2737
2734
عنوان

مدیریت خشم و غم..

293 بازدید | 12 پست

سلام دوستان

لحظاتی که قلبتون از غم و اندوه یا عصبانیت از رفتار بناحق نزدیکانتون به درد میاد، چطوری خودتون رو کنترل می کنید؟

چطور خودتونو آروم می کنید؟ بی شوخی ،راهکار اگر دارید بگید خواهشا واقعا احتیاج دارم..

🌿💕من به دنبال تو ، با عقربه ها می چرخم💕🌿                    🌿💕  عشق یعنی گله از حرکت ساعت نکنم💕🌿

منم قلبم از نزدیکان گرفت از دوستام از خانواده م بدیش اینه من حافظه خوبی تو به یاد اوردن بدی ها دارم و فراموشم نمیتونم بکنم فقط وقتایی که شمع روشن میکنم و با خدا حرف میزنم به زبون خودم آروم‌تر میشم

✨ᎠᎾᏁ'Ꮖ  fᎥᏞᏞ  ᎽᎾuᏒ  hᎬᎪᎠ  ᎳᎥᏆh  ᎳᎾᏒᏒᎥᎬs✨

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

✅بهترین راهکارها
برای مدیریت #خشم کدامند؟🤔

❓اینکه گاهی در زندگی عصبانی شویم، کاملا طبیعی و عادی است؛ چرا که در برخی مواقع حتی موارد کوچک هم می توانند ما را تحریک کنند. متاسفانه خشم و عصبانیت احساساتی هستند که به سختی می توان آنها را کنترل کرد اما با به کارگیری چند روش کارآمد می توان تلاشی سودمند در جهت کنترل این احساسات کرد.

1⃣نفس عمیق
🔹بهترین حالت آن است که از روش های 4-6-8 استفاده کنید؛ یعنی نفس عمیق بکشید و تا 4 بشمارید و در نهایت نفس خود را بیرون بدهید و تا 8 بشمارید. این تمرین را حداقل 4 بار تکرار کنید. در کنار نفس عمیق، شمردن تا 10 هم توصیه می شود. گرچه با انجام این کار خشم کاملا از بین نمی رود و مسئله برطرف نمی شود اما این روش می تواند شما را از هرگونه واکنش سریع و تصمیمات غیرمنطقی بازدارد.

2⃣ اهمیت ندادن به خشم
🔹مسلم است که خشم خود را به سادگی نمی توانید مهار کنید اما یاد بگیرید که با مهم جلوه دادن خشم، فریاد زدن و حتی کوبیدن در نمی توانید بر خشمتان غلبه کنید؛ پس به جای این کارها، بکوشید تا خشمتان را مانند یک ابر تصور کنید؛ یعنی احساس کنید که خشم الان اینجاست ولی همزمان و به سرعت در حال حرکت و گذر است.

3⃣ گفتگو با دوستان
🔹وقتی به قدری عصبانی هستید که نمی دانید چگونه باید از این حالت بیرون بیایید، بهتر است با یکی از دوستان صمیمی تان تماس بگیرید و از ته دل درباره خشم خود صحبت.کنید تا حالتان بهتر شود.

4⃣فرونشاندن خشم
🔹در مواقعی که بسیار عصبانی هستید، لازم است خشمتان را تخلیه کنید. در این مواقع حرکت، بهترین وسیله برای رهایی سریع از عصبانیت است؛ زیرا با حرکت، هورمون استرس کاهش می یابد و هورمون اندروفین یا همان هورمون شادی آزاد می شود. یکی دیگر از راهکارهای مفید برای زدودن خشم، پیاده روی یا دویدن در اطراف منزل است.

5⃣مراقبه و تعمق
🔹اگر دائما عصبانی می شوید، باید مراقبه کردن را تمرین کنید. روزانه 10 دقیقه تمرین لازم است تا بتوانید ذهن تان را هنگام عصبانیت شدید در عرض چند ثانیه آرام کنید؛ برای این منظور جای راحتی را انتخاب کنید، چشم ها را ببندید و سپس آگاهانه بر روی تنفس خود متمرکز شوید و چگونگی ورود و خروج هوا را در بدنتان احساس کرده و بعد تمرکز کنید و حتی الامکان بکوشید تا از افکار خود خارج نشوید. این تمرین به شما کمک می کند تا در زمان عصبانیت به سرعت خود را آرام کنید!

2731

من وقتهایی که خیلی دارم میسوزم 😔

سعی میکنم فکر کنم به مرگ و فنای دنیا و اینکه چند سال دیگه این بدنم زیر خاکه و پوسیده .... واقعا هم فقط همین تا الان آرومم کرده 

به یاد آن ساعتی باش که بندبند تو در قبر از هم جدا می‌شوند و دوستانت بعد از به خاک سپردن از سر خاکت برمی‌گردند. این تذکر، تو را از هم و غم روزگارت تسلّی می‌دهد.《امام جعفرصادق (علیه السلام)》
✅بهترین راهکارها برای مدیریت #خشم کدامند؟🤔 ❓اینکه گاهی در زندگی عصبانی شویم، کاملا طبیعی و عادی اس ...

ممنون🌷

🌿💕من به دنبال تو ، با عقربه ها می چرخم💕🌿                    🌿💕  عشق یعنی گله از حرکت ساعت نکنم💕🌿
✅بهترین راهکارها برای مدیریت #خشم کدامند؟🤔 ❓اینکه گاهی در زندگی عصبانی شویم، کاملا طبیعی و عادی اس ...

اتفاقا هم زنگ زدم به تنها دوستم.ولی نبود

هم خواستم برم پیاده روی ولی هوا هم آلوده س

این قلبم داره از اینهمه ناسپاسی منفجر میشه..

2738
اتفاقا هم زنگ زدم به تنها دوستم.ولی نبود هم خواستم برم پیاده روی ولی هوا هم آلوده س این قلبم داره ...

·•●✿●•·

اگر شما از اون دسته آدم هایی هستید:

که خشم و ناراحتی ادمهارو با ناراحتی جواب نمیدید.
اگر طعنه ها رو با طعنه جواب نمیدید.
اگر نامهربونی ها رو نادیده میگیرید و سعی میکنید ببخشید هر چه قدر هم سخت باشه.
اگر از آدمها استفاده نمیکنید مثل یک نردبون، قرص ارام بخش یا  دستمال کاغذی.
اگر نفرت ها رو میبینید اما باز هم طرف رو از عشقتون محروم نمیکنید.
اگر زمانی که میتونید انتقام بگیرید و طرف رو خورد کنید اما چیزی در دل شما میلرزد و نمیگذارد این کار را بکنید.
اگر سعی میکنید شما ازاردهنده ی فردِ دیگری نباشید.
اگر این متن شما رو به گذشته ای سخت برمیگردونه که در اون شما ادمها رو بخشیدید و بهشون فرصت دوباره دادید، یا اینکه شما رو یادِ روزی میندازه که تصمیم گرفتید نامهربونی ها رو با مهربونی جواب بدید.

همین ها کافی ست که به خودتون افتخار کنید که" هستید".
به خودتون افتخار کنید که حداقل تلاش میکنید "زخم زدن ها رو با زخم زدن جبران نکنید "

بلند شید،
قلبتونو از شک و غم بتکونید،
راهی که رفته اید درسته.
زخم زننده نبودن کارِ هر کسی نیست.
بهتون تبریک میگم!

🤗✨

·•●✿●•·

خشم و کینه را در خود نگه ندارید
کاری کنید که امروز آخرین روزی باشد که اسیر ناراحتی‌های قدیمی هستید. چیزی که در گذشته اتفاق افتاده است، فقط یک بخش از کتاب زندگی شماست. فقط کافی است که کتاب را ورق بزنید. همه ما بخاطر تصمیمات خودمان و دیگران صدمه دیده‌ایم و با اینکه درد و ناراحتی ناشی از این تجربیات کاملاً طبیعی هستند، گاهی‌اوقات برای مدتی طولانی در شما می‌مانند. احساس خشم و کینه ما را وا می‌دارد که همان درد را دوباره و دوباره برای خودمان تکرار کنیم و فراموش کردن آن برایمان سخت شود. بخشش چاره کار است باعث می‌شود بتوانید بدون مقابله کردن با گذشته، روی آینده‌تان تمرکز کنید. برای دریافتن قدرت بی‌نهایت چیزی که در آینده اتفاق می‌افتد، باید هر چیزی که پشت سرتان است را ببخشید. بدون بخشش، زخم‌ها هیچ وقت خوب نمی‌شوند و رشد فردی شما حاصل نخواهد شد.

💟 

·•●✿●•· اگر شما از اون دسته آدم هایی هستید: که خشم و ناراحتی ادمهارو با ناراحتی جواب نمیدید. اگر ط ...

😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭💔💔💔

·•●✿●•· اگر شما از اون دسته آدم هایی هستید: که خشم و ناراحتی ادمهارو با ناراحتی جواب نمیدید. اگر ط ...

چقدر حرفهاتون آرام بخشه 

خیلی ممنونم از اینهمه مهربونی تون💚💚خدا دلتونو شاد کنه

چقدر حرفهاتون آرام بخشه  خیلی ممنونم از اینهمه مهربونی تون💚💚خدا دلتونو شاد کنه

🎻

🔹همیشه یادتان باشد
که زندگی پیشکشی است برای شادمانی و خوب زیستن،

لبخند زیباترین آرایش هر فرد است و مثبت اندیشی کلید خوشبختی.

🔹زندگی کوتاه تر از آن است که خود را بخاطر مسائل بی ارزش دچار استرس کنید.
از همه لحظه های عمرتان لذت ببرید، کمتر قضاوت کنید و بیشتر بپذیرید.

🔹و مادامی که به کسی آسیب نمی رسانید همانگونه که دوست دارید زندگی کنید.

و اهمیت ندهید که دیگران درباره شما چگونه فکر می کنند و چه می گویند...

💟 

باورهای زیبا را پرورش بده

هر روز را با امید و افکار مثبت آغاز کنید، ذهن همواره تمایل به نگرانی ها، ترس ها، نشدن ها و مرور شکستها دارد، روحتان را وسعت دهید و این جز با کلام مثبت جز با تکرار جملات مثبت و گفتگوهای درونی امید بخش حاصل نمیشود.
*باور داشته باشید که تأخیری در کار خداوند نیست.
*باور داشته باشید که لیاقت خوشبختی بیشتر را دارید.
*باور داشته باشید که هر اتفاقی می افتد بی شک به نفع شماست.
*باور داشته باشید که قدرتمند هستید و توانایی خلق زندگی خود را دارید.

هر روز بابت کوچکترین موفقیتها نیز خودتان را تحسین نمایید، به دستهای مهربانی که شما را یاری می رساند ایمان داشته باشید، کسی که عاشق شماست به ارزشمند بودن شما، به لیاقت شما، به انتخاب برگزیده شما به عنوان برترین آفرینش این عالم آگاه است، خودتان را بزرگ بپندارید، به قدرتش ، به محبتش و به سخاوتش اعتماد کنید باور کنید همه چیز عالی پیش خواهد رفت اگر خود و خدایتان را باور داشت