2733
2739
عنوان

واکسنhpv

115 بازدید | 15 پست

سلام خانوما

مطلبی رو در این باره خوندم و اولین باره میشنوم

میشه خواهش کنم کامل بخونین و اگه اطلاعی دارین از درستی این واکسن بگین بقیه هم بدونیم؟؟

مخصوصا در رابطه با پیشگیری از زگیل تناسلی

• گارداسیل
      .
      مصرف واکسن چهار ظرفیتی گارداسیل در زنان به وسیله FDA به منظور جلوگیری از سرطان دهانه رحم، زگیلهای تناسلی و نئوپلاسم های مشخصی از مهبل و واژن با منشاء ویروسهای نوع ۶، ۱۱، ۱۶ و ۱۸ و پروس پاپیلومای انسانی تایید شده.🤚🏻
      .
      در نتیجه واکسن گارداسیل در برابر چهار نوع ویروس پاپیلومای انسانی محافظت ایجاد می کنه؛ دو نوع ۱۶ و ۱۸ که موجب بیش از ۷۰٪ سرطان های دهانه رحم می شن و دو نوع دیگر ۶ و ۱۱ که موجب ۹۰٪ زگیل های تناسلی می شن.
      .
      واکسن گارداسیل برای استفاده در مردان ۲۶-۹ ساله مورد تایید FDA قرار گرفته که به منظور پیشگیری از زگیل های تناسلی که به وسیله ویروسهای نوع ۶ و ۱۱ ایجاد می شه استفاده میشه. این واکسن بخصوص در پیشگیری از زگیلها و نئوپلاسم مقعد در مردان همجنس باز موثره.
      .
      ✅واکسن سرواریکس
      .
      واکسن دو ظرفیتی سرواریکس به وسیله FDA برای پیشگیری از سرطان دهانه رحم به علت ویروسهای نوع ۱۶ و ۱۸ تایید شده .
      این دو نوع واکسن با ایمن سازی بدن در مقابل برخی از انواع ویروس پاپیلومای انسانی می تونه از ابتلای به آنها پیشگیری کنن. پس، این واکسن ها از تمامی موارد سرطان دهانه رحم جلوگیری نمی کنن. حدود ۳۰ ٪ سرطانهای رحم توسط این واکسن ها پیشگیری نمی شه، لذا انجام مرتب تست هایی مثل پاپ اسمیر در زنانی که واکسن سرواریکس دریافت کردن ضروریه. همچنین واکسن از انواع دیگر بیماریهای منتقله از طریق ارتباط جنسی پیشگیری نمی کنه🤚🏻
      .

واکسن سرواریکس جهت استفاده و تزریق در آقایان مورد تایید FDA نیست. با توجه به قیمت بالا، این واکسن ها هنوز در ایران به طور عمومی عرضه نشده است و بطور دلخواه و با هزینه شخصی تزریق می شن.
      .
      واکسن در سه نوبت و به صورت عضلای تجویز می شه🤔
      .
      اولین نوبت واکسن در هر زمانی ممکنه تجویز شه؛ نوبت دوم دو ماه بعد از نوبت اول و نوبت سوم شش ماه پس از تزریق نوبت اول تزریق می شه. توصیه می شه که هر سه نوبت واکسن از یک نوع واکسن (گارداسیل و یا سرواریکس) تزریق شه.🤚🏻
      .
      برای خانم ها بهترین زمان زدن واکسن قبل از ۳۰ سالگی است ولی در بعضی موارد هم تا ۴۵ سالگی میشه استفاده کرد
گارداسیل
.مصرف واکسن چهار ظرفیتی گارداسیل در زنان به وسیله FDA به منظور جلوگیری از سرطان دهانه رحم، زگیلهای تناسلی و نئوپلاسم های مشخصی از مهبل و واژن با منشاء ویروسهای نوع ۶، ۱۱، ۱۶ و ۱۸ و پروس پاپیلومای انسانی تایید شده.🤚🏻
.
در نتیجه واکسن گارداسیل در برابر چهار نوع ویروس پاپیلومای انسانی محافظت ایجاد می کنه؛ دو نوع ۱۶ و ۱۸ که موجب بیش از ۷۰٪ سرطان های دهانه رحم می شن و دو نوع دیگر ۶ و ۱۱ که موجب ۹۰٪ زگیل های تناسلی می شن.
.
واکسن گارداسیل برای استفاده در مردان ۲۶-۹ ساله مورد تایید FDA قرار گرفته که به منظور پیشگیری از زگیل های تناسلی که به وسیله ویروسهای نوع ۶ و ۱۱ ایجاد می شه استفاده میشه. این واکسن بخصوص در پیشگیری از زگیلها و نئوپلاسم مقعد در مردان همجنس باز موثره.
.
✅واکسن سرواریکس
.
واکسن دو ظرفیتی سرواریکس به وسیله FDA برای پیشگیری از سرطان دهانه رحم به علت ویروسهای نوع ۱۶ و ۱۸ تایید شده .
این دو نوع واکسن با ایمن سازی بدن در مقابل برخی از انواع ویروس پاپیلومای انسانی می تونه از ابتلای به آنها پیشگیری کنن. پس، این واکسن ها از تمامی موارد سرطان دهانه رحم جلوگیری نمی کنن. حدود ۳۰ ٪ سرطانهای رحم توسط این واکسن ها پیشگیری نمی شه، لذا انجام مرتب تست هایی مثل پاپ اسمیر در زنانی که واکسن سرواریکس دریافت کردن ضروریه. همچنین واکسن از انواع دیگر بیماریهای منتقله از طریق ارتباط جنسی پیشگیری نمی کنه🤚🏻
.

واکسن سرواریکس جهت استفاده و تزریق در آقایان مورد تایید FDA نیست. با توجه به قیمت بالا، این واکسن ها هنوز در ایران به طور عمومی عرضه نشده است و بطور دلخواه و با هزینه شخصی تزریق می شن.
.
واکسن در سه نوبت و به صورت عضلای تجویز می شه🤔
.
اولین نوبت واکسن در هر زمانی ممکنه تجویز شه؛ نوبت دوم دو ماه بعد از نوبت اول و نوبت سوم شش ماه پس از تزریق نوبت اول تزریق می شه. توصیه می شه که هر سه نوبت واکسن از یک نوع واکسن (گارداسیل و یا سرواریکس) تزریق شه.🤚🏻
.
برای خانم ها بهترین زمان زدن واکسن قبل از ۳۰ سالگی است ولی در بعضی موارد هم تا ۴۵ سالگی میشه استفاده کرد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
واقعا اینقدر رایجه؟؟ من میخوام اگه عوارضی نداشته باشه بزنم چون خیلی ترس دارم از زگیل

من تست دادم نداشتم باز نيازه بزنم؟

❤️🌈💚🌈💛🌈💜🌈💙🌈🧡🌈💖🌈❤️🌈💜🌈💖🌈‏گل سرخم چرا پژمرده حالی؟ ‏بيا قسمت كنيم دردی كه داری ‏بيا قسمت كنيم، بيشش به من ده  ‏كه تو کوچک دلی، طاقت نداری🌈💓🌈💝🌈💞🌈🌈💔🌈💘🌈❤️🥺🥰😊🤗 ‏⁧ 
2738
چقد هزینه کردی؟عوارضی نداره؟ Hpvبنظرم همون زگیل تناسلیه

بله میدونم همون زگیله ..نه تو اروپا که عوارضی  ثبت نشده همه میزنن دکتر زنانم گف بزن چون همسرم داره این بیماری ،،،دوره ای 320میخرم  میدم پزشک عمومی 50تومن تزریق میکنه ...البته درمانگاه ارزون تر میزنن ولی من وسواسم میگم پزشک بزنه

بله میدونم همون زگیله ..نه تو اروپا که عوارضی  ثبت نشده همه میزنن دکتر زنانم گف بزن چون همسرم د ...

اقایون هم میتونن تزریق کنن؟اخه همسرم استخر زیاد میرفت بعد من هی استرس دارم خدایی نکرده زگیل بگیره

اقایون هم میتونن تزریق کنن؟اخه همسرم استخر زیاد میرفت بعد من هی استرس دارم خدایی نکرده زگیل بگیره

اره مشکلی نیس ..اما اینکی میگن استخر به نظر من چرته تنها دلیلش فقط رابطس .،، شما بزن ..چون برا مرد مشکلی ایجاد نمیکنه

2706