2737
2739
عنوان

نوشته یک جوان آسپرگر در مورد مدرسه

1616 بازدید | 78 پست

به طرزی احمقانه و غیرعقلانی، مدارس یاد داده اند که عقل میگوید باید به مدرسه رفت...
این تفکر کاملا غلط است...
چرا؟
میگویند اگر مدرسه نرویم پس سواد یاد نمیگیریم در حالی که اگر منظور سواد خواندن و نوشتن باشد، افراد خودشان احساس نیاز به سوادآموزی را برای کار با عابربانک و خواندن تابلو و معامله را میکنند و نیازی نیست که در مدارس بگویند که این نیاز را داری و باعث آن شود که این اجبار سبب بیزاری از سواد و مطالعه شود...
میگویند اگر مدرسه نرویم اطلاعات به روز درمورد دنیا نخواهیم داشت درحالی که اصلا در مدارس چنین چیزهایی آموخته نمیشود و افراد نخبه و باهوش خودشان یاد میگیرند چگونه با سرچ و یوتیوب و... برنامه نویسی کنند، فنون استدلال را یاد بگیرند، اطلاعات درست درمورد ایدز کسب کنند، نجاری و جوشکاری و غیره یاد بگیرند... و اتفاقا آموزش و پرورش به قول راسل افراد را احمق میکند که افراد به جای آنکه برای ادعاها به دنبال شواهد بگردند، بگویند که معلم مان این را گفته و افراد مستعد علایق شان را عموما به طور خودخوان پیدا میکنند نه کتب مدرسی که مبحث تکامل را از زیست شناسی حذف کرده است...
میگویند مدرسه نرفتن یعنی ممنوعیت ورود به دانشگاه ولی میتوان بدون رفتن به مدرسه دروس مدرسه ای را خواند و در آخر ترم آنها را برای پاس کردن امتحان داد تا با اخد دیپلم جواز ورود به دانشگاه را داشت...
میگویند اگر به مدرسه نرویم اجتماعی نمیشویم که این مزخرف محض است... اجتماع واقعی که پر از انعطاف و پیچیدگی است در مدارس نیست که همه چیز با چارچوب و برنامه ی از پیش تعیین شده پیش میرود مثل لباس فرم یکسان، ایستادن سر صف، دعوا نکردن و... پس قدرت حل مسئله را میکاهد چرا که فرد در آن نیاز به این ندارد که فکر کند که الآن چه لباسی بپوشد، اگر کسی او را اذیت کرد دقیقا چگونه واکنش دهد به جای آنکه ناظم هر دو را تنبیه کند و... اجتماع واقعی در کلاس زبان است که افراد لباس دلخواه میپوشند اما بدون دیکته و اجبار متوجه میشوند که بی نظمی باعث یاد نگرفتن خود آدم میشود به جای فشار و بازخواست (فهم پیامد اعمال به جای دیسیپلین های مصنوعی)، در مهمانی ها در جریان است که هیچ قاعده ای نمیگوید کی نوبت سخن گفتن توست و چگونه سر صحبت را میتوان با دیگران باز کرد چرا که با فیدبک هایی که از افراد میگیریم به تدریج این ها را می فهمیم، در مایکروسافت است که در آن امثال بیل گیتس قواعد پولدار شدن را بدون پاس کردن واحدی به نام چگونه ثروتمند شویم، آموخته اند...
اگر مدرسه مفید بود، بالاترین آمار تصادف جاده ای را نمیداشتیم... از صفحه اینستاگرامrezakh4267

👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊

برای خود من  که مادر یک کودک متفاوت هستم نوشته قابل تاملی بود اون هم از طرف یک جوان آسپرگر

👈 من مادر یک کودک اتیسم هستم توجه کنید از این بعد در تاپیک های متفرقه ام به سوالات در مورد اختلال اتیسم هست پاسخ نمیدهم لطفا در تاپیک هایی که موضوع شون و عنوان شون اتیسم هست سوال خودتان بپرسید ممنونم که رعایت میکنید منم یک انسانم گاهی دوست دارم از دنیای اتیسم دور باشم و تاپیک های غیر اتیسم بزنم 😊

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مدرسه , احمقانه ترین اختراع بشریت    

چه جالب شما هم پس هم عقیده هستید با من 😉

2728

مخصوصا مدارس ایران استاده شستشوی مغزی کودکان معصوم..کور کردن خلاقیت در نطفه ...برخورد های بد فیزیکی و روحی و روانی. کاش میشد بچه ها مدرسه نرن

ایرانمون پر میشه از امید هر کوچه ای پر میشه از آواز...قفس یه روزی میشکنه آخر پرنده توی خونشه پرواز✌
جوان آسپرگر چیست؟

آسپرگر در طیف اوتیسم و باهوش ترین نوع طیف هستن اگر بیشتر تمایل دارید کلمه آسپرگر را سرچ کنید و اطلاعات کسب کنید اگه زبانتان خوب است به انگیلیسی سرچ کنید

2738
آخ 😣 حرف دل منه

و دل من 

مخصوصا مدارس ایران استاده شستشوی مغزی کودکان معصوم..کور کردن خلاقیت در نطفه ...برخورد های بد فیزیکی ...

دقیقا مخصوصا قسمت خلاقیت خوب گفتی 

آخ 😣 حرف دل منه

من پسرم دوسال دیگه باید بره پیش دبستانی و سال دیگش کلاس اول

و سال دیگه دومی بره پیش دبستانی

وقتی به اون دوران فکر میکنم دلم میگیره

یه اجبار هرروزه ..... یه اتلاف وقت همیشگی

برای حفط کردن مشتی چرندیات

ک میشه همون اطلاعات حتی بیشترشو تو خونه با صرف نصف نصف اون وقت به بچه ها یاد داد

بدون هیچ اجباری 😐 بدون هیچ اتلاف وقتی

(    )
خیلی زیبا عااااالی واقعا از زاویه ای عجیب و جالب ب مدرسه نگاه کرده تحسین برانگیز بود ولی بازم نظری ک ...

بله درسته البته من واقعا اگه میشد پسرم وارد سیستم اموزش نمیکردم ولی هی برام اس ام اس میامد و مجبور شدم

2706