2737
2739

خوردن چه مقدار میوه در روز برای زنان باردار ضروری است؟ 

مامانا شما در دوران بارداری چه میوه هایی رو می خورید؟ همچنین در روز بطور میانگین چقدر میوه مصرف می کنید؟

معمولا پزشکان به زنان باردار توصیه می کنند هر روز دو تا چهار وعده میوه را در رژیم غذایی خود جای دهند به عبارتی خوردن روزانه چهار وعده میوه در روز برای زنان باردار ضروری است.

برای من سوال شد که منطور دکترا از خوردن 4 وعده میوه در روز ، چقدر ؟ 

حتما بخوانید : عوارض خوردن هلو در بارداری

خانم های باردار باید روزانه چقدر میوه بخورند؟
خانم های باردار مجازند روزانه چقدر میوه بخورند؟

زنان باردار می توانند میوه ها را تازه ، کنسرو و یا خشک مصرف کنند ، اما سعی کنید تا حدالامکان میوه تازه بخورید. اما همنظور از چهار وعده میوه چقدر است؟

بطور مثال یه قطعه متوسط از میوه هایی همچون سیب ، موز ، گلابی معادل یک وعده می باشد.

اما در میوه های کوچک نظیر : کیوی ، زرد آلو و یا آلو دو تکه برابر با یک وعده می باشد می باشد.

اگر علاقه به خوردن آبمیوه دارید این موضوع فرق دارد بطور مثال خوردن نصف لیوان آب میوه طبیعی یک وعده محسوب می شود.

نکات ساده برای اضافه کردن میوه ها در رژیم غذایی بارداری :

خانم های باردار می توانند از میوه های کوچک مانند توت فرنگی را با ماست یا غلات مخلوط کنید و به عنوان صبحانه مصرف کنند.

همچنین می توانید برای یک میان وعده قبل از ناهار ، تکه های سیب ، آناناس ، انگور یا کشمش را به همراه سالاد مصرف کنند.

خانم های بارداری که میلی به خوردن میوه تازه ندارند می توانند با مخلوط کردن میوه ها با لبنیات همچون ماست یا شیر اسموتی یا شیک درست کنند. و یا بصورت خشک استفاده نمایند.

خانماااا اگه خوردن 4 وعده میوه در روز رو فراموش می کنید ما یک را حل خوب شما داریم :

بهترین راه حل اینه که یک کاسه میوه را در دسترس و دید خود قرار دهید تا یادتان باشد هر وقت گرسنه می شوید یک تکه میوه بگیرید.

میوه های خشک شده یا میوه هایی مانند انگور و توت فرنگی را می توانید مدتها تازه نگه دارید و به جای خوراکی های نامناسب مانند چیپس و پفک از آنها تغدیه نمایید.

خانم های باردار کدبانو که علاقه به آشپزی و دستپخت خوبی دارند می توانید خودتان یک کیک خانگی بپذید و در پخت آن از میوه هایی مانند کیوی و انواع توت ها و کشمش استفاده کنید. این یک روش خوشمزه و دلپسب برای اضافه کردن میوه ها به رژیم غذایی بارداری است.

این ها همه توصیه هایی است که خانم ها در دوران 9 ماه بارداری از خوردن میوه برایتان یکنواخت نشه و یا به زبان عامیانه از خوردن میوه زده نشید.

نکاتی که جهت تهیه مویه برای زنان باردار باید به آن دقت کرد :

• میوه های اورگانیک و بدون سم و آفت کش را خریداری نمایید.
  • قبل از خوردن میوه آن را حتما بخوبی بشویید.
  • میوه تازه را در یخچال و به دور از گوشت خام نگهداری کنید.
  • قسمت هایی از میوه که تغییر رنگ دادند را به هیچ وجه استفاده نکنید.
  • از خوردن میوه های از قبل پوست کنده اید خودداری کنید و یا بلافاصله بعد از بریدن آن را میل کنید.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731

عزیزم بااینا کاری نداشته باش تامیتونی میوه بخور.... من بچه هام وقتی بدنیامیومدن سفید ومو مششششکی خکشگل😍همش هم بخاطر مصرف میوه

دیدی که سخت نیست.......تنهابدون من؟دیدی که صبح می شود......شبها بدون من؟ این نبض زندگی بی وقفه می زند......فرقی نمی کند بامن!بدون من!دیروز  گرچه سخت.....امروز هم گذشت!طوری نمی شود فردا بدون من!..............❤اسطوره ❤                            دیگه هیچکس گناهکارنیست.......چون......دوست داشتنت،چه گناه باشد یاکه اشتباه.......گناه میکنم تورا حتی به اشتباه......❤💖
2738
دوستان هر چه بیشتر بهتر غلطه چون میوه زیاد قند خون رو بالا میبره. درستش همون دو تا ۴ میوه متوسط و مت ...

دقیقا درسته، زیاد خوردن میوه همه باعث دیابت بارداری میشه هم اینکه زیاد خوردن بعضی میوه ها باعث یبوست و یا بلعکس باعث دلپیچه و اسهال میشه.