2733
2734
بچم & ماهشه فرنی اوایل میخورد
الان ک توش خرما میریزم نمیخوره
سوپم ک اصلا ...انقدر دلقک بازی در میارم میخنده...چنتا قاشق میزارم دهنش
قفل میکنه دهنشو
خسته شدم
نه میتونم به خودم برسم نه هیکلم ...نه غذا واسه خودمون...

بچه ها غذاشو تو پلو پز تو قسمت سوپ میپزم اشکال نداره؟!؟! فکر کنم تفلونه دیگه ظرف پلوپز؟
خدا جونم شکرت
تازه ٨ ماهش شده،:..میتونم زینک بدم شربت اشتهاییی؟؟؟؟
بچه ها تو هر وعده مثل ناهار یا شام بچه حدودا چقدر باید بخوره مثل یه کاسه پر ماست خوری
یا ١٠ تا قاشق سوپ خوری
؟؟؟؟
جونه هرکسی ک دوست دارید کمک کنید
خدا جونم شکرت
الهی ی ی ی
همه همینن عزیز.. منم تازه دخترم یه کم راه افتاده میرسم به خودم و کارام .. یه کم صبور باش این دوران خیلی زود میگذره . به خودتم سخت نگیر ..
دختر منم بدغذاست ولی اصلا خودمو ناراحت نمیکنم .. یه خوراکی روی میز وس اتاق میزارم .. هر وقت رفت سمتش میفهمم گشنشه .. بهش غذا میدم .. اصلا هم ساعت و وقت معینی نداره ..

عزیزم ( باید ) تو کار بچه داری درست نیست .. بچه خودش گرسنه بشه بهت میفهمونه .. اینجوری اگه زورش کنی کلا با غذا خوردن مشکل پیدا میکنه و عصبی میشه ...
یک “حقیقت مضر” همیشه بهتر از یک “دروغ مفید” است . . http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=25185

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

عزیزم تقریبا همه مادرها بد غذایی بچشون رو تجربه کردن
اما این رو بدون اول اینکه دوره ای اگه می خوای این عادت بهش نمونه اصلا اصلا حساسیت نشون نده
می دونم چقدر سخته و اعصاب می خوره ولی جلوی بچه حساسیت نشون نده حتی بازی هم درنیار براش تا بخوره
یه چند تا قاشق بهش بده اگه نخورد تو هم برو غذا رو بزار تو آشپزخونه
اما تنقلات و چیز دیگه ای هم بهش نده که بگی سیر بشه نه اینجوری اشتهاش کور میشه و برنامه غذاییش بهم می خوره
بعد دو سه روز خود به خود خوب میشه
من بارها این تجربه رو در مورد دوتاییشون داشتم اما الان دیگه بزرگ شده (4 سال و 2 سال و نیم )
فروش ادویه خالص و خشکبار تازه و محصولات ارایشی بهداشتی گیاهی در کانال ایتا @advie_rangarang
2728
صبرکن کمکم خوب میشه تازه غذاشو شروع کردی ... فکرکنم تو این سن 5-6 قاشق سیرش کنه بستگی به اشتهای بچه داره ... هرچی رو که دوست داره درست کن باید اینقدر امتحان کنی تا قلقش دستت بیاد
وقتی پایین ترینم خداامید من است،وقتی تاریک ترینم خداروشنایی من است، وقتی ضعیف ترینم خدا نیروی من است، وقتی غمگین ترینم خدا آرام جان من است
سارا جان پسر منم همینطوریه .خسته شدم از دستش.الان نزدیکه ١٧ ماهشه اما لب به غذا نمیزنه. براش کارتون میزارم دلقک بازى در میارم به زور چند قاشقى میخوره.سرشو با اسباب بازى گرم میکنم. در کل صبحانه یه پیاله سرلاک گندمو خرما میخوره عصرونه هم سوپ و ٣ وعده شیر اینارم با هزار مکافات میریزم تو حلقش.
سعی کنید بچه هاتون 2-3 ساعت هیچی نخورن بعد بهشون غذا بدین اگه هله هوله بخورن بین وعده دیگه نمیتونن غذا بخورن منم با این روش پسرم غذاخور شد
وقتی پایین ترینم خداامید من است،وقتی تاریک ترینم خداروشنایی من است، وقتی ضعیف ترینم خدا نیروی من است، وقتی غمگین ترینم خدا آرام جان من است
2738
فریبا جان چیزی که دوست داره براش درست کنی بازم نمیخوره؟شاید شیر زیاد میخوره
سعی کنید غذایی که بهش می دید غنی باشه یعنی بجای اینکه حجم غذا رو زیاد کنید مقویش کنید
مثلا اگه چهار تا قاشق سوپ می خوره تو همون چهار تا قاشق مغز هارو اسیاب کنید و بهش بدید اینجوری حداقل بدنش تامینه

اما اصلا حرص و جوش نخورید من این دوران رو داشتم می دونم خیلی سخته اول اینکه میگذره دوم اینکه اینجوری عادت غذایی بجتون تغییر می کنه؟

راستی منم محمدم (بچه دومم) تا زمانیکه شیر می خورد یه کم بد غذا بود اما وقتی از شیر گرفتمش خیلی خوب شد و خوراکش عالی شده
یکمش هم به خاطر اینکه به شیرتون وابستس بهر حال برای خوردن زیاد اصرار نکنید
فروش ادویه خالص و خشکبار تازه و محصولات ارایشی بهداشتی گیاهی در کانال ایتا @advie_rangarang
من دوتا از بچه های اطرافیانم تو کوچیکی خیلی بدغذا بودن و پدرمادرش بطور وحشتناکی هر جور شده به بچه غذا می خوروندن
تا 6 یا 5سالگی همین جور بود اما بعد از اون بچشون خوب شد اما از اون ور بوم افتاد الان هر دو تاشون اینقدر تپل و چاق شدن که بیشتر به توپ شبیهن
2706