2737
2739
عنوان

بیاین در مورد اختلاف سنی بین بچه اول و دوم صحبت کنیم

| مشاهده متن کامل بحث + 280 بازدید | 24 پست

منو خواهرم ۶ونیم سال فاصله سنی داریم ن همبازی هم بودیم ن الان ک مثلا من بچه دارم واون اوج بلوغ و خوشگذرانی نمیشه مثلا باهاش درد دل کنم اون انگار زیادی بچه ست خلاصه فاصله سنی زیاد اصلا اصلا خوب نیس دوستداشتم فاصله سنی پسرم کم باشه مثلا ۲ونیم سال متاسفانه هیچ کمکی ندارم وگرنه همه جوره شرایطش دارم فقط ازخانواده ها خیلی دوریم کسی نیس بیاد گاهی کمکم منم بیخیال شدم ازاین بابت 

امیدوارم هرکسی ک منتظر نی نی هستش خدا بزودی بهش یه نی نی خوشکل بده بگو آمیییین    دوستان لطفا درخواست دوستی ندید قبول نمیکنم ،ممنون میشم اگه سوالی دارین توی تاپیک های خودم یا خودتون ازم بپرسین 😊

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من خودم ۲۵ سالمه بچه اولم ۶ سالشه دومی ۲۲ماه و سومی ۹ ماه شیر ب شیرن

ماشا... خدا حفظشون کنه، من تو یکیش موندم

چه کسی میداند؟   که تو در پیله تنهایی خود، تنهایی؟                 که تو در حسرت یک روزنه در فردایی؟                                                     پیله ات را بگشا،                                                                  تو به اندازه ی پروانه شدن زیبایی ....💗

هرچقدر اختلاف کمتر باشه بهتره الان بچه های من کوچولوها باهم خوبن میشینن بازی میکنن بزرگه باهاشون کنار نمیاد مثلا طرز بازی کردن ی بچه ۶ساله با ۲ سال خب زمین تا آسمون فرق میکنه یا خواسته هاشون یا حتی غذاخوردنشون

2731
منو خواهرم ۶ونیم سال فاصله سنی داریم ن همبازی هم بودیم ن الان ک مثرا من بچه دارم واون اوج بلوغ و خوش ...

دوتا خواهر از فامیلای ما فاصله سنیشون 7ساله ولی الان که بزرگ شدن خیلی با هم جورن البته هر دوشون مجردن .دوتا خواهر دیگه میشناسم که فاصله سنیشون سه ساله اصلا به درد هم نمیخورن چون یکیشون مجرده یکیشون متاهل 

نمیارم . خواستم بدونم اختلاف سنی حدود ده سال بین بچه ها خوبه یا نه 

من خیلی دقت کردم به اطرافیانم و خیلی پرس وجو کردم به این نتیجه رسیدم که از نظر روانشناسی و علمی فاصله سنی تا سه سال خوبه ولی مطلقا ومطلقا نمیشه بگی رابطه بین دوتابچه تو سن خاصی با هم بهتره. بچه ها با هر فاصله سنی میتونن باهم خوب باشن میتونن باهم خیلی بدباشن

من خیلی ها رو دیدم که با فاصله سنی زیاد رابطه عالی دارن ودیدم بچه هایی که با فاصله زیاد اصلا رابطه خوبی باهم ندارن همه چی بستگی به شرایط خانواده و محیط تربیتی و جامعه ای که توش بزرگ شدن وخود بچه ها داره

من دیدم دوقلوهایی که باهم بازی نمیکنن و با هم بیرون نمیرن میگن اگه اون بیاد من نمیام و دارم میبینم دوقلوهایی که یه لحظه هم از هم جدا نمیشن.

دارم میبینم بچه هایی که سه چهارسال فاصله دارن و چشم دیدن هم رو ندارن و بچه هایی که با همین فاصله سنی دایم دارن باهم بازی میکنن و درگیری کمتری باهم دارن

به امید آرامش داشتن همه آدمهای دنیا
دوتا خواهر از فامیلای ما فاصله سنیشون 7ساله ولی الان که بزرگ شدن خیلی با هم جورن البته هر دوشون مجرد ...

من دوستام سه تا خواهر شیر به شیر بودن خیلی بیش ازحد باهم صمیمی بودن یکی هم مثل من ک البته تازه یک سالی میشه یکم با خواهرم صمیمی شدم ک بزرگتر شده و به بلوغ رسیده این ماه۱۶سالش شده وتازه نامزد کرده با پسرعموم شاید اونم بعدا عقد کنه رابطمون صمیمی تر بشه .ولی بچگی خیلی دوستداشتم مثلا مدرسه ای ک من میرم خواهرمم بیاد دو یا سه کلاس پایینتر باشه چون اکثرا خواهر بزرگ کلاس ۵بود دومی اول یا دوم ولی من خواهر تازه بدنیا اومده بود

امیدوارم هرکسی ک منتظر نی نی هستش خدا بزودی بهش یه نی نی خوشکل بده بگو آمیییین    دوستان لطفا درخواست دوستی ندید قبول نمیکنم ،ممنون میشم اگه سوالی دارین توی تاپیک های خودم یا خودتون ازم بپرسین 😊
2740
من خیلی دقت کردم به اطرافیانم و خیلی پرس وجو کردم به این نتیجه رسیدم که از نظر روانشناسی و علمی فاصل ...

دقیقاهمینطوره همسایه ام فاصله سنی بچه هاش دقیقا سه ساله الان بزرگه خوب بود ولی ازوقتی خواهرش بدنیا اومد هم لج باز شده هم جیغ میکشه وگریه میکنه شبها کوچیکه بیدارشه مثلا برای شیر و..

پسرش هم بیدارمیشه والکی گریه میکنه وقتی بهش میگن ابجیت مخواد بخوابه گریه نکن بدتر جیغ میکشه یه لحظه تنها شه خواهرش اذیت میکنه لپهاش میکشه و......حالا پدرمادرش هم شدیدا مراعات میکنند ‌واصلا جلوش کوچیکه رو ناز نمیکنن ولی بازم حسابی اذیت وحسادت .هست

مرسی عااااالی بود 👏👏👏.جوابت به دلم نشست

مثلا پسردایی من فاصله سنی بچه هاش حدود ده ساله دختربزرگه اینقدر خوب و دلسوزانه مراقب وهمبازی کوچیکس که نگو

خواهرشوهرم فاصله سنی بین بچهدهاش حدود نه ده ساله یادمه بزرگه که دوازده سیزده ساله بود و دومی دو سه سالش بو خجالت میکشید به دوستاش دومی رو نشون میده تو تولدش گفته بود دومی نباشه تا پیش دوستاش خجالت نکشه اصلا باهاش بازی نمیکردالانم که بزرکتر شدن هر کدوم تو دنیای خودشونن

برادر شوهرم خودم بزرگه بیست سالشه دومی نه سالشه اونا با هم درگیری وحسادت ندارن منتها هرکدوم تو یه دنیان 

همسایه ما فاصله بین بچهدهاش بیست ساله قبلا که مادره بارداربود اصلا بچه رو نمیخواست الان که به دنیا اومده مثل پروانه دورش میچرخه

خواهر دوستم بچه اولش هشت سالشه دومی  دوقلو بودن .بچه اولش خیلی تخس و شلوغ بود الان که دوقلوها به دنیا اومدن بهترشده و رابطش با دوقلوها خوبه

خیلی مورد زیاد دور وبرم هست 

به امید آرامش داشتن همه آدمهای دنیا