2752
2734
راستی از دکتر رفیعی راجع به تخم کفتر و سردیها هم سوال کرده بودم و ایشون گفتند جنبه علمی نداره ولی شما بدید بچه ها بخورند (من 2تا تخم کفتر به یونا دادم دو روز پشت سر هم بصورت خام داخل شیر موز ریختم )
من هرروز بیشتر عاشقت میشم ....پسرم
راستی از امروز یونا رفت مهد با مدیر مهد و در مورد برخورد با بچه های دارای لکنت یه نکاتی رو نوشته بودم بهشون دادم و ایشون استقبال کردند و گفتند در کلاسشون بدیوار بزنند تا مربیان بخونند

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، 

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

من دیشب پست گذاشتم نمی دونم چرا نیومده.
نیلی جون خیلیییییییییی ممنون از راهنماییت. اینکه گفتی پدرت لکنت داشتن و بچه هاشون بدون مشکل بودن خیلییییییییییی امیدوارم کرد. می خواستم ازت بپرسم فکر می کنی چرا شما این مشکل رو ندارین؟؟ منظورم رفتار پدر و مادرتون هستش؟؟
من الان دخترم هنوز 18 ماهش تموم نشده ولی خیلی لغت می گه و چند تا هم جمله های دو کلمه ای می گه. اگه این استرس از من دور می شد و آینده خوبی رو می دیدم خیلی خوب بود.
2731
راستش نمیدونم هیچوقت هم بهش فکر نکرده بودم،ولی پدرمم از روی درخت افتاده بود واز ترسش لکنت گرفته بود.البته از لحاظ شخصیتی هم آدم وسواسی بود و عصبی

و اینکه چرا ما نگرفتیمو نمیدونم شاید به این دلیل که همیشه سرمون گرم بود و مادرم برخلاف پدرم بسیار خونسرد و آرام و انسانی مثبت اندیش هستند(در واقع مامانم جزئ مامانای بیخیاله)
ولی شما هم ناراحت نباش هنوز که اتفاقی نیوفتاده ،زیاد به دخترت بکن نکن نگو
بهش محبت کن
براش وقت بزار
ببرش پارک
از بازیهای کامپیوتر ی دورش کن
زیاد تلویزیون نبینه
حتی زمانیکه تی وی روشنه و برنامه هایی پخش میشه که مناسبش نیست کانالو عوض کنید
براش بسیار آرام وشمرده کتاب بخون
و کلا عجله رو از زندگی حذف کن (من خودم آدم عجولیم و فکر میکنم آرامش رو از بچم صلب کردم)
مثلا زود باش بخور،زود باش بریم و....کودکان آرامش را از ما میگیرند
یکی دو تا ازکاراش ایناس که بهتون گفتم
وقتی تو خونه میخواد صحبت کنه یا هرجای دیگه بگین نفس عمیق بکش بعد شروع به صحبت کنه خیلی تاثیر داره

صداهایی مثل آ یا او - را زیاد بکشه - آآآآآآآآآآآآآ هر چی بیشتر بکشه نفس بهتر میگیره

استخر خیلی خوبه

یه توپ پلاستیکی کوچک رو میز بزارین وپسرتون از طرف دیگه شروع کنه به فوت کردن فوت های بلند - قبل از هرتمرینی هم میگفت نفس بگیره بعد انجام بده

نیلی جان منم یه همچین تجربه ای رو داشتم و تو وبلاگم تو یکی از قسمتهاش شرح کامل این مصیبت رو نوشتم.اگه راه حل قطعی می خوای ...خانم دکتر کتاییون خوشابی و استفاده از دارو راه حلشه...اگر داستان لکنت پسرم برات جالبه منو به عنوان دوست اضافه کن تا ادرس وبلاگم رو برات بزارم برو بخون
و در ضمن لکنت ارٍثی بدون استفاده از دارو احتمال درمانش خیلی کمه...اون لکنتهایی که بر اثر ترس و اضطراب هستن رو من دیدم که خود به خود خوب میشن ولی چون میگی که ریشه ژنتیکی داره حتما باید ببریش پیش روانپزشک فوق تخصص اطفال که بهتریناش دکتر کتاییون خوشابی و دکتر نسرین امیری و دکتر مهدی طهرانی دوست هست که تو اینا خوشابی تو این زمینه از همه بهتره.ماجرای من با دارو کاملا حل شد
2706