2733
2734
عنوان

چیکار باید کرد

188 بازدید | 23 پست

درمورد موضوعات علمی که با دین در تضاده چه باید کرد؟ باید دینو ببریم زیرسوال؟ کار درستیه یا نه؟

یه وقت یکی یه موضوع علمی و تضادش با دین رو اثبات میکنه اما خب من نمیتونم از دینم دفاع کنم در نتیجه باید ساکت بمونم 

خواهش میکنم اگه واقعا میدونید پاسخ بدید باهم بحث نکنید تا تعطیل نشه

داغ جوون‌دیده ی پر‌پر منم..مسلخ سروای تناور منم.. باغ گل بی بر و بی برگ،من.. غربت آهوی جوون مرگ،من.. ناجی باغ گل بی برگ کو؟.. ضامن آهوی جوون‌مرگ کو؟.. شب شد و پیک تب و غم سر رسید،.. عطر گلاب از خود قمصر رسید.. chavoshi ❤ 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

تجربه دچار خطاست.چه مشکلی پیش اومده؟

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
2728
چرا باید از دینت دفاع کنی؟ چه دلیل داره عقیدتو به دیگران ثابت کنی؟؟

ولی نمیتونم بزارم بهش توهین کنن۰😐

داغ جوون‌دیده ی پر‌پر منم..مسلخ سروای تناور منم.. باغ گل بی بر و بی برگ،من.. غربت آهوی جوون مرگ،من.. ناجی باغ گل بی برگ کو؟.. ضامن آهوی جوون‌مرگ کو؟.. شب شد و پیک تب و غم سر رسید،.. عطر گلاب از خود قمصر رسید.. chavoshi ❤ 
بنظرم دین هم وکیل و وصی لازم نداره 

من اصولا نمیتونم ساکت بمونم و بقیه به عقایدم توهین کنن حالا شما رو نمیدونم

2738
امکان نداره چیز علمی با دین در تضاد باشه شما منظورت دقیقا چیه؟  

مثلا در مورد فیزیک کوانتوم یا کوانتوم مکانیک و اینا...بیشتر دانشمندا مطالبی رو اثبات کردن که با دین نمیخونه

من اصولا نمیتونم ساکت بمونم و بقیه به عقایدم توهین کنن حالا شما رو نمیدونم

اگر این عقاید رو برای خودت نگه داری کسی بهش توهین نمیکنه گلم

قرن بیست و یک برای بقیه کشورهاست، ما نهایتا سال دوم هجرت باشیم     

دین و علم تعارض ندارند با هم،متاسفانه ابزار اشتباهی استفاده میشه تو این مورد و خلط مباحث میشه،برای همین فکر میکنند تعارض پیش اومده.

سخت است فهماندن نکته ای به کسی که منافعش در نفهمیدن است.......دیندار آن است که در کشاکش بلا دیندار بماند وگرنه در هنگام راحت و فراغت و صلح و سلم چه بسیارند اهل دین، آنجا که شرط دینداری جز نمازی غراب وار و روزی چند گرسنگی و تشنگی و طوافی چند برگرد خانه ای سنگی نباشد....
اگر این عقاید رو برای خودت نگه داری کسی بهش توهین نمیکنه گلم

خب ادم توی دوگانگی گیر میکنه مشکل من همینه 

🤔 من شخصا تا به حال مسئله ای ندیدم که دین و نقض کنه شما یه مثال بده 

شاید شما اطلاعات کافی در مورد دینت نداری نمیدونی چطور دفاع کنی اول کاملا دینت و بشناس و اشخاصی که میخوان توی این مباحث برن فقط قواعد دین و نمیخونن تفسیر قرآن و تجزیه تحلیل قرآن و میخونن و درضمن خودشون توانایی تفسیر دارن

شما به شخص مشخص اعتماد به نفست پایین و شاید در حد نماز روزه دین تو بشناسی 

بنده ن شخص مذهبی هستم و ن نماز می خونم 

اما میدونم برای مجادله کردن  توی همچین مباحثی شخص باید تسلط کافی داشته باشه از موضوعی که میخواد ازش دفاع کنه

مثل تز پایان نامه میمونه ک باید کاملا همه چی و بدونی و وقتی رفتی مبحث و ارائه بدی باید بتونی جواب همه رو بدی

آقا هستم🕵️‍♂️
2706