2737
2734

مقداری زیتون رسیده دارم بنفش شده رنگشون چطور ترشیشو درست کنم یا چطور کلا تلخیشو بگیرم

اخه نمیدونم زیتون رسیده رو میشه تلخی گرفت ترشیش کرد یا حتما باید سبز و کال باشن

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
2738

زیتون رو باید شکست و گذاشت تو آب و نمک و هربار به مقدارموردنیاز مصرفتون برمیدارید و تو آب میزاریدحداقل یک شبی بمونه اونوقت تلخی و شوریش که رفت باسلیقه خودتون مزه دار میکنید یا زیتون پرورده درست کنید یا میتونید بهش فلفل دلمه نگینی خردشده و هویچ  وپیازکوچک رنده شده بزنیدهمراه کمی رب انار...یافقط روش آبلیمو ونعناع بریزید و میل کنید اینکه چجورمصرف شه بسته به ذائقه داره اما حتما باید تو آب و نمک باشه وگرنه خراب میشه گلم

چرا خراب میشه؟اخه رسیدست روغنش زده بیرون

خب گلم توشمال وقتی زیتون به این مرحله میرسه میبرن و ازش روغن میگیرن چون دیگه اون زیتون به مرحله روغن افتاده باید زودتر کنده میشد...مقدارش چقدره؟؟

پس زیتون سیاه من دیدم مغازه ها تو شیشه میفروشن اون چیه

خب بعضی زیتونا باهم فرق داره نوعش شما ازکجاگرفتی زیتونش مال کجاست توشمال زیتون اغلب برای خوردن سبز یازرد چیده میشه تو یک تاریخ خاص و میشکنند و میزارن تو آب ونمک یا کنسروش میکنن زیتون سیاه فک نکنم مال شمال باشه اینکه نژاد اون درخت اینجورباشه رو دیگه من نمیدونم

2706