2733
2739
عنوان

تجربه درمان افسردگی خودم.

| مشاهده متن کامل بحث + 758508 بازدید | 4131 پست
آره عزیزم من نمی‌دونم دقیق مشکلم افسردگیه وسواس فکریه چیه، ولی خب یه حالیه که ذوق و شوق هام، هدفهام ...

وای دقیقا مثله منی من از یه بحث کوچیک با شوهرم شروع شد تو همین قرنطینه بنده خدا چیزیم نگفت یعنی جدی نگفت همیشه تو بحثا صد بار منم گفتم ولی خب ادم واقعی که نمیگه گفت روانی  بعد من اومدم بخوابم کلی فکرای بد اومد تو سرم که از همون روز دیگه همینجور تو فکرم هستن طوری که صبح حال ندارم پاشم غذا درست کنم کارامو بکنم وقتیم پاشم بخاطره بچم و شوهرم انجام میدم که چون به میلم نیست بیشتر فشار ذهنی رومه و چون بچگی پانیک داشتم از علایمش تو من بیشتر کم غذاایی که خود اون هم تو روحیم اثر منفی داره اصلا هی فکر میکنم چرا سر یه کلمه او نروز این افکتر اومد بعد انقدر درگیره تا میخواد یکم اروم بشم و سر گرم کنم ایندفعه میگم وا خیلی خوب شدی نکنه الکیه دوباره شروه میشه بعد این درگیری نمیزاره از چیزی لذت ببرم 

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

آره عزیزم من نمی‌دونم دقیق مشکلم افسردگیه وسواس فکریه چیه، ولی خب یه حالیه که ذوق و شوق هام، هدفهام ...

خب چی تو ذهنت هست و درگیرت کرده بالاخره یه فکری یه تلقینی یه چیزی باعث شده که اینجور بشی

خب چی تو ذهنت هست و درگیرت کرده بالاخره یه فکری یه تلقینی یه چیزی باعث شده که اینجور بشی

ببین این که چی تو ذهنت میگذره اصلا مهم نیست، منم پارسال فکر میکردم اون فکری که میاد تو ذهنم مهمه و پی ش رو می‌گرفتم و حالم بدتر میشد، بعد فقط یه چیز که نبود فکرای بعدی دیوانه وارانه میومدن. الان این بار حداقل می‌دونم اصلا مهم نیست اون فکر تو سرم چیه اینا همه ش ناآرومی روحمه و وسواس فکری.

یه مدت حال آدم خوب نیست و روحش مدام ضربه میخوره بعد یهو یه چیزی جرقه میشه و میشه شروع بیماری مهم نیست دیگه اون چیز چیه.

2728
سالی که درمانمو شروع کردم  صبح که میخواستم بلند بشم موقع بیرون آمدن از رختخواب بدنم خیلی خواب م ...

سلام عزیزم چقدر خوبی من تازه دارم مطالبتو میخونم واسه ما ها که تو این حالات هیچ وقت گرسنه نمیشیم هم راهکاری داری؟ من در مواقع افسردگی و افکار و درگیری ذهن اصلا اشتها ندارم وزن کم کردم و این حالمو بدتر میکنه

ببین این که چی تو ذهنت میگذره اصلا مهم نیست، منم پارسال فکر میکردم اون فکری که میاد تو ذهنم مهمه و پ ...

دقیقا افکار بد اول میاد بعد شاخه و برگ میگیره و ازار میده من روم خیلی تاثیر میزاره چون خودم ادم احساسی و مهربونیم بعد یه فکر بد مثلا در مورد شوهر بچه بیاد تو ذهنم بهش گیر میدم میگم اخه من چرا؟ حالا شما وقتی میاد تو ذهنت چند روز ادامخ داره؟ و اینکه جه کار میکنی که کلا فراموش شن؟

دقیقا افکار بد اول میاد بعد شاخه و برگ میگیره و ازار میده من روم خیلی تاثیر میزاره چون خودم ادم احسا ...

من الان که یه مدته باز به هم ریختم اکثرا ذهنم درگیر میشه مگر با توی جمع بودن و... حواسم پرت باشه. سعی میکنم بی توجهی کنم و پی افکارم رو نگیرم فقط، همین. ولی نهایتا مثل پارسال می‌خوام برم درمان دارویی رو شروع کنم دیگه. در کنار تغییرات ریشه ای ولی به قول روانشناسم تا این جریان شلوغ ذهن رو نشه با دارو کنترل کرد و خواب تنظیم نشه نمیشه از روان درمانی به راحتی نتیجه گرفت.

البته شما هم بسته به شرایطت دیگه متخصص باید تشخیص بده نیازی به کمک دارو داری یا نه.

2738
میشه بگی درگیر چی؟ مثلا درگیر اینکه یه مشکل روحی داری؟ 

آره اینم هست مثلا خیلی فکر میکنم مغزم ممکنه خراب شده باشه و دیگه درست نشه و دیگه نتونم به زندگی عادی م برگردم. حالا چون پارسال تجربه ش کردم می‌دونم چرته و خنده داره ها ولی باز فکرش ترسناکه  

کلی فکرای فلسفی و من کی ام و انسان تنهاست و بعد از مرگ و هدف زندگی و هر چرتی فکرشو بکنی، وای حالم بد میشه میگم  

واقعا تعجب میکنم از افرادی که حال روحی شون خوب نیست  بعد هی میشینن پای خبرای بد تلوزیون  ی ...

وای که منو همین استرس و وسواس کرونا داغون کرد که الان همش افکار منفی دارم و ذهنم درگیره اونقدر که دیگه اخبار کرونا هم نمیبینم و این واسم مهم شده 

آره اینم هست مثلا خیلی فکر میکنم مغزم ممکنه خراب شده باشه و دیگه درست نشه و دیگه نتونم به زندگی عادی ...

اخی عین من  امروز یکم تو جوابام و حرفام تاخییر بود اینم یهو اومد تو ذهنم نکنه مغزم قاط زده و دیگه همیشه اینجور بمونه و خوب نشم و ..

2706