2737
2739
عنوان

روانشناس داریم تو سایت؟

133 بازدید | 14 پست

سوالم این بود که کسی که ۱۰ سال پیش انورکسیای گرفته و کامل درمان شده و الان دوباره داره رژیم میگیره چقدر احتمال داره دوباره به انورکسیای مبتلا بشه؟ ممنون میشم جواب بدین خیلی نگرانم

اگه مشکلات روانشناختی که باعث انورکسیا بوده درمان شده باشه با رژیم تنها مشکلی پیش نمیاد

اگر زندگی خانوادگی پرتنشی داریم و تحصیلات و تخصص در زمینه خانواده نداریم نسخه ناموفق زندگی خودمون را برای بقیه نپیچیم ! مثال: همه مردها فلانند، همه زنها فلانند، به شوهر رو نده، جواب بدیشونو با بدی بده، ازدواج نکن، ازدواج بکن، بچه بیار زندگیت شیرین شه... حسن ختامشم اینه که روانشناس و مشاور هیچی حالیشون نیس من خودم یه پا مشاورم!  شما اگه بیل زن بودی که در خونه خودتو سرسبز کرده بودی عزیزدل   

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
شما روانشناسی؟؟؟

بله

اگر زندگی خانوادگی پرتنشی داریم و تحصیلات و تخصص در زمینه خانواده نداریم نسخه ناموفق زندگی خودمون را برای بقیه نپیچیم ! مثال: همه مردها فلانند، همه زنها فلانند، به شوهر رو نده، جواب بدیشونو با بدی بده، ازدواج نکن، ازدواج بکن، بچه بیار زندگیت شیرین شه... حسن ختامشم اینه که روانشناس و مشاور هیچی حالیشون نیس من خودم یه پا مشاورم!  شما اگه بیل زن بودی که در خونه خودتو سرسبز کرده بودی عزیزدل   
میشه تو خصوصی ازتون یه سوال بپرسم؟؟؟

بفرمایین

2738
اگه مشکلات روانشناختی که باعث انورکسیا بوده درمان شده بود با رژیم تنها مشکلی پیش نمیاد

به هر حال هر چی بود تموم شد تا اینکه سه سال پیش یه مقدار اضافه وزن پیدا کرد با قد ۱۶۳ شد۷۸ کیلو   ظاهرا از وضعیتش راضی بود تا اینکه تصمیم گرفت گیاهخوار بشه الان یک سال و پنج ماهه گیاه خواره و زنش به ۵۹ کیلو رسیده میگه دیگه میخوام نگه دارم علایم افسردگی هم اصلا نداره ولی خودم دارم از استرس میمیرم

به هر حال هر چی بود تموم شد تا اینکه سه سال پیش یه مقدار اضافه وزن پیدا کرد با قد ۱۶۳ شد۷۸ کیلو  ...

دقیقا قدووزن منو داشتی

There is GOD💚💚💚   ..                                               
به هر حال هر چی بود تموم شد تا اینکه سه سال پیش یه مقدار اضافه وزن پیدا کرد با قد ۱۶۳ شد۷۸ کیلو  ...

الان که تناسب قد و وزنش خوبه اگه واقعا بعد از این فقط رژیم تثبیت گرفت اشکالی نداره ولی اگه دیدین بازم از وزنش راضی نیست و داره کم میکنه ببرینش پیش روانشناس یا روانپزشک

الان که تناسب قد و وزنش خوبه اگه واقعا بعد از این فقط رژیم تثبیت گرفت اشکالی نداره ولی اگه دیدین باز ...

درسته  ولی دردم اینه که اگه تبدیل به بیماری شد من دقیقا باید چکار کنم ؟ چطوری متقاعد ش کنم به درمان ؟ اون جمله ای که واقعا تاثیر گذاره چیه؟ که نتونه برام گارد بگیره اخه چند روز پیش خودش بحث انداخت و گفت وزن کردم شدم ۵۹   منم عصبانی شدم گفتم اخه چرا تو دوباره رفتی تو فاز لاغری عصبانی شد و گفت اگه ادامه بدی همین الان از خونه میزنم بیرون من دیگه فقط لال شد ممنون میشم جواب بدین

درسته  ولی دردم اینه که اگه تبدیل به بیماری شد من دقیقا باید چکار کنم ؟ چطوری متقاعد ش کنم به د ...

انورکسیا معمولا جنگ قدرت و ازادیه. یعنی شخص اون احساس استقلال و حق انتخابی که نیاز داره از اطرافیان بگیره رو تو زمینه های دیگه نمیگیره بنابراین با غذا نخوردن اطرافیانو کنترل میکنه یعنی اینطوری میخواد نشون بده که زورش میرسه کار خودشو بکنه. باید هم سیستم خانواده اصلاح بشه یعنی روابط اگه تا حالا بر اساس زور و استبداد بوده یاد بگیرن به استقلال و فردیت بیمار احترام بذارن. هم عرت نفس بیمار تقویت بشه یا اگه الگوهای زیبایی غلطی داره، تا حس نکنه که ارزشش فقط به ظاهرش هست. 

همین قسمت آخر که عصبانی شده گفته اگه ادامه بدی از خونه میرم. فکر میکنین از چی عصبانی شده؟ از اینکه اختیار وزن و بدن خودشم نداره و شما براش تعیین میکنین رژیم بگیره یا نگیره. هرچی بیشتر سعی کنین کنترلش کنین نصیحت کنین هشدار بدین یا هر حرفی که نشون بده به تشخیصهای خودش برا زندگیش اعتماد ندارین بدترش میکنه. 

از تون سپاس گذارم به خاطر پاسخ  مفیدی که بهم دادین اما واقعیت اینه که دختر من تو لب مرزه انورکسیایه یعنی ازین به بعد اگه رژیم تثبیت بگیره که مشکلی نیست ولی من ذهنم رو این قضیه منفی شده وچون با بیماری دخترم استرس پس از سانحه گرفتم همش فکر میکنم که تا یکی دوماه دیگه قطعا علایم بیماری ظاهر تر میشه با اینکه قبلا هم گفتم هیچ علائمی از افسردگی نداره وفقط رژیم و کاهش وزن بوده حالا سوال من اینه چطوری خودمو آروم کنم واز نگرانی دربیام و منتظر  بشم بینم چی پیش میاد؟ الان بیمار واقعی خودمم واون دیگه شاید نخواد آنقدرها وزن کم کنه نمیدونم منظورمو رسوندم؟ 

2706