2737
2739

منظور از مادرشوهر همون مادربزرگ همسرمه. اونایی که نمیدونن چرا بهش میگم مادرشوهر اون تاپیکم که گفتم دو تا مادرشوهر دارم رو بخونن. 

بچه ها ایشون خیلی به سلامتی اهمیت میدن واسه همین هر هفته میرن میوه فروشی و کلی خرید میوه و سبزیجات میکنن چون هروز باید هم سالاد بخورن هم میوه. 

حالا تصور کنید کسی که در هفته چند نوع میوه و سبزی میخره چقد نایلون مصرف میکنه؟ 

به غیر از اون خریدای فروشگاهیش هم بالاست. 

باید بگم صفر..... 

ایشون که عاشق محیط زیسته با پرده ی خونش که دیگه قابل استفاده نبود تعدادی کیسه کشی دوخته و گذاشته توی چرخش تعدادی هم ساک دستی پارچه ای ازین تبلیغاتیا که میری لباس میخری بهت میدن. 

خلاصه میره میوه فروشی میوه ها رو تو این توریا میریزه میاد خونه خالی میکنه خریدای فروشگاهیشم دم صندوق جای اینکه نایلون برداره میریزه تو ساک دستیا. 

حالا با این کارش تو محلشون تمام مغازه دارا میشناسنش و همه تحسینش میکنن

مشتریا تو مغازه میبینن و ازشون ياد گرفتن 

برای خیلی از دوستاش خودش کیسه دوخته

خلاصه یه خانم هشتاد ساله با این کار ساده تونسته کلی فرهنگ سازی کنه برای طبیعت برای نوادگانش 

تو اکثر تاپیکام سعی میکنم اگه چیزی بلدم یادتون بدم یا چیزای خوب رو باهم فرهنگ سازی کنیم باید دست به دست هم بدیم و همدیگرو آگاه کنیم.ما زنیم. از ما قوی تر فقط خداست. راستی اگر قابل دونستید اینستا فالوم کنید shaghayegh_pourahmadi@

تو اکثر تاپیکام سعی میکنم اگه چیزی بلدم یادتون بدم یا چیزای خوب رو باهم فرهنگ سازی کنیم باید دست به دست هم بدیم و همدیگرو آگاه کنیم.ما زنیم. از ما قوی تر فقط خداست. راستی اگر قابل دونستید اینستا فالوم کنید shaghayegh_pourahmadi@

میدونید در روز چقد نایلون برای خرید به محیط زیست اضافه میشه؟ 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

بچه ها ایشون هیچوقت نمیگه من که عمرمو کردم گور بابای زمین و آینده. اگه بهتون بگم چجوری در مصرف آب و برق صرفه جویی میکنه همتون شاخ در میارید

افرین بهشون. منم همیشه سعی میکنم رعایت کنم.تو امضام هست. 

سعی میکنم از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنم ،خصوصا سفره ی یک بار مصرف که اصلا ضروری نیست .همیشه لیوان همراهم دارم .تا بتونم اب معدنی نمیخرم .فروشگاه که میرم کیسه همراهم دارم وپلاستیک نمیگیرم.تابتونم زباله تولید نمیکنم.زباله های خشک وتر رو جدا میکنم وزباله های خشک رو تحویل کانکسای شهرداری میدم .شاید بگید برای چی اینهمه به خودت سختی میدی وقتی هیچ کس رعایت نمیکنه ؟ خودمم گاهی به این فکر کردم گاهی به سختی میفتم ،راحتیم کمترمیشه اما دیگه عادت کردمو ی حس خوب از این رعایت کردنام گرفتم  .همه ی این کارارو میکنم برای برادرزاده هام که وقتی بزرگ شدن اندکی از این طبیعت براشون باقی بمونه .برای بچه های خودم .برای بچه های شما که عاشقشون هستید.میخوام وقتی بزرگ شدن بگم من سهم خودمو انجام دادم وکوتاهی نکردم .

لطفا از این تاپیکا استقبال کنید تعداد بیشتری ببیننش ما باید برای محیط زیستمون ارزش قائل بشیم یه نفرم حتی یاد بگیره کلی به نفع طبیعت شده

بچه ها ایشون هیچوقت نمیگه من که عمرمو کردم گور بابای زمین و آینده. اگه بهتون بگم چجوری در مصرف آب و ...

چه خوب

خداعمرپربرکت بهش بده

کاش امثال این مادربزرگ وپرفسورکردوانی زیادبشن 

دیدمت درحریری زمهتاب سردوخاموش خفته بودی       (عزیزم )
2740
لطفا از این تاپیکا استقبال کنید تعداد بیشتری ببیننش ما باید برای محیط زیستمون ارزش قائل بشیم یه نفرم ...

بگو تا بدونیم عزیزم

احسنت بهش

خدایا شکرت واسه این فرشته ای که بهم دادی

ولی خب متاسفانه الان اومده بودم از مادرشوهرم گله کرده بودم همه میومدن و میخوندن شاید اون تاپیکا فقط به یه نفر کمک کنه ولی تاپیکای فرهنگ سازی به یه ملت کمک میکنه بچه ها جدی بگیرید. فقط واسه تاپیک خودم نمیگم کلا هرجا تاپیکای مفید دیدید استقبال کنید. 

یه نگاه به پر بازدیدا بندازید 

آیا چیز مثبتی ازشون یاد گرفتید؟ 

افرین بهشون. منم همیشه سعی میکنم رعایت کنم.تو امضام هست. 

چه امضای زیبایی عزیزم این مادرشوهر ماهم هیچوقت تو خونش هیچ چیز یک بار مصرف پیدا نمیشه با اینکه مهمونی زیاد میده و سختشه جا به جایی ظرف ها و شست و شو و جمع کردن آشغالهای سفره ولی یک بار هم ندیدم از سفره یک بار مصرف استفاده کنه همیشه پارچه ای. 

حتی خریدم نخواد بره داره میره بیرون قدم بزنه یه ساک دستی سبک تا میکنه میذاره جیبش میگه اگه یهو چشمم چیزی دید خواستم بخرم نایلون نگیرم