2733
2734
عنوان

سوالاتتون راجع به شیردهی و شیرخشک دادن به کودک رو اینجا بپرسید.

| مشاهده متن کامل بحث + 220667 بازدید | 470 پست

با سلام و تشکر از شما

وزن تولد دختر من ۲۷۰۰ بود و الان که پنج ماه و سه هفته داره نزدیک به شش کیلو هست فقط شیر خودمو می خوره فعلا،شیر خشک هم با توجه به رفلاکسش اپتامیل پپتی روزی شصت الی نود سی سی با سرنگ بهش میدم ایا می تونم    غذای کمکی شروع کنم؟ برای وزن گیری بهتر برنامه غذایی خاصی رو پیشنهاد میدید؟ باز هم از وقتی که می گذارید بسیار سپاسگزارم.

عشق یعنی مامان خودم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام اقای دکتر

کودک من تو ماه 11 ام هست و تا 8 ماهگی با تلاش و مشقت فراوان سعی کردم شیر خودم رو بهش بدم البته  هر سری  فقط 5 دقیقه میخورد و ول میکرد و دیگه نمیخورد  که در 1 شبانه روز کلا میشد 60 سی سی .

و انقدر کم میخورد که شیر من خشک شد و مجبور شدیم شیر خشک (نان) رو شروع کنیم که باز اونم خیلی کم میخوره در حد رفع تشنگی! و علاقه ی شدیدی به غذا داره و اگر از غذایی که خودمون میخوریم بهش ندیم داد و بیداد راه میندازه!

مشکل دیگه ای هم که هست اینکه کودک 11 ماهه من  چهار دست و پا نمیره و اکثرا میشینه یا میخوابه و غلت میزنه یا نهایت حرکتش اینکه تو روروئک یکم راه میره و بازی میکنه.نگرانی من این هست که عدم راه رفتنش بخاطر کمبود شیر و کلسیوم باشه

میخواستم راهنماییم کنید چی کار کنم تا بتونه شیر خشک رو بیشتر بخوره ؟!

2731

سلام خانم دکتر. ممنون از تاپیک مفیدتون.

خانم دکتر من یه دختر 4 ماهه دارم با وزن 3کیلو 80 و قد 49 متولد شده و الان 5900 با قد 61 هست بهداشت میگه وزنش کمه. شیر خودمو فقط تو خواب میخوره و تو روزم میدوشم بهش میدم شیرخشک سوپرامیل هم میخوره. یکی از دوستان که بهش گفتم بهداشت گفته وزنش کمه برام شیرخشک سیمیلاک کامفورت آورده دوتا قوطی میخواستم بدونم در کنار شیر خشک سوپرامیل میتونم روزی یک یا دو وعده از سیمیلاک بهش بدم تا تموم شه چون قبلا به دخترم ببلاک میدادم خیلی بالا میاورد و دکترش گفت سوپرامیل بگیر خداروشکر این شیر بهش ساخته حالا موندم چکار کنم.

خیلی ممنون میشم جوابمو بدین

سلام اقای دکتر 

دختر من الان ۴ماه و ده روزش هست وزن هنگام تولدش ۳/۲۰۰گرم بود والان وزنش ۵/۶۰۰گرم هست وقدش ۶۲الان حدود یک ماه هست که وزن نگرفته فقط ۱۰۰گرم وزن گرفته.از شیر خشک نان استفاده میکنم و به زور شیر میخوره .تمام ازمایش های لازم هم داده و هیچ مشکلی نداره میشه لطفا راهنمایم کنید تا دخترم وزن بگیره ممنون .در ضمن به پیشنهاد دکترش شیرشو عوض کردیم به آپتامیل .ببلاک کانفورت . گیگوز و همچنان هیچ تاثیری نداشته 

سلام من شيرخشك حل شده تو آب رو بعد از ٥ ساعت به پسرم كه ٤ ماهشه دادم ولي اول درب شيشه رو باز كردم و اصلا بوي بدي نميداد همون بوي شير خشك تازه رو داشت آيا مشكلي داره يه وقت پسرم مريض نشه 😔نگرانم  

خوابالود بودم وگرنه نميدادم 

2738

سلام لطفا راهنمایی کنید دختر من ۳ ماهشه همش به خودش میپیچه اول شیر خشک آپتامیل میخورد عوض کردم اس ام ای دادم بهتر شد ولی شکمش هر روز کار نمیکنه و وقتی کار نمیکنه همش گریه میکنه شیر نمیتونه قورت بده شیر نان دادم زبونش بار اورد مزه اشو دوست نداشت کم میخورد ولی در عوض شکمش خوب کار کرد حاالا میخوام بدونم میشه مخلوط کرد یا اینکه یکی در میون. از هر دوشیر داد؟

۳

سلام آقای دکتر

پسر ۴ ماهه ای دارم کا از اول سینه مادر را نگرفت

و شیر خشک را هم به زور قبول میکرد

و دکتر در بخش nisu تشخیص بر آسیب مغزی داد

ولی پس از معاینه توسط پزشک مغز و اعصاب کودکان رد شد

پس از آن وضعیت شیر خوردنش بهتر شد 

دلی پس از واکسن دو ماهگی

گاهی شیر میخورد گاهی به زور با قطره چکان میدهم

حداکثر تغذیه او در این ماه ۸۰۰ سی سی در روز بوده و کم ترین ۴۰۰ سی سی

دوبارهم سرما خورده و اسهال طولانی داشته

از نظر سیستم ایمنی 

آزمایشات خون

کاشت خون

گلبول سفید

و مغز 

بررسی ها نرمال بوده

شیر آپتامین یک مطرف میکند

تمایل به شیر خوردن نشان

میدهد و با وجود گرسنگی چند ساعته نمیخورد

موضوع مکیدن نیست 

زیرا با قطره چکان هم قورت نمیدهد

وزن تولد۳۷۰۰

و فعلی ۶۲۰۰

قد ۵۲

فعلی ۶۴

دور سر ۳۷

فعلی ۴۲

پاسخ شیوانا خانم: دلیل ارجحیت شیرخشک به شیر تازه گاو برای نوزادان این است که شیرخوار قادر به هضم کام ...

سلام وخسته نباشی خدمت شماآقای دکترپسرمن چهارده ماهشه وزن تولدش 2/850بود ولی الان 9کیلو وزنش کمه اشتها نداره چیکارباید بکنم

سلام پسرم دو ماهشه روزی یکی دو وعده شیر خشک اپتامیل میدادم ولی اسهال شدید شد دکتر گفت احتمالا حساسیت گاوی شده قطره پدی لاکت و شربت زینک سولفات داده و نبات داغ میدم چه نوع شیر خشکی میتونم بدم .خواهشا منو راهنمایی کنید اسهالش خیلییییی زیاده

سلام.وقت بخیر پسرم چندروزی هس واسش شیرخشک یسال به بالاگرفتیم به زور یک سیسی میخوره قبلا نان 2رو تند تند و پنج شش سیسی میخورد الان اینجوری شده ایا مزش تغیرکرده شیرخشکشو عوض کنم یا خوب میشه

خوش اومدی به زندگیمون بهترین بهونه نفس کشیدن😍😍😗😙
2706