می دادم. کمتر به ساعتم نگاه می کردم و چشم هایم را بیشتر برای نگاه کردن به او به کار می گرفتم. با او بیشتر به گردش می رفتم، بادبادک های بیشتری به آسمان می فرستادم. تربیت کودک تربیت کودک کمتر خودم را جدی می گرفتم، اما جدی تر با او بازی می کردم. دشت های بیشتری با او می پیمودم و ستارگان بیشتری را با او تماشا می کردم. کمتر او را می کشیدم که تندتر راه برود و بیشتر او را در آغوش می کشیدم. رفتار خشک و سخت گیرانه ام را کمتر به کار می بردم و در عوض بیشتر حمایتش می کردم. به جای فکر کردن به ساختن خانه، اعتماد به نفس او را بهتر می ساختم. و به جای اینکه عشق و قدرت را در خود رشد دهم، قدرت عشق ورزیدن را در خود پرورش می دادم… گرانبهاترین گردنبندی،که تا به حال گردن کرده اید،« دستان حلقه شده» فرزندتان است... فرزندانتان را خالصانه در آغوش بگیرید و طعم محبت واقعی را در محیط خانه،به آنها بچشانید. یکی از بهترین تشویق ها برای کودک( انسان)،تشویق عاطفی_ لمسی است.وقتی فرزندتان کار خوبی انجام داد،او را در آغوش بگیرید ،ببوسید،نوازش کنید و او را تحسین کنید. وقتی او در آغوشتان است،همه دنیای شما در دستان شماست و همه دنیای او شما هستید،پس تا وقتی او تمایل دارد،اجازه دهید ،در آغوش تان بماند و هرگز نگویید،بسه دیگه،برو کار دارم ( هرگز او را پس نزنید). ازهمه مهمتر اینکه فکر نکنیم تا فرزندانمان بزرگترشده اند دیگر احتیاجی به در آغوش کشیدن مانند کودکی نیست اتفاقا فرزندان نوجوان بیشتر احتیاج به محبت ودر آغوش کشیدن دارند,پس یادمان باشد حتما آنها را در آغوش بگیریم وببوسیم وبه آنها ابراز عشق وعلاقه کنیم 😘 بوسیدن فرزند پرخاشگری او را کاهش می دهد. 😘بوسیدن فرزند انرژی های اضافی او را تخلیه می کند. 😘 بوسیدن فرزند باعث می شود رابطه عاطفی و روانی بین فرزند و والدین تقویت شود. 😘 بوسیدن فرزند باعث می شود که کودک در کنار والدین احساس امنیت بیشتری بکند. 😘 بوسیدن فرزند اشتهای روانی و غذایی او را افزایش می دهد. 😘 بوسیدن فرزند یک نوع تن آرامی را برای او فراهم می کند. 👌 هنگام بوسیدن💋 فرزند 👦می توان سفارش های لازم تربیتی و آموزشی را به او گوشزد کرد ( در این موقعیت همکاری کودک بالاست ).🍎🍎🍎🍎🍎🍎
#تربیت_کودک 🔴🔵اختلاف عقاید با پدربزرگ ها و مادربزرگ ها شما عاشق والدین تان هستید، اما وقتی کاملا روشن و واضح گفته اید که به کودک بستنی ندهند چون هنوز زود است و ممکن است باعث آلرژی شود، باز هم این کار را می کنند. این جنگ نو و کهنه است. برخی از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها یا حتی دوستان و آشنایان از رژیم غذایی کودک انتقاد می کنند و شاید حتی سایر قوانین شما را هم نادیده بگیرند. درست است که این افراد حق ندارند مقررات شما را نادیده بگیرند، اما آیا واقعا می خواهید سر تمام مسایل با آن ها بحث کنید؟ اگر به برخی از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها تذکر بدهید خیلی ناراحت می شوند و حس می کنند به آن ها توهین شده است. بی برنامگی خواب و خوراک و حمام کودک معمولا همیشگی نیست و ضرری هم برای کودک ندارد، پس بهتر است از آن چشم پوشی کنید، چون ارزش ناراحتی و جنگ اعصاب ندارد و اگر زیاد تکرار شود ارزش بحث و تذکر دارد. برخی از والدین بیش از بقیه در مورد مسایل بهداشتی حساسیت دارند، ولی در یک مورد حق با شماست و آن این است که قبل از اینکه غذا دست کودک بدهید باید دستش خوب تمیز شود. اینکه روی شستن دست کودک پیش از غذا حساسیت دارید دلیل بر وسواسی بودن شما نیست، بلکه فقط آگاهی و حس مسئولیت شما را نشان می دهد، اما اگر مادر شوهرتان نمی خواهد دستان کودک را پیش از غذا بشوید و بحث کردن با او فقط باعث می شود که او بر کار اشتباهش اصرار بورزد تا وقتی که فرزندتان سالم به خانه بر می گردد و استفراغ نکرده است بهتر است به روی خودتان نیاورید. از بعضی چیزها به هیچ وجه نمی شود چشم پوشی کرد مثلا اگر فرزندتان باید سر موقع داروی خاصی را بخورد دیگر نباید سر این موضوع بحث شود، هر کسی که مسئول نگهداری از کودک شماست باید این را بفهمد و درست طبق دستور مصرف و سفارشاتی که شما به او کرده اید سر موقع میزان تعیین شده دارو را به کودک بدهد. حیوانات خانگی را هم باید همیشه در فاصله حداقل نیم متری از کودک نگه داشت، حالا هر قدر هم که صاحبان شان بگویند که حیوان رام و آرامی است. هیچ کس حق ندارد خودسرانه قوانین شما را زیر پا بگذارد. اگر کسی که کودک را به او سپرده اید گاهی وقت ها خطایی کند قابل اغماض است، اما اینکه بخواهید هر روز بحث کنید و توضیح دهید که چرا به فرزندتان یک سری غذا را می دهید یا نمی دهید بیهوده است چون این موضوع به کسی ربطی ندارد، به خصوص تا وقتی که فرزندتان سالم است و پزشکش هم از پیشرفت او راضی است. هیچ کس دوست ندارد خانواده ها سر نگهداری از کودکان از هم بپاشند، پس پیش از اینکه زمام امور از دست تان خارج شود موارد زیر را مد نظر قرار دهید: ⭕️ارزیابی موقعیت آیا اصلا موردی که پیش آمده ارزش بحث و جدل دارد یا می توان از آن چشم پوشی کرد؟ (حالا هر چند بار هم که تکرار شود) ⭕️قبل از حرف زدن خوب فکر کنید. اگر از موضوع نمی توان چشم پوشی کرد بهترین راهی که می توانید آن را کسی گوشزد کنید بدون اینکه ناراحت شود چیست؟ ⭕️هر چیزی را صد بار تکرار نکنید. سر مسایل حیاتی، باید محکم بود و تذکر داد، اما بعد از آنکه خیال تان راحت شد که موضوع حل شده دیگر کشش ندهید. اگر خاله تان فهمیده که سگش نباید اطراف کودک بپلکد دیگر لازم نیست وقت و بی وقت این را به او گوشزد کنید. ⭕️پرستار کودک را عوض کنید. اگر زمام امور به حدی از دست تان خارج شده بدون در نظر گرفتن مسایل مالی، پرستار کودک را عوض کنید. هر قدر خرج کنید ارزش دارد که خیال تان راحت باشد که فرزندتان را دست چه کسی سپرده اید.
مربی کودک در منزل شما هر آنچه کودک دلبند شما نیاز دارد برای آموزش و افزایش مهارتها و خلاقیت ، تا پیش از سن دبستان ، در منزل خودتان و توسط مربی و روانشناس کودک ، در اختیار خواهد داشت. 💟دوره های آموزشی خصوصی و نیمه خصوصی (آموزش صرفا به روش بازی ) 💟مشاوره به والدین جهت بهبود رفتار کودک 💟جلسات مهارتهای رفتار با کودک 🏵کلیه خدمات در منزل خودتان ارایه میشود 🏵شیوه آموزش به روش مونته سوری میباشد 🔔جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید ☎️0912 836 59 51
2706