2733
2739

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

بهداشت بهم گفت هرچنتا خودت لباس میپوشی بعلاوه 2 کن برای بچه ت. اوایل هر دوساعت به نی نی شیر بده. غذاهای شیرافزا بخور مثل سوپ آبگوشت کله پاچه. دلستر و.... با دستمال مرطوب پاکش نکن حساسیت ایجاد میکنه. واکسناشو سروقت ببر بزن. وقتی بدنیا اومد ظرف چند روز ببرش تست تیروئید بده نی نی. شنوایی سنجی هم ببر. وقتی خابه تی وی رو روشن بزار که عادت نکنه توی سکوت فقط بخابه. یا آهنگ آرامبخش براش بزار
دستهایم را در باغچه می کارم... سبز خواهم شد...سبز...سبز...سبز... و پرستوها در گودی انگشتان جوهریم تخم خواهند گذاشت....با عشق برای آبان خانم
2728

بچت اگه کولیک یا دلدرد شدید داشت بهش قطره کولیک و عرق نعنا بده ، برای سیسمونی بچت لباسای بزرگ بگیر ، ترجیحا جلو دکمه که راحت تنش کنی ، بعد زایمان اگه سزارین بود سرتو پایین نگیر ، غربالگری نوزاد چند روز بعد تولد بهیچ وجه یادت نره ، اگه سزارین کردی همون لحظه شیرت نمیاد به بچت باید شیر خشک بدی ، شیر خشک رو بریز روی سینت و بذار بچت همزمان سینت رو بگیره و شیر رو از سرنگی که میغلته رو سینه هتت بخوره تا بعدا هم سینت رو بگیره ، مراقب باش نوک سینت زخم نشه چون خیلی دردش بده ، ممکنه موقع اومدن شیرت تب و لرز شدیدی بگیری ...

بهداشت بهم گفت هرچنتا خودت لباس میپوشی بعلاوه 2 کن برای بچه ت. اوایل هر دوساعت به نی نی شیر بده. غذا ...

بعلاوه ۲؟گرمش نمیشه؟

با دستمال مرطوب پاکش نکنم؟پس با چی

بچت اگه کولیک یا دلدرد شدید داشت بهش قطره کولیک و عرق نعنا بده ، برای سیسمونی بچت لباسای بزرگ بگیر ، ...

عرق نعنا بدم نوزاد؟

چرا بعد سزارین سرمو پایین نگیرم؟

هفته اول وزن نی نی کم میشه اصلا نگران نباش. عطسه زدن در روز مثلا یکی دوبار طبیعیه. اگه آبریزش بینی داشت حواست باشه ببریش دکتر. تب سنج بخر. دسشویی روزای اول دوم تیره و تقریبا سیاهه. که طبیعیه. حواست باشه مدام پوشکش رو چک کنی. من سزارین بودم داخل بیمارستان دخترم خیلی گریه میکرد نمیتونستم تکون بخورم مادرم هم نمی‌دونست دخترم کثیف کرده طفلک دخترم پاش سوخت چون دیر عوضش کردن

دستهایم را در باغچه می کارم... سبز خواهم شد...سبز...سبز...سبز... و پرستوها در گودی انگشتان جوهریم تخم خواهند گذاشت....با عشق برای آبان خانم
2738

انشالله به سلامتی گلم بهت تبریک میگم مادرشدنتو 

راستش اوایلش یه کوچولو سخته ولی باید تحمل کنی و صبور باشی به مرور همه چیز بهتر و بهتر میشه و بچه داری رو خوب یاد میگیری 

تا دوماهگی نوزاد باید حتما یک ساعت و نیم تا نهایتا ۲ ساعت به کوچولوت شیر بدی ، حتی شبها هم تا صبح این قانون باید رعایت بشه چون نوزاد تازه متولد شده مستعد افت قند هستش، بعد هربار شیردهی هم باید آروغشو بگیری

اکثر نوزاد ها تا ۳ الی ۴ ماهگی دچار کولیک میشن، کولیک یعنی گریه ی نوزاد براثر جمع شدن گازهای شکم و روده 

وقتایی که نوزاد گریه میکنه باید روشی برای آروم‌کردنش پیدا کنی شما باید همه ی روش هارو به کار بگیری و ببینی کدوم یکی کارساز تره 

مثلا گذاشتن صدای سشوار ضبط شده، تکون دادن آروم نوزاد ، ماساژ پشت و شکم با روغن زیتون، گرفتن توی بغل و راه بردن، سوار ماشین شدن و دور زدن، تاب دادن لای پتو 

راستی چیزای نفاخ و حبوبات نخور چون باعث میشه بخاطر شیری که به بچه میدی بچه دلدرد بگیره 

وقتی میرین بیرون صورت بچه رو طوری بگیر که باد و جریان هوا وارد دماغ و گوش هاش نشه

راستی شبها موقع خوابوندن مواظب باش خدایی نکرده پتو یا لحاف روی صورت بچه نیوفته 

فعلا همینا یادم بود عزیزم

بعلاوه ۲؟گرمش نمیشه؟ با دستمال مرطوب پاکش نکنم؟پس با چی

پاشو بشور هر دفعه بعد از پی پی. دستمال مرطوب شنیدم حساسیت زاس. البته به مارکش هم بستگی داره. من هربار پاشو میشستم اصلنم سرما نخورد. آخه مادرشوهرم همش میگفت اینقد نشورش سرمامیخوره. آره دوتا اضافه کن. نه عزیزم نخی بکن تنش. زیاد گرمش نگیر ولی. مثلا ده تا پتو ننداز روش

عرق نعنا بدم نوزاد؟ چرا بعد سزارین سرمو پایین نگیرم؟

چون بعدش سردرد شدیدی میگیری ، سرت بالاتر از تنت باشه موقع خوابیدن تا یکی دو شب ، عرق نعنا برای نفخ بچه خوبه البته در حد چند قطره ولی قطره پدیلاکت خیلی بهتره ، راستی تا چند روز بعد زایمان خونریزی داری نوار بهداشتی یادت نره ببری ، شبر خشک هم ببر شاید ناچار شدی به بچت شیر خشک بدی ، البته من دور از چشم پرستارا با همون سرنگ دادم

اروغشو بگیر هربار. بزار روی شونت نی نی رو و اروم کمرشو بمال یا خیلی خیلی با ضربه های خیلی ارو م بزن. اگه راه بری و اینکارو بکنی زودتر آروغ میزنه. یه دستمال بزار رو شونت که اگه استفراغ کرد کثیف نشه. تو خواب حتما ساعت بزار و دو یا سه ساعت یه بار شیر بده. اولاش یه خورده سخته. انشالا زود بزرگ میشه و برات میخنده

بچت رو موقع خوابوندن به پهلو بخابون نه به پشت ، چون زبونم لال ممکنه بالا بیاره و دوباره محتویات دهنش برگرده تو گلوش و خفش کنه ولی اگه به پهلو بخوابه محتویات دهنش مجدد برنمیگرده تو گلوش و خطرش کمتره

خودتم چیزای مقوی بخور. قبل از بیمارستان رفتن  چیزای مقوی بگیر بزار یخچال. اگه سزارین شدی حتما هلو چیزایی که باعث کارکردن شکم میشه بخور. چون بعد از سزارین یبوست میگیری. یه هفته برو پیش مامانت گلم

بچت رو موقع خوابوندن به پهلو بخابون نه به پشت ، چون زبونم لال ممکنه بالا بیاره و دوباره محتویات دهنش ...

آره.... این مهمه... من اصن یادم رفته بود اینو با اینکه دخترم 20ماهشه همش 😊

2706