2737
2734
عنوان

تبعیض

708 بازدید | 15 پست

رحیم قمیشی                1396/06/04

از خیابان دیده بان اهواز هنوز هم خیلی بدم می آید.

پنج شش سال بیشتر نداشتم، رفتم نانوایی برای گرفتن نان.

فکر کنم اولین بار بود تنهایی می رفتم.

یادم هست آن قدر کوچک بودم که به میز بزرگ جلوی نانوایی نمی رسیدم. پاهایم را بلند می کردم تا شاطر ببیندم.

نان دانه ای یک ریال بود. پنج ریالی را محکم دستم گرفته بودم تا پنج نان بگیرم... آنقدر محکم که توی دستم از عرق خیس خیس شده بود!

ولی شاطر تظاهر می کرد نمی بیندم...

نیم ساعت آنجا بودم، همه را نان داد، ولی من که پشت سر هم می گفتم "شاطر پنج تا نان" نمی شنید!

هی دوست و آشنا آمد و نان گرفت و رفت و من نوبتم نشد!

آن وقت ها مردم بلد نبودند صف بگیرند، نوبت ها در هم بود. اما خیلی از نوبت من گذشته بود و نانوا نمی خواست ببیندم...

چون آشنا زیاد بود.

هنوز لباس ها و چهره شاطر یادم هست، یک پیژامه کوتاه پوشیده بود تا زیر زانوهایش که از آرد سفید شده بود، زیر پیراهنی روشن و بلندی داشت که روی پیژامه اش افتاده بود، با آن قد بلندش، آن روز چقدر زشت به نظرم می آمد...

آنقدر از تبعیضش عصبانی شده بودم که وقتی خم می شد از داخل تنور نان داغ در بیاورد، دوست داشتم می رفتم هلش می دادم داخل...

نمی دانم چرا نمی فهمید تبعیض چقدر بد است.

خیلی که از نوبتم گذشت، نگاهم کرد و پرسید؛

- "تو هم نان می خواستی؟"

ناگهان بغضم ترکید...

گفتم نه!

و تا خانه فقط دویدم و گریه کردم!

مرد متولد 1360

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
2738

خیلی قشنگ بود...

یبار تو جمع دوستام به یکی گفتم سفسطه نکن عزیزِ من گفت چی؟ گفتم سفططه نکن😐 گفت یبار دیگه بگو🤨 گفتم سسفطه نکن😶 هیچی دیگه دوستیمو باهاش بهم زدم لعنتی خیلی پیگیر بود😕
گلت نره😂😂🖐

ببخشید ریپ کردم ولی اگه یه آقا تو سایت ب خانوما بگه ماده ... من یکی که خیلی ناراحت میشم 

گلم میدونم شوخی کردیا 🥰

یبار تو جمع دوستام به یکی گفتم سفسطه نکن عزیزِ من گفت چی؟ گفتم سفططه نکن😐 گفت یبار دیگه بگو🤨 گفتم سسفطه نکن😶 هیچی دیگه دوستیمو باهاش بهم زدم لعنتی خیلی پیگیر بود😕

الان مثلا تبلیغ ترکا رو کردین؟

اون که با خودخواهیاش این عشقو باطل کرد بهم بگو تو بودی یا من... اون که پامونو رفیق موج و ساحل کرد خودت بگو تو بودی یا من... تو کجایی که الان دریا دلش تنگه ببینه ما دوتا رو با هم...
2706