2737
2734

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

آه درخت کاج همان سرو همیشه سبز که با بال های خسته اش دستی بر روی علف های هرز میکشد آه چ صحنه ی زیبایی ناگهان یک مرد را دیدم که را قامت زیبایی بر لب جوی چشمه ی نقره ای نشسته و کوزه اش از آب پر میکند به نزدش رفتم و گفتم ای مرد شوهر من میشییییی🤣🤣🤣

قسمتی از کتاب مجردان پرواز میکنند شوهر ها ماکارانی میخورد نوشته ی نیکی جون 

Niki_joon_28 هستم نمیدونم چرا رمزم یادم رفت 😐 خط قبلیمم پیشم‌نبود 😐 بخاطر همین کاربری جدید درست کردم خواهرم ریپلی نکن اعصاب ندارم اگه میخوای دعوا کنی 😐
2731

تو یوز دات آی آر هم میتونی  سرچ کنی 

یه جایی خوندم که می‌گفت : هیچ وقت یک مادر رو سرزنش نکنید، چون خودش خیلی بهتر از شما این کارو بلده... هر روز یک احساس سنگینی و غم داره که مدام تکرار میکنه :کاش بیشتر بودم، کاش بهتر بودم و کاش مهربون تر بودم.      همیشه آخرش خوبه،اگه بد بود بدون  آخرش نیست      وقتی که تو رفتی و لبت نیست،به قرآن                       لنگ است بساطِ قم و این صنعتِ سوهان                    از روی لب توست که در حاشیه قم/هی شعبه زده حاج حسین و پسرانش 😍😍😍🤪🤪                             چشم هایت عقیق اصل یمن /گونه هاقاچ سیب لبنانی /تو بخندی شکسته خواهد شد /قیمت پسته های کرمانی 

درخت کاج مخروط چوبی خشک و قهوهای رنگ است که پولک پولک است و دانهها بین پولک‌های بازش قرار گرفته‌اند. به خاطر همین شکل قرار گرفتن دانه‌ها، در تقسیمات گیاه‌شناسی، کاج جزو خانواده بازدانگان است که از قدیمی‌ترین گیاهان روی کره زمین هستند. نامهای دیگر کاج عبارتند از: راتیناج، سرو سیاه صنوبر و کاج نوئل. در ایران به آن دسته از درختان که دارای برگهای سوزنی بلند هستند کاج و به دسته دیگر که دارای سوزنهای کوتاه و ضخیم هستند صنوبر میگویند.

صمغ درخت کاج را راتیناج میگویند، این صمغ معمولا لزج، نیمه مایع، شفاف به رنگ‌های زرد مایل به سبز یا قرمز عقیقی است. طعم آن تلخ و بوی آن تند و نافذ است و اگر خورده شود دهان بوی بنفشه میگیرد. میوه کاج مخروطی و شبیه قلب گوسفند است و پس از رسیدن فلسهای آن خشک و از هم باز می‌شود. در وسط آن بادام کوچکی قرار دارد که پس از شکستن مغز آن را ‌می‌خوردند. کاج همانند گردو دارای کالری نسبتا بالایی است، پس در مصرف آن باید اعتدال را رعایت کرد.

همیشه فکر می‌کردم بدترین چیز توی زندگی اینه که تنها باشی. ولی حالا فهمیدم که بدترین چیز توی زندگی بودن با آدم‌هائیه که باعث می‌شن احساس تنهایی کنی.
2738

درخت کاج، درختی مخروطی است که تنه آن به رنگ قهوه ای تیره است.

درخت کاج از درختان محبوب و معروف است و این درخت دارای میوه نیز هست.

میوه درخت کاج سرشار از ویتامین های مختلف است.

روش کاشت با بذر ساده ترین روش تکثیر درخت کاج است.

برگ های سوزنی آن، انبوهی زیبا از رنگ سبز تیره است که چشم همگان را به خود خیره می کند.

این درخت در فضاهای بسیاری مانند پارک ها، حیاط خانه ها و جنگل ها دیده می شود.

کاج از خانواده بازدانگان است که از کهن ترین گیاهان روی زمین هستند.

زیستگاه اصلی کاج در استرالیا است

رشد این درخت در فضای باز زیاد است اما در محیط های آپارتمانی رشد کندی دارند.

کاج نیاز به اکسیژن بالا دارد و گرمای بسیار زیاد را تحمل نمی کند.

میوه این درخت نیز مخروطی است

پس از اینکه این میوه کامل رسید، فلس های آن از هم باز می شود.

آن را می شکنند و بادام کوچکی که وسط آن قرار دارد را می خورند.

مرو راهی که با ریگی بلغزی            مشو بیدی که با بادی بلرزی تو را قدر و تو را قیمت، گران است        مکن کاری که یک ارزن نیرزی...

مروزه پژوهش های بسیاری درباره میوه کاج انجام شده و محققان پی برده اند که میوه کاج در درمان بیماری های بسیاری، مفید است.

این میوه منبع غنی از پروتئین است، منیزیم بالایی دارد و دارای اسیدهای آمینه و کالری بالا است.

میوه کاج در درمان مشکلات و بیماری هایی مانند کاهش کلسترول خون، کاهش اشتها و وزن موثر است

همچنين در درمان بیماری های چشمی، درمان سنگ کلیه، دردهای سیاتیک، دردهای عصب استفاده ميشود

تنگی نفس و جراحات سینه، زکام، کرم روده، زخم معده و روده و همینطور مشکلات جنسی نيز با اين ميوه درمان ميشوند.

برای تکثیر این گیاه، یکی از ساده ترین راه ها، کاشت با کمک بذر است.

میوه هایی از کاج که فلس های آنها هنوز بسته یا نسبتا بسته است را انتخاب کنید.

بعد آنها را در مکانی گرم و خشک قرار دهید.

پس از چند روز با کمی تکان داده میوه، بذرها از میان فلس ها بیرون می آیند.

مرو راهی که با ریگی بلغزی            مشو بیدی که با بادی بلرزی تو را قدر و تو را قیمت، گران است        مکن کاری که یک ارزن نیرزی...

پیشنهاد می کنیم بذرها را داخل کیسه نایلون که در آن مقداری کمپوست و کمی رطوبت است قرار دهيد

کیسه را در یخچال قرار دهید تا جوانه ها زودتر بیرون بزنند.

پس از 3 تا 4 هفته آنها را بیرون بیاورید و به مدت 24 ساعت داخل آب بخیسانید.

بعد بذرها را داخل دستمال مرطوبی گذاشته و در جای تاریکی قرار دهید.

هر روز دستمال را چک کنید تا رطوبت کافی داشته باشد.

پس از 10 تا 30 روز، جوانه ها را داخل خاک قرار دهید و روی آنها را حدود 2 سانتی متر خاک بریزید.

جوانه ها همچنان باید به دور از نور مستقیم خورشید باشند

رطوبت خاک شان بسیار مهم است تا بتوانند به رشد ادامه دهند.

2706