2733
2739
عنوان

افسردگی پس از زایمان

256 بازدید | 14 پست

واقعا احساس افسردگی میکنم.حوصله کار کردن ندارم.حوصله هیچی ندارم.فقط میخوام تنها باشم.شاز طرفی تا شوهرم تنهام میزاره حالم بد میشه .

زایمان سخت و بیمارستان رفتنا و سرم زدنای بعد زایمان یه طرف .

یه عالمه مشکل بعد از زایمان اومده سراغم.یبوست،افت فشار،سردرد،سرگیجه.در رفتن بخیه و گوشت اضافه اوردن

هنوز حالت تهوع های دوران بارداریم باهام هستن.😭😭😭😭😭

کل بارداریم حالت تهوع داشتم،حتی موقع زایمان😭.

تو این یک ماه که زایمان کردم هنوز نتونستم یه وعده غذای درست و حسابی بخورم.همش استرس دارم.باید کم بخورم تا حالم بد نشه.😪😪

بخاطر اینکه نمیتونم غذا بخورم هنوز بدنم ضعیفه.حتی شیرم هم کمه و بچم سیر نمیشه😫.

دلم میخواد بشینم یه دل سیر گریه کنم.زار بزنم.

ولی تا دوقطره اشک میریزم سردرد شدید میگیرم.

بخاطر حال بدم و مریضیم بعد زایمان حال پدر و مادرم بد شده و دیسک کمر مادرم عود کردش.

یه عالمه مشکل دیگه...

هیچ کسو ندارم تا بشینم براش درد و دل کنم.بشینه کنارم و براش حرف بزنم تا سبک بشم.

خیلی خستم خیلی

اخی! درکت می‌کنم. 

دمنوش های آرامش بخش بخور. یکم ارایش کن. لباس‌های قدیمی رو بزار کنار و یه تحولی به تیپت بده. 

فگقرص آهن و ویتامین هم بخور. فیلم دانلود کن با نی نی بشین فیلم ببین

شب ها وقتی دستان کوچکت را در دستانم قرار میدهی و با نوازش مادرانه انگشتانم به خواب میروی،با خودم فکر میکنم...دیگر چه کسی در طول عمرت انقدر عاشقانه و بدون چشم داشت برای آرامشت تلاش میکند... بعد از این روزهای کودکی، دیگر چه کسی توی خواب محو تماشایت میشود و به رویت لبخند میزند تا آسوده بخوابی؟و من چقدر دیر میفهمم عظمت عشق مادرم را. و تو هیچ وقت نمیفهمی! هیچ وقت حجم احساس مرا درک نخواهی کرد! تو دختر نیستی! تو هیچ وقت مادر نمیشوی

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

از کم خونی افسرده شدی. منم اینطوری بودم. عرق بیدمشک بخور هر روز یه لیوان خوب میشی. برای زیاد شدن شیرت هم حرف دکترا رو ول کن یه ربع به یه ربع شیر بده. شیرت زیاد میشه

2728

اخی خدا  بهت  صبرشو  بده  , منم دوازده روزه  سزارین  شدم  ,  بالاخره  مشگل  هست  ولی  میترسم  ناشکری باشه  اخع  بعد  از  ۱۴سال  و با  سختی  خدا  بهم  بچه  داده  قبلا  چند  تا  سقط  داشتم  عزیزم خداروشکر  کن  خدا  یه  فرشته سالم  بهت داده  خیلیها  تو حسرت موقعیت تو هستن  مطمین  باش  چند  وقت دیگه خوب میشی فقط صبر کن  , 

وای برو دکنر تو نباید تهوع داشته باشی که الان

دلم سوخت برا بچه ت اون چه گناهی داره.باید سیرش کنی

افسردگی طبیعیه اکثر خانوما میگیرن منم داشتم

به اندازه ی ادما نباید دست زد.آدما همونقدر که هستن .هستن.

اول اینکه خسته نباشی

منم کمتر از دوماهه ک زایمان کردم اول از همه اگه یبوست داری فلوس آلو انجیر بخور

برای شیرتم یه قاشق پودر رازیانه و نبات بریز تو یه لیوان چایی بخور

حتما ارایشگاه برو

بدنتو شیو کن تا این کسالت از بدنت بیرون بیاد

ب خدا توکل کن

2738
وای برو دکنر تو نباید تهوع داشته باشی که الان دلم سوخت برا بچه ت اون چه گناهی داره.باید سیرش کنی ا ...

دکتر هم سر در نمیاره.میگه نباید تهوع داشته باشی.

گفت تحمل کنم تا از بین بره

عزیزم  من درکت میکنم  تایپیکمو سعی کن بخونی خیلی کمکته. چند نفر که افسردگی بعد زایمان داشتن بامن در تماس بودن. شما طبعت به شدت سرد شده. راهنمایی در مورد تغذیه تو تایپیکم و  مور د های دیگه هست. حتما بخون شون. من مشکل شما رو لمس کردم.  تغذیه در درمانت حرف اولو میزنه. بعد تحرک آروم.  شما نباید به سردیجات لب بزنی.   کسی هست تو خونه کمکت کنه؟  چند ماهه زایمان داشتی؟

ای جان درک می کنم عزیزم حق داری واقعا افسردگی بعد از زایمان خیلی بده شنیدم

یکم گل گاو زبون و نوشیدنی های آرام بخش بخور بهتر شی

بهترین کار الان برای درمان حال بدت اینه که بری پیش یه دکتر روان شناس

من خودمم یه مدت افسردگی گرفته بودم حالم اصلا خوب نبود رفتم پیش دکتر علیرضا جباری کارشون فوق العاده بود

بعد چند جلسه مشاوره کاملا درمان شدم و الان قوی تر از قبل به زندگی ادامه دادم در صورتی که قبلا اصلا انگیزه زندگی کردن نداشتم

من شمارشو گشتم پیدا کردم

میذارم برات اگر خواستی باهاشون یه تماس بگیر

22016693

دوست عزیز سلام، وقتت بخیر🙋‍♀️🌸

من دانشجوی ارشد روانشناسی هستم و برای تکمیل کار پایان نامه ام به همکاری مادرانی که تازه زایمان کردند، نیاز دارم🙏 اگر هم سوالی داشتید در خدمتم.

متاسفانه به خاطر شرایط کرونا فقط میتونم انلاین نمونه جمع کنم. ممنون میشم ده دقیقه وقت بذارید🌸

📍پژوهش زیر در ارتباط با وضعیت روانشناختی تازه مادرانی است که دو هفته تا سه ماه از زایمان آن ها گذشته باشد. پس فقط در صورتی که دو هفته تا سه ماه از زایمانتان میگذرد، میتوانید آزمون را انجام دهید و یا اگر افرادی با چنین شرایطی میشناسید، ممنون میشوم لینک زیر را برایشان ارسال کنید.(عزیزان لطفا حتمااا نکات انتهای پست را رعایت کنید)

میتوانید از طریق لینک زیر آزمون را شروع کنید.

https://survey.porsline.ir/s/h0k0wyy#?ref=wh

🔴توجه🔴 دوستای گلم لطفا فقططط خانم هایی که تازه زایمان کرده اند (دوهفته تا سه ماه پس از زایمان)، آزمون را انجام دهند.

🔴(لطفااا عزیزانی که قبلا پر کردند مجدد پر نکنند)🔴

🔵خیلی مهمه که پژوهش دقیق باشد پس لطفااا فقططط کسانی که ملاک های فوق را دارند، پرسشنامه را پرکنند.

پیشاپیش از همیاری و همکاریتان کمال تشکر را دارم🌸🙏

2706