2733
2734

البته من اینجور متوجه شدم. شاید اشتباه میکنم. نظر دکترتون شرطه.. 

ببخشید من خودم امروز جواب غربالگری اولم رو گرفتم. میشه لطفا تفسیرش رو برام بگید

PAPPA......3632.......1.28 MoM

FREE BHCG......71.3.......1.95 MoM

Nuchal measurement:......0.82 mm.......0.61 MoM

آیا چیز دیگه ای لازمه که براتون بنویسم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام من ۲۹ سالمه،در غربالگری اول عدد تریزومی ۲۱ شد ۱:۱۱۰۰ و داخل برگه ی آزمایش نوشت نرمال ریسک و در مرحله ی دوم این عدد تغییر کرد و شد ۱:۲۵ و داخل برگه ی آزمایش نوشت ریسک بالا میخواستم بدونم میشه اصلا چنین اتفاقی بیفته اولی خوب باشه و دومی اینقدر بالا بعد دکتر برام آمینوسنتز نوشته خیلی نگرانم آیا امکان داره جنین مشکل داشته باشه و مجبور به سقط بشم؟

2728

سلام من الان هفته 13 هستم.هفته 12 و 4 روز برای تست های غربالگری رفتم.سونوی Nt2.7 و NB2.6 

آزمایش غربالگری میزان papp a0.97momو بتا اچ سی جی 1.24mom سنمم 27.5 هست..

دکترم گفته باید آمنیوسنتز شم ولی من ب خاطر استراحت مطلق و سابقه سقط قبلی نگران آمنیو سنتز هستم. با توجه ب این که ریسک سندرم داون متوسط و تری زمی 18 منفی آیا واقعا نیاز هست؟

سلام خسته نباشید

من 17 هفته و 1 روز سونوی آنومالی دادم. همه چی خوب بود فقط دست و پاها و مخصوصا انتهای دست و پای جنین را نتونست ببینه به خاطر وضعیت قرارگیری جنین. برای هفته 24 سونوی مجدد نوشته. ضمنا وضعیت جنین بریچ هست. خیلی نگرانم طبیعیه؟ نباید دست و پا هم دیده میشد؟ میتونه نشان دهنده مشکل توی دست و پا باشه؟

با سلام و درود

من الان هفته ۱۶ هستم.‌ در غربالگری سه ماه اول تریزومی ۲۱: 

۱:۲۸۴۶ و low risk بود و در غربالگری دوم عدد کمتر شد ۱:۱۶۰۱ و  low risk. خانم دکتر گفتند که مشاوره ژنتیک بدم که دکتر ژنتیک گفتند بر اساس ازمایش و سونو مشخص خاصی نیست فقط سونو هفته 21 انجام بدهم. بنظر شما احتمال ناهنجاری وجود دارد؟؟؟

سلام.ببخشید سونوی 16هفته نوکال فولد 4/7گذارش شده.دکتر سونو گفتن احتمالا باید سقط کنم.....ممنون میشم جواب بدین.

من ۵ سال بیماری روحی شدید داشتم.افسردگی بسیار شدید.جوری حالم بد بود که همه قطع امید کرده بودن و بجای آرزوی درمانم آرزوی مرگم رو می کردن.یه روز از این روزا تصمیم گرفتم که حالم خوب بشه و از تمسخر و تحقیر دیگران خودمو نجات بدم.حال من از اون چیزی که میشه تصور کرد خیلی بدتر بود.من بلند شدم با تکیه بر خودم و خدای خودم و زدم تو دهن تمام اون هایی که از شکست و نابودی من خوشحال بودن.من دوباره افتخار پدر و مادرم شدم.دوباره مایه ی فخر فروشی مادرشوهرم شدم.دوباره عزیز همسرم شدم.اینو یاد گرفتم که حال کسی عوض نمیشه مگر اینکه خودش بخواد.
2738

سلام

من هفته هفده هستم

١-سونو ان تي جنسيت رو دختر اعلام كرد و

٢-آزمايش نيفتي در هفته پانزده پسر اعلام كرد

٣-من اي وي اف شدم و دو جنين انتقال داده شد كه در هفته هشت يكي از آنها پوچ اعلام شد.

سوال:

كسي تجربه مشابه من رو داشته؟

ممكنه جواب آزمايش نيفتي بر اساس كروموزومهاي yباقي مونده از جنين از دست رفته باشه؟

با توجه به سه مورد بالا كدام جواب قابل اطمينان بيشتري هست؟

Javad Etemad:

سلام

من ۳۵ سال و نیم سن دارم. و الان در هفته ۱۹ بارداری هستم

در هفته ۱۲ (11 هفته و ۶ روز ) بر اساس نتیجه سونوگرافی میزان NT=1.3 و استخوان نازال روئت شد و بر اساس نتیج تست غربالگری سه ماهه اول

PAPP_A : 1.35mlU/mL

MoM = 0.61

free B-hCG = 47.3 ng/ml

MoM = 1.11

برای T21 :

final risk : 1/2150

برای  T18 و T13

final risk : 1/99000

prior : 1/2320

در هفته ۱۵ (۱۴ هفته و ۴ روز) بر اساس نتیجه سونوگرافی میزان NF=2.4 و میزان NB = 4.6 میلیمتر گزارش شد.

اما نتیجه تست QUAD که با ارسال نمونه به آزمایشگاه نیلو انجام شده به شرح زیر بوده:

T21 Prior Risk = 1:345

T18 Prior Risk = 1:3829

Gestational Age : 15 W + 3D

AFP = 10.00 ng/ml     MoM = 0.41

HCG = 20.20 LU/ml    MoM = 0.53

UE3 = 0.33 ng/ml    MoM = 0.80

INA = 141.00 pg/ml    MoM = 0.58

و اما نتیج ریسک

CALCULATED RISKS

TRISOMY 21 = 1:620

TRISOMY 18 = 1:3681

SLOS = 1:11090

NTDs = 1:8134

در قسمت توضیحات هر چهار مورد را low risk تایپ کردند.

ratio of developing preeclamsia =0.34

risk of developing preeclampsia = 1:298

امروز رفتم پیش دکتر زنان میگه نتیایج مثبت بوده و باید تست آمینوسنتز بدم!!!

کجای این نتایج دکتر من را متقاعد کرده که من در محدوده Hi risk هستم و باید حتما تست آمینو سنتز بدم؟

لطفا شما زحمت بکشید و نتیجه آزمایشات را برام تفسیر کنید.

خیلی نگران شدم با حرف دکتر و استرس شدیدی دارم.

پیشنهاد شما چی هست؟ آمینو سنتز یا NIPT؟

با توجه به اینکه یک بچه سالم دارم و بعد از اون هم یه بارداری داشتم که به دلیل پارگی کیسه مایع آمینوتیک سقط کردم خیلی از آمینو سنتز میترسم. لطفا راهنمایی بهم بدید.

ممنون.

من 33 سالمه هر دوتا غربالگری رو انجام دادم که نتیجه integrated به شرح زیر در تصویره همه رو low risk زده فقط تریزومی21 زده نرمال ریسک، دکترم کفت خوبه،اما به یه دکتر دیگه نشون دادم گفت.بهتره مشاوره ژنتیک برم ،نگران شدم میشه راهنماییم کنید،ممنون اگه تصویر واضح نبود،

PAPP.A (.7 mom)
FBHCG(1.18mom)
AFP(1.36mom)
UE3(1.35mom)
INA(2.07mom)
Trisomy21(1:57000)is below the cut off risk which represnt normal risk
Trisomy18(<1:100000)low risk
Trisomy13(1:20000)low risk
Slos(<1:100)low risk
NTDs(1:2800)low risk

2706